243
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +36
243 ppt ?

Mięso zabija (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Mięso zabija

Napisał(a): Gość -

Był rok 1980.
Pojechałem z ojcem na wioskę zabić świniaka, bo jak wiesz w sklepach nie bylo ani warzyw ani miesa, co najwyzej chlep z maki jak giglak i maslo, sól, ocet.
Miałem cos około 12 lat.
Ojciec nie bardzo umiał to robić, więc ten świniak męczył się strasznie i długo, Po kolejnych takich sprawunkach bylo coraz lepiej.
Alke właśnie wtedy zrozumiałem, jak bardzo ojciec staral się zapewnic nam byt. Na przekór sobie.
Od tamtej chwili chce jak najwiecej przekazac swoim dzieciom wiedzy, miedzy innymi i pokonania siebie i zabice zwierzaka, w pełnym zrozumieniu że tak trzeba.

Droga życia jest wyboista i kręta.

INTERIA.PL

Nie znasz moja droga reali w jakich chca przetrwac ludzie.
Nie mów że jestes cywilizowana i tak kochasz zwierzeta. Inni tez kochali, na wojnach jedli swoje konie, które padały z wycieńczenia. W Andach, ludzie jedli współpasażerów. J4esli wiesz o czym mówię. Brat zjadł swoją siostre, własnie w Andach. O zgozo, tylko z jednego powodu, żeby oddychać, jeszcze trochę dłużej.
A Ty mówisz o godności dla zwierzat. Wiadomo że nikt nie chce meczyc kogokolwiek , ale czasami tak wychodzi. Nie ma wyboru.
Wybacz, że troszke za mocno rozwinałem ten temat.

MalinoweNoce Mięso jest bombą chemiczną i nie jest dla nas zdrowe.
Idąc pani tokiem rozumowania to przykładowo chleb także jest niezdrowy, ponieważ piekarnie idą "po kosztach" i wciskają nam mówiąc dobitnie gniot a nie prawdziwy chleb na zakwasie. Ryż także do zdrowych nie należy, ponieważ może zawierać sporo arszeniku :-))etc.

Jak już ktoś wyżej wspominał, że trzeba wszystko kuszać ale z umiarem...

Reklama

Barbinka3 Tak się składa, że nie jestem chrześcijanką i mało interesuje mnie Pismo Święte, o którym wspominasz, więc ten argument - nie przemawia do mnie. Nie będę wypowiadać się na temat tej religii, bo to całkowicie zmieniłoby to tej rozmowy.
To tym bardziej powinnaś doceniać harmonię w przyrodzie i rządzące nią prawa.

Reklama

Napisał(a): gość -

prowincjusz2 W ten sposób ubierają w ideologię swoje upodobania zwolennicy każdej diety. A prawda jest taka, że człowiek należy do gatunku wszystkożernych, należy tylko zachować odpowiednie proporcje. Każda odchyłka w którąkolwiek stronę jest działaniem wbrew naturze i predyspozycjom gatunkowym. W końcu psa też można wykarmić koncentratami pochodzenia roślinnego, ale czy będzie zdrowszy?
tak, bedzie zdrowszy i bedzie dluzej zyl :)przeprowadzono takie eksperymenty...

Reklama

A niech się cukrem faszerują, i niech narzekaja że ich facet jakiś osowiały i ochoty na sex nie ma. Co by mu dać?

W obozach zagłady, odkryto , że wydajność wzrasta po dużych porcjach cukru. Wprowadzono to do przemysłu, zaraz po II wojnie. Tylko nie dodali , że efekt jest krótkotrwały. A Niemcom na tym zależało. Komu teraz zależy?

Dwa dni temu na wirtualnej, larum podnieśli , że w Polsce mężczyźni kiepskie nasienie mają. Może dlatego, że w dobrobycie żyją.

Polacy, nie moga sie odpedzic od zawalonych stołów w ryby, wołowine i owoce morza, jak i dodatki sródziemnomorskie.
Szkoda gadać.

Napisał(a): gość -

http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM

tyle w temacie,a co do komentarza w ktorym piszesz ze mieso jest zrodlem bialka,hmm,np brokuly maja wiecej bialka niz jakiekolwiek mieso,sprawdz,
mam pytanie do tych wszystkich madrali ktorzy twierdza ze mieso jest zrodlem bialka,co jedza np krowy,to bialko musi sie jakosc znalezc w miesie krowy,czy mam racje,a o ile mi wiadomo krowa jest roslinozerca,uzywajcie mozgow czasem,jeszcze jedno na koniec,najwieksze,najpotezniejsze,majace najwieksze miesnie zwierzeta zyjace na ziemi sa roslinozercami czy miesozercami? one tez potrzebuja bialka,a miesa nie jedza, pozdrawiam wszystkich myslacych

gość http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM

tyle w temacie,a co do komentarza w ktorym piszesz ze mieso jest zrodlem bialka,hmm,np brokuly maja wiecej bialka niz jakiekolwiek mieso,sprawdz,
mam pytanie do tych wszystkich madrali ktorzy twierdza ze mieso jest zrodlem bialka,co jedza np krowy,to bialko musi sie jakosc znalezc w miesie krowy,czy mam racje,a o ile mi wiadomo krowa jest roslinozerca,uzywajcie mozgow czasem,jeszcze jedno na koniec,najwieksze,najpotezniejsze,majace najwieksze miesnie zwierzeta zyjace na ziemi sa roslinozercami czy miesozercami? one tez potrzebuja bialka,a miesa nie jedza, pozdrawiam wszystkich myslacych
Jeżeli ktoś swoją dietę zaczyna traktować jak religię to znaczy że mózg sygnalizuje brak któregoś z niezbędnych składników pokarmowych.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mięso zabija