243
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12 tys.
  • Odpowiedzi111
  • Ocen na +36
243 ppt ?

Mięso zabija (112)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Mięso zabija

Napisał(a): Gość -

Mięso trzeba jeść i basta! Bez mięsa - to nie jest obiad, ani inne danie. Teraz takie pyszności z mięsa są przyrządzane, że trudno się oprzeć takim rarytasom. Dodatkowo zdrowe są i smaczne. Fakt, ulepszaczehttp://www.ag(...)com.pl/ są do nich dodawane, ale jeżeli są to wysokiej jakości dodatki, to naprawdę nic nie szkodzi.
INTERIA.PL

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gosc1101 -

RysiekK nie chcę mie sie wdawać w to cy zabija czy nie bo nie jem..ale jeżeli zabija to się bardzo cieszę, gdyż jest to kara dla mięsożerców za współudział w zbrodni. Nie jestem ortodoksyjnem przeciwnikiem uśmiercania zwierząt celem pozyskania miejsca, natomiast wiadomo, że obecnie państwo nie pilnuje by zminimalizować przy tym cierpienia zwierząt . Ostatnia afera z ubojem rytualnym pokazała całą prawdę o zdemoralizowaniu rzeźnickiej hołoty i tzw nadzoru weterynaryjnego. Póki nie zrobi się z tym porządku kupowanie mięsa jest nieetyczne
rosliny rowniez zyja, rowniez zabijasz! to raz, pozatym z kazdym oddechem zabijasz miliony mikroorganizmow to dwa, wkrotce kara na ciebie rowniez zejdzie jesli tak nienawidzisz innych ludzi bo jedza mieso, to ze rosliny maja taka budowe ze nie wyrazaja bol krzykiem nie znaczy ze nie cierpia.... tyle na ten temat.

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

Od roku staram się omijać sklepy mięsne,a to z powodu sprzedaży mięsa z knura cuchnącego uryną. Nikt na to nie ma wpływu ,jedynie oddaje z paragonemdo sklepu i zwracają mi pieniądze mięso powraca do chłodni i prezent w postaci knura ląduje w następnym domku .Jednak to się zdarza bardzo często więc rezygnuję z wieprzowiny na rzecz indyka kurczaka lub wołowiny Pozdrawiam

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gomito -

ja nie jem mięsa już od roku, i mam świetne wyniki, ale przerzuciłam się na ryby, mają dużo odżywczych składników, przede wszystkim omega 3, najczęściej jest to łosoś wędzony, bo jest szybki w przygotowaniu. Dla fanów łososia podaję stronkę z ciekawymi przepisami na tą rybkę.http://www.suempol.pl/kulinaria/lista-przepisow/

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

Co pan pisze za fanaberie? Wielu sportowców jest wege ,na diecie roślinnej i wygrywają .Proszę się dokształcić. Nie trzeba jesc zatrutego mięsa aby wytworzyć mięso i mięsnie w naszym ciele :) Jedzenie mięsa jest nieetyczne,niezdrowe,niszczy srodowisko,powoduje głód na świecie i nie jest zgodne z anatomią człowieka :)

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

soczi Nikomu niczego nie wciskam .
Jedynie twierdzę że białka z mięsa nie mają dla siebie
konkurenta .
Białka roślinne są dużo mnie wartościowe i energetyczne .

Jeżeli do czegoś to porównać , to do zwykłego samolotu
który opryskuje pola i samolotu myśliwskiego raptor 22 .

Prowadzicie jałowe i leniwe życie bez ruchu , więc
nie rozumiecie tematu .


? Proszę ? A to ciekawe ile w pana wiedzy jest nieświadomości :)
Do niedawna istniało błędne przekonanie, że mięso jest najważniejszym i najwartościowszym elementem naszej diety. Pokutowało tu wiele czynników jak tradycja, przyzwyczajenie, wypowiedzi autorytetów medycyny, formułowane pod dyktando wszechpotężnego przemysłu mięsnego. Choć nadal mit mięsa jest bardzo silnie zakorzeniony, od kilku lat sytuacja ulega zmianie.
W piramidzie zdrowia na pierwsze pozycje wysuwają się pełnoziarniste produkty zbożowe, rośliny strączkowe, pozostałe warzywa i owoce, zsuwając mięso na niezbyt zaszczytne ostatnie miejsca. Coraz więcej specjalistów, lekarzy, dietetyków zaleca stosowanie diety opartej na eliminacji pokarmów mięsnych. Powstają naukowe raporty, poparte setkami badań, które po pierwsze potwierdzają wyższość diety bezmięsnej, po drugie zaś zaczynają świadczyć na niekorzyść mięsa, jako pokarmu będącego przyczyną wielu groźnych chorób. Stwierdzono, że nadmierna ilośc spożywanego mięsa osłabia nasz system obronny, prowadzi do chorób tarczycy, nadciśnienia, nadpobudliwości nerwowej. Według najnowszych badań Amerykańskiego Komitet Odpowiedzialnej Medycyny mięso powoduje choroby układu krążenia oraz choroby nowotworowe.

W dobie hodowli przemysłowej zwierząt, najważniejsza stała sie ilośc wyprodukowanego mięsa. Skutkuje to więc jakością pożywienia mięsnego. Przeciętny zjadacz mięsa nie zdaje sobie sprawy z tego, co tak naprawdę wchłania w swoim kotlecie podczas obiadu. Tymczasem razem z mięsem, poza cholesterolem - głównym powodem miażdżycy, zawałów serca, nadciśnienia, udaru mózgowego, do naszych organizmów mogą wtargnąc dioksyny, priony, komórki raka i wirusy wywołujące choroby nowotworowe. Mięso zawiera duże ilości pestycydów i antybiotyków, którymi karmione są zwierzęta hodowlane, substancje hormonalne, trujące glikozydy, wreszcie adrenalinę, związaną ze stresem zwierząt podczas hodowli i ich uśmiercania.

Przez wiele lat mięso było chwalone jako źródło białka. Jednak tu właśnie tkwi pułapka - spożywanie zbytniej ilości potraw mięsnych sprawia, że dostarczamy sobie nadmierną ilość białka, której nasz organizm nie jest w stanie przetworzyć. Nadmiar białka ulega rozkładowi, a nasz organizm zaczyna bronić się przed martwą tkanką białkową, wytwarzając bakterie gnilne, zawierające związki chemiczne o trujących właściwościach. Część z nich zostaje wydalona, reszta natomiast wchłonięta przez tkanki organizmu. Taki nieustanny proces gnilny powoduje w następstwie raka odbytnicy, zaparcia, cukrzycę, miażdżycę, reumatyzm i choroby układu krążenia.
Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

prowincjusz2 W ten sposób ubierają w ideologię swoje upodobania zwolennicy każdej diety. A prawda jest taka, że człowiek należy do gatunku wszystkożernych, należy tylko zachować odpowiednie proporcje. Każda odchyłka w którąkolwiek stronę jest działaniem wbrew naturze i predyspozycjom gatunkowym. W końcu psa też można wykarmić koncentratami pochodzenia roślinnego, ale czy będzie zdrowszy?
Jasne jest ile w ludziach nieswiadomości ,a anatomi swojej mało kto zna :)

Czy człowiek jest z natury istotą mięsożerną? Badania anatomii ludzkiego organizmu, a dokładnie części ciała odpowiedzialnych za przyswajanie pokarmów dają jednoznaczną odpowiedź. Człowiek posiada cechy charakterystyczne dla stworzeń owocożernych, brak natomiast przesłanek, które mogłyby zestawic go z istotami mięsożernymi. Po pierwsze zęby ludzkie mają budowę przystosowaną do rozgniatania i przeżuwania pokarmu. Mamy płaskie trzonowce i dobrze rozwinięte siekacze. Tymczasem uzębienie drapieżników charakteryzują dobrze rozwinięte, ostre trzonowce, co pozwala na roszarpywanie kawałków mięsa. Kolejnymi cechami świadczącymi na rzecz niemięsożernej natury ludzkiej jest zawartość i odczyn śliny, długośc przewodu pokarmowego, długość jelit, czynności wątroby, kształt, struktura i działanie żoładka. Poza tym stworzenia drapieżne posiadają charakterystyczne ostre, twarde pazury, przenaczone do zabijania zwierząt i rozdzierania mięsa.
Pozostaje jeszcze charakterystyczna cecha skóry owocożerców, mianowicie pory skórne, przez które wydzielany jest pot. Skóra stworzeń mięsożernych nie ma porów, a temperatura ciała regulowana jest przez oddech.

Czy człowiek okazałby się anatomicznie i emocjonalnie przygotowany do zjadania mięsa, gdyby założyć, że miałby osobiście upolować zwierzę, rozszarpać jego mięso, zjeść na surowo, wyssać wnętrzności, wypić krew, jak czynią to mięsożerni drapieżcy?

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

soczi Nie zgadzam się .
Ludzie od początku polowali i jedli mięso .
To było podstawowe źródło pożywienia .

Mięso to wysokoenergetyczne białka - dają siłę energię
i potrzebne składniki .
Lwy , tygrysy i wszystkie drapieżniki jedzą wyłącznie mięso .

Nie jesz mięsa bo prowadzisz leniwy tryb życia .
Nie musisz polować, fizycznie pracować i Twój organizm
nie musi się szybko regenerować .

Gdyby tak było , to byś zauważyła że jedynie mięso
wysokoenergetyczne mięso daje siłę, szybkość i potężną
energię do regeneracji .
:) Kolejna wypowiedz która bazuje na braku wiedzy :)
Prosze się dokształcic nt anatomii człowieka i np lwa ,dokładnie o trawieniu,przeżuwaniu ,długości jelit itp ,porównać i pomyśleć co daje nam mieso a co zwierzetom drapieznym.

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

ziemowit mylisz się nasz układ trawienno-pokarmowy ukształtował się w epoce kamiennej , ludzie odżywiali się wtedy ,warzywami,szczególnie korzennymi, owocami,jajkami ptasimi no i pisklętami ,rybami no i mięsem zwłaszcza padliną , więc jak nie lubisz mięsa twoja sprawa ale nie wciskaj kitu innym
:) Kit jak narazie to pan wciska bo nie ma odpowiedniej wiedzy

kłania sie anatomia człowieka i np lwa ,słonia i konia ,prosze ją zapoznać i porównac :)

Re: Mięso zabija

Napisał(a): gość -

Rozgwiazda Mięso jest zdrowe, ale na pewno nie to kupowane w marketach!
A w szpitalach leżą schorowani w róznym wieku pacjenci ,zajadacze mięska bo wegetarianina ani weganina tam nie spotkamy :)

ludzie wybudowali rzeznie dla zwiwerząt i szpitale dla nich samych :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mięso zabija