390
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń8 tys.
  • Odpowiedzi304
  • Ocen na +1
390 ppt ?

Mieszkanie w Warszawie, a mieszkanie pod Warszawą? (305)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mieszkanie w Warszawie, a mieszkanie pod Warszawą?

Napisał(a): -

Witam,

chciałabym poznać waszą opinie, bo razem z mężem mamy zamiar kupić jakąś nieruchomość żeby być na swoim. Ale nie możemy się zdecydować czy dom pod Warszawą czy mieszkanie w Warszawie. Proszę jakieś wskazówki i opinie.

Pozdrawiam.
INTERIA.PL

Re: Mieszkanie w Warszawie, a mieszkanie pod Warszawą?

Napisał(a): Gość -

Hmm... To zależy od sytuacji, w której jesteście. Czy macie dzieci, czy oboje pracujecie w Warszawie. Gdyby to o mnie chodziło, nie decydowałabym się na dom gdzieś pod Warszawą ze względu na uciążliwy i zajmujący dużo czasu dojazd, zwłaszcza zimą. Najlepiej rozpisz sobie wszystkie plusy i minusy domu pod Warszawą oraz plusy i minusy mieszkania w Warszawie i zobacz co się bardziej dla Ciebie opłaca. Pozdrawiam.

Jeśli masz problem ze zdecydowaniem się na dom pod Warszawą a mieszkaniem w Warszawie, to może zdecyduj się na opcję pośrednią: mieszkanie lub dom na obrzeżach Warszawy. Dojazd będziesz mieć lepszy niż z miejscowości podmiejskiej, a ceny będą znacznie niższe niż na Mokotowie czy w Centrum.

Szczerze mówiąc, zależy gdzie pracujecie, gdzie częściej jesteście. Tak aby Wasz dom nie był tylko hotelem do którego wracacie na noc. Jest wiele ciekawych możliwości i lokalizacji - warszawska wola i ciekawe mieszkania, czy targówek, rembertów trochę bardziej na obrzeżach. Jak się określisz to można sypać bardziej konkretnymi miejscami.

Napisał(a): jarreg -

Cześć, nie tak dawno sam stworzyłem podobny temat na tym forum i czasem przyglądam się innym mieszkaniowym wątkom. Ja prawdopodobnie zdecyduje się na mieszkanie bezczynszowe na Targówku łącząc klimat domu poza Warszawą z lokalizacją jednak nieco bliżej samego centrum, zresztą sam Targówek jest świetny. :) Na pytanie postawione w temacie odpowiedzieć pewnie musisz sam, bo jest sporo ciekawych inwestycji w Warszawie, choćby wspomniane przezemnie mieszkania bezczynszowe. W razie pytań służę pomocą!
Pzdr,
JarreG

Napisał(a): -

Polecam przedmieścia.
Ja wiem, że dom w dzielnicy willowej typu Anin to nie jest tak hop-siup kupić ale.....

Mieszkam na Wawrze i jestem zachwycona.
OK - może jest trochę dalej, ale jest kolej, autobusy, SKM, do sklepu mam 10 minut spacerkiem czyli jak w mieście.
A jak wyjdę na taras to jest jak na wsi - drzewka, świeże powietrze, cisza!

Mieszkałam w Centrum Warszawy i do dziś dziękuję Bogu, że się przeprowadziłam:)))

JarreG Cześć, nie tak dawno sam stworzyłem podobny temat na tym forum i czasem przyglądam się innym mieszkaniowym wątkom. Ja prawdopodobnie zdecyduje się na mieszkanie bezczynszowe na Targówku łącząc klimat domu poza Warszawą z lokalizacją jednak nieco bliżej samego centrum, zresztą sam Targówek jest świetny. :) Na pytanie postawione w temacie odpowiedzieć pewnie musisz sam, bo jest sporo ciekawych inwestycji w Warszawie, choćby wspomniane przezemnie mieszkania bezczynszowe. W razie pytań służę pomocą!
Pzdr,
JarreG
A na czym polega "idea" mieszkania bezczynszowego? To, że się nie ponosi kosztów administracji i nie płaci się na fundusz remontowy, to wiem. Czyli w praktyce jakie ponosi się opłaty? Koszty wywozu śmieci i napraw pokrywa się we własnym zakresie. I za co jeszcze się płaci?

A jak to jest u Ciebie z dojazdem? Tak mniej więcej ile czasu dziennie spędzasz jadąc do centrum i spowrotem? Bo właśnie rozważam zakup domku jednorodzinnego pod Warszawą i się zdecydować nie mogę.

Gość A na czym polega "idea" mieszkania bezczynszowego? To, że się nie ponosi kosztów administracji i nie płaci się na fundusz remontowy, to wiem. Czyli w praktyce jakie ponosi się opłaty? Koszty wywozu śmieci i napraw pokrywa się we własnym zakresie. I za co jeszcze się płaci?
Nie ponosisz opłat za części wspólne tj. klatka schodowa, winda, bo ich nie ma. Jedyne co, to płacisz za dostawę wody, wywóz śmieci, za naprawy (ale zdaję się, że te mieszkania są objęte kilkuletnią rękojmią więc przez kilka pierwszych lat nie musisz wykładać z własnej kieszeni na naprawy ewentualnych usterek technicznych) i ewent. za ochronę.

Całkiem sensowe, zwłaszcza jak budowlańcy coś spartolą, to warto korzystać z rękojmi. Sądzę, że jak postawią Ci dobrze budynek, to raczej dużo przy nim grzebać nie będzie, a tak to wiadomo, daszek, po paru(nastu) latach malowanko i odświeżenie domku, jak komuś zależy oczywiście.

Przez brak części wspólnych rozumiem to, że nie ma ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych, wind, pomieszczeń technicznych, itp. A jeśli chodzi o korytarz, przy którym znajdują się mieszkania, to pewnie rodziny tam mieszkające, będą składały się na pracę pani sprzątającej albo będą sprzątały we własnym zakresie.

No właśnie można zarządzać tymi częściami wspólnymi na zasadzie składki od mieszkańców na powierzchnie całkowitą. Np. licząc od metra z 2-3 zł za mieszkanie. Wtedy jest już fundusz remontowy i pani sprzątająca i prąd na klatce.

Gość No właśnie można zarządzać tymi częściami wspólnymi na zasadzie składki od mieszkańców na powierzchnie całkowitą. Np. licząc od metra z 2-3 zł za mieszkanie. Wtedy jest już fundusz remontowy i pani sprzątająca i
prąd na klatce.
Nie, opłaty na fundusz remontowy (można przyjąć tezę, że w większym mieszkaniu będzie więcej napraw niż w mniejszym więc ta opłata może być uzależniona od wielkości metrażu) powinny być oddzielnie rozliczane niż opłaty za prąd i sprzątanie klatki schodowej i za wywóz śmieci, te powinny być w takiej samej wysokości dla każdego z mieszkańców domu. Mam obecnie taką sytuację, że płacę miesięcznie 5 zł więcej niż pozostali mieszkańcy mojego bloku za prąd na klatce schodowej miesięcznie, a to dlatego, że na zabudowanej części korytarza, mieliśmy źródło światła, podłączone do ogólnego (za zgodą administratorki i innych mieszkańców). Kiedy ktoś zapalał światło na ogólnym korytarzu, światło automatycznie zapalało się u nas. Kiedy my zapalaliśmy światło na naszej części korytarza, od razu zapalało się na ogólnym korytarzu. Teraz, od pół roku korzystamy z własnego źródła światła, ale i tak musimy uiszczać tę opłatę, ponieważ administratorka bloku nie zgodziła się na zwolnienie nas z tej opłaty, mimo że nie korzystamy z ogólnego źródła światła częściej niż inni mieszkańcy. Właśnie ze względu na niemożność dogadania się z administratorem i często niesprawiedliwego traktowania mieszkańców, chętnie bym się zdecydowała na zakup mieszkania bezczynszowego, gdybym miała taką możliwość.

Gość Nie, opłaty na fundusz remontowy...
W takiej sytuacji również nie widziałbym innego wyjścia, sam mieszkam w bloku i trochę męczą mnie czasem, bo nie stawki czasem są z kosmosu, ale co zrobić? Nie mam na to żadnego wpływu, a pozatym nie mam czasu się kłócić, bo pracuję (a nie wystarczy tutaj godzinka). Sam gdybym mieszkał w WWA to grubo zastanowiłbym się nad bezczynszowcem podobnie jak Ty, wg mnie to świetna idea dla ludzi podobnych do nas.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • villa campina opinie
  • villa campina forum
  • villa campina mieszkania opinie
  • gdzie zamieszka pod warszawa
  • mieszkanie w warszawie czy pod warszaw
  • dom pod warszaw forum
  • dom czy mieszkanie w warszawie
  • dom pod warszawa czy mieszkanie
  • gdzie najlepiej mieszka pod warszaw
  • mieszkanie pod warszaw opinie
  • gdzie kupi dom pod warszaw
  • mieszka w warszawie czy pod warszaw
  • gdzie mieszka pod warszaw z najlepszym dojazdem do niej
  • mieszkanie czy dom pod warszawa
  • mieszkanie poza warszawa
Do góry strony: Mieszkanie w Warszawie, a mieszkanie pod Warszawą?