243
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +36
243 ppt ?

Mięso zabija (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

Pani MalinoweNoce, kilka uwag:
1. co to znaczy sztucznie chowane? Jakos nie widzialem na pastwiskach krow w probowkach...
2. nafaszerowane chemia i sterydami? To moze pisac tylko osoba ktora wie o hodowli to co wyczytala z kolorowych pisemek - proponuje zapoznac sie z polskimi przepisami weterynaryjnymi...
3. no i w koncu prosze przekonac robotnika ktory pracuje w fabryce 8 do 10 godzin, ze na zielsku bedzie mu lepiej - albo samej sprobowac...
Pozdrawiam

Napisał(a): RysiekK -

nie chcę mie sie wdawać w to cy zabija czy nie bo nie jem..ale jeżeli zabija to się bardzo cieszę, gdyż jest to kara dla mięsożerców za współudział w zbrodni. Nie jestem ortodoksyjnem przeciwnikiem uśmiercania zwierząt celem pozyskania miejsca, natomiast wiadomo, że obecnie państwo nie pilnuje by zminimalizować przy tym cierpienia zwierząt . Ostatnia afera z ubojem rytualnym pokazała całą prawdę o zdemoralizowaniu rzeźnickiej hołoty i tzw nadzoru weterynaryjnego. Póki nie zrobi się z tym porządku kupowanie mięsa jest nieetyczne

Reklama

A ja sie zgadzam i ze zwolennikami nie jedzenia jak i jedzenia miesa. Osobiscie mieso bardzo lubie, ale nie jem go tylko z uwagi na to ze nie majac dostepu do miesa z ekologicznej hodowli wole nie jesc go wcale i nie narazac siebie i moich najblizszych na sterydy, hormony i antybiotyki albo zwierzeta karmione maczka miesno-kostna. Drob w naszej diecie ograniczylam do minimum - raz na tydzien, czasem rzadziej przyrzadzam danie z kurczaka ekologicznego, wieprzowiny nie jem w ogole - ostatnio szynke jadlam 5 miesiecy temu (ze swini z domowej hodowli znajomych, uwedzona bez dodatku azotanu sodu i innych niepotrzebnych substancji). Pozostaly mi ryby (glownie morskie, bo unikam tych hodowlanych) i od czasu do czasu ekologiczna wolowina. Niestety generuje to duzo wyzsze wydatki, ale lepiej zapobiegac niz leczyc.

Pozdrawiam

Reklama

a ja nie jem mięsa od 15 lat i mam spokój, wegetariańskie potrawy są przepyszne, przekonacie się na tradycyjnej wigilii. Nikogo bym do tego nie zmuszała, ale naprawdę gorąco zachęcam, żeby spróbować jeść smacznie, zdrowo i bez mięsa: Trzy razy TAK!

Napisał(a): Gość -

A masz pewność że nie pryskano owoców i warzyw, a do produkcji chleba nie zastosowano preparatów zwierzęcych wspomagajacych lepsze wyrośniecie bochenka. Nie powiem Ci z czego ten preparat się robi bo nie jeden wiecej by nie kupił chlebka.

Roślinki, zwłaszcza owoce tropikalne i nawet zwykłe pomidorki, to sa tak napompowane substancjami, aby przetrwały transport, nawet 3 tyg, a moze i dłużej. Jabłka sa woskowane, nie zmyjesz tego draństwa.
o genetryce nie wspomnę.
Smacznego.

Reklama

bzdury piszecie, zwolennicy mięska....
Jestem wegetarianinem od ponad 20 lat. Maratończyk - 3:07, 10km - 41 min, trekingi, basen, rower, narty biegowe i zjazdowe. Aktywny honorowy krwiodawca - 23 l. A żeby było ciekawiej - grupa 0 Rh minus.
Pozdrawiam wszystkich jaroszy i niezdecydowanych mięsożerców. Kamil, Warszawa, 44 lata

Autorka chciała chyba podreślić, nie to - że nie potrzebujemy mięsa, lecz to, że jego jakość jest coraz gorsza... mięso, które biegało po zielonych pastwiskach różni się diametralnie od tego, które kupujemy w supermarketach... karmione mączką kostną ze zdechłych zwierząt... trzymane w ciasnych klatkach, człowieka odpycha od jedzenia mięsa....

Dysiak Mieso to podstawa, jako zrodlo cennego bialka. Owoce i warzywa to przede wszystkim substancje oczyszczajace. Mozesz do pewnego momentu czuc sie dobrze bez miesa. Z czasem bedziesz wyn7szczac organizm. Gorzej sprawa sie ma u facetow ktorzy potrzebuja bialka znacznie wiecej od kobiet ze wzgledu na inny metabolizm i na produkcje plemnikow. Temat nie jest taki prosty.
To oczywiscie odpowiedz do tematu, nie do przedmowcy, ktorego popieram.
Tu nie tyle chodzi o białko, ale o konkretne aminokwasy, które występują tylko w mięsie.

soczi Nie zgadzam się .
Ludzie od początku polowali i jedli mięso .
To było podstawowe źródło pożywienia .

Mięso to wysokoenergetyczne białka - dają siłę energię
i potrzebne składniki .
Lwy , tygrysy i wszystkie drapieżniki jedzą wyłącznie mięso .

Nie jesz mięsa bo prowadzisz leniwy tryb życia .
Nie musisz polować, fizycznie pracować i Twój organizm
nie musi się szybko regenerować .

Gdyby tak było , to byś zauważyła że jedynie mięso
wysokoenergetyczne mięso daje siłę, szybkość i potężną
energię do regeneracji .
Niestety muszę cię zmartwić, że nasi przodkowie zanim zaczęli używać narzędzi do polowania na zwierzęta, żywili się tym, co spadło z drzewa ;)

Barbinka3 Jestem wegetarianką od siedmiu lat. Moje dieta jest o wiele bogatsza niż dieta mojego partnera. Wiele smaków, które znam obecnie było mi obcych, gdy jadłam mięso. Zgodnie z badaniami i ich wynikami ogłoszonymi przez WHO dieta wegetariańska jest zdrowa w każdym wieku (nawet w czasie ciąży) jeśli prawidłowo się ją prowadzi (jak z każdą dietą). To czy człowiek powinien jeść mięso czy nie, jest zbyt rozległym tematem i każdy ma inną opinię. Ważniejsze jest, dlaczego wybrał taką drogę. A przyczyn jest wiele. Te którymi ja się kieruję to:

1. Dieta jest lżejsza, bogatsza i lekkostrawna. Dzięki niej dostarczam organizmowi wszystkich witamin i minerałów. Białko zawarte jest w jajkach (moich własnych kur), soi, soczewicy, orzechach, słoneczniku i wielu innych produktach, które połowa z Was spożywa sporadycznie, a które są o wiele bardziej wartościowe niż mięso z hodowli masowej.
2. Ekologia - nie będę tego rozwijać - możecie sami poczytać, ile kosztuje produkcja wołowiny i jak niszczy środowisko.
3. Moralność - niehumanitarne traktowanie zwierząt, uznawanie ich za gorszy gatunek służący człowiekowi jest prymitywne i smutne. Wegetarianizm to bunt przeciwko takim procederom. Przykładowo - kurczaczki, które jecie w restauracjach typu fast food, trzymane są w tragicznych warunkach. Kupiłam kiedyś z chowu klatkowego 8 kur do mojej małej hodowli wiejskiej. Ich zachowania były wynaturzone - dziobały się, były agresywne, niektóre zastraszone, minął miesiąc zanim zaczęły chodzić po całym podwórku, spały ciasno zbite w małym tunelu, miały obcięte dzioby (które są bardzo unerwione), nie potrafiły latać (do dziś tego nie robią, były prawie łyse. Taką cenę płacą za Wasze chwile przyjemności w restauracji.

Czytaj więcej nahttp://kobiet(...)=chrome
każde jajko ma rodziców, którzy je kochają!!! co z ciebie za wegetarianka????

Polecam skorzystać z tych informacji zamieszczonych w tym artykule, zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ja właśnie miałam z tym problem, po tak tuczących potrawach. Lubię mięso więc jadłam go prawie codziennie i to przeróżne.Mało warzyw, owoców,ryb, dużo mięsa i tuczące przekąski spowodowały u mnie nadwagę.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gberes)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie głodowałam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mięso zabija