29
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń223
  • Odpowiedzi26
  • Ocen na +5
29 ppt ?

Mieszkanie nowe - mdm? (27)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Mieszkanie nowe - mdm?

Napisał(a): OnaaiOnnn -

Nie kupowałam ale ogarniałam temat bo też mnie to zainteresowało i doszłam do wniosku że się nie opłaca (i taką też słyszałam opinię ekspertów w branży w jakimś programie tv na ten temat)
1. Ograniczenie do pierwotnego rynku (mieszkania są droższe niż na rynku wtórnym, także wychodzi na to samo przy zwykłym kredycie mieszkaniowym, a może nawet lepiej bo bez ograniczen MDM )
2 Ograniczenie metrażowe
3. Dofinansowanie tyle co kot napłakał w perspektywie tych ograniczeń

Napisał(a): Gość -

Z reguły 2-3 miesiące zajmuje pełne zalatwienie całej sprawy, czyli od momentu złożenia wniosku do momentu otrzymania pieniędzy. Ale w zależności od banku różnie to bywa. I nie zawsze oferta, którą przedstawi współpracująca firma z deweloperem, jest lepsza niż ta, którą uzyskasz sama. Z tego co się orientuję, to jest 7 banków, które udzialają pożyczek w ramach programu MdM. Musisz sama pochodzić po bankach i się dowiedzieć szczegółów!

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Calineczka -

fiszek a ja słyszałam, że ciężko znaleźć fajne mieszkanie, bo te z tego programu Mdm są w jakichś dziwnych lokalizacjach
no czasem tak jest, bo limity są nisko ustawione. Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba się po prostu naszukać trochę. my z mężem w poznaniu znaleźliśmy 3 pokoje na os. Ecoria na naramowicach więc nie jest tak źle. Wiadomo, ze w najlepszych, extra lokalizacjach przy samym centrum w mdm raczej nie znajdziesz mieszkań.

Napisał(a): ~kryspin -

Cały program jest źle pomyślany i nadaje się do kosza. Za te pieniądze można kupić mieszkanie z rynku wtórnego i praktycznie zacząć od ręki mieszkać. Ja kupowałem w warszawie na woli poprzez biuro http://www.krupa.pl/ - w warszawie ceny nowych mieszkań są tak sztucznie zawyżone, że nie ma co w ogóle podchodzić do tematu.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Jak ktoś szuka po prostu mieszkania, to nie dziwię się, że nie łapie się w limity. Tyle fajnych ogłoszeń jest z nowymi inwestycjami, które można zakupić w ramach programu MdM. W Warszawie jest ich sporo, Bemowo, Wilanów...
A chyba warto pomyśleć o tym w tym roku... Od nowego roku będzie trzeba mieć 10% wkładu własnego, co może stanowić ogromną przeszkodę dla wielu...

Napisał(a): ~GrzegorzOlczyk -

Dzwonić pytać, zbierać informacje, jak najwięcej, i potem podjąć decyzję. Można, chyba, w tej sprawie dzwonić bezpośrednio do developerów. Nie wiem gdzie kto szuka, jeżeli Białystok to mogę polecić ten kontakt.
Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mieszkanie nowe - mdm?