23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń213
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Migrenowy ból głowy (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Migrenowy ból głowy

Napisał(a): Gość -

Od jakiegoś czasu dopadają mnie silne bóle głowy, najczęściej po prawej stronie. Neurolog zrobił podstawowe badanie (zamknie pani oczy i dotknie palcem czubek nosa) i stwierdził, że nic mi nie dolega, to migrena i muszę się ratować lekami, gdy jest bardzo źle. Nie po drodze mi z nimi, także szukam innych sposobów na ten przeklęty ból. Macie jakieś rady?
INTERIA.PL

Re: Migrenowy ból głowy

Napisał(a): gość -

Albo inny lekarz albo spróbuj zmienić nawyki żywieniowe. Niektóre produkty (banany, czekolada, kawa, orzechy) mogą wywoływać bóle migrenowe. Wysypiaj się, staraj się unikać stresów… Pogooglaj za abcmigrena.pl, tam znajdziesz kilka ciekawostek i pomysłów. Da się z tym walczyć i wygrać, głowa do góry!

Reklama

Wiem, że się da, ale potrzebny mi dobry oręż. Do innego lekarza bardzo chętnie się przejdę, tylko poczekam na wypłatę ;) Dzięki za stronę, dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Jak ktoś ma jeszcze pomysł na rozprawienie się z migreną, chętnie poczytam :)

Napisał(a): alexander204 -

Miałem podobnie, przez kilka tak lat już biorę leki przeciw bólowe. Zrób sobie prześwietlenie kręgów szyjnych i okazało się że od pracy siedzącej mam ogromne zwyrodnienia kręgów szyjnych, jestem młody a wyniki wyszły jak u pana po 50 ;-( teraz chodzę na rehabilitacje i dopiero to mi pomaga. A lekarze tylko pruli mnie lekami :-)

Reklama

Otóż to… Zdarza się, że po wzięciu tabletek, odzywa się przez jakiś czas wątroba i muszę niesamowicie uważać na to, co jem. Kurczę, też przez bite 8-9 h siedzę przy kompie. Może głupie pytanie, ale lekarz Ci powiedział, że takie zmiany rzeczywiście mogą powodować bóle migrenowe?

Na mnie zwykłe leki nie działają, dopiero tryptaty przepisane przez lekarz przynoszą trochę ulgi. A co do domowych sposobów wejdź sobie na tę stronkę www.abcmigrena.pl/domowe-metody-walki-z-migrena jest tu sporo fajnych porad :)

Reklama

Faktycznie stronka abcmigrena.pl rządzi jeśli chodzi o informacje i porady jak żyć z migreną. Dodatkowo jest tam dzienniczek migrenowy, który warto prowadzić, by poznać czynniki wywołujące u nas ataki migreny. Ograniczając je można chociaż trochę kontrolować chorobę i częstość występowania napadów.

Właśnie ja nie dawno miałam duże migreny, nie mogłam sobie z nimi poradzić, bo już żadne proszki nie pomagały. Znalazłam wreszcie na to sposób, krem znieczulający z http://www.na(...)rost.pl posmaruje sobie czoło tym kremem, ładnie pachnie i ból w końcu odpuszcza, także jak ktoś też nie daje rady to warto spróbować.

Napisał(a): aabcehacba -

Takie bóle można znacznie ograniczyć przez odpowiedni styl życia i leki. Warto zgłosić się z tym do neurologa, powie co i jak, wypisze receptę na odpowiednie leki. Dobrych specjalistów mają w W-wie w PsychoMedic, pod numerem 22 253 88 88 można umówić się na wizytę - plus, ze przyjmują 7 dni w tygodniu.

Napisał(a): Mama 24h -

Witam też miewam takie bóle migrenowe pomaga jedynie chwilowo ketonal ulgę chwilowa przynosi ciemność i przycisniete oczy. Mam przytyć wymioty i wyróżnienia częste cała się oczyszcza nie mogę pić ani jeść ręki czasami podnieść niemam siły. Odchodzi mi 3-5 dni w miesiącu a czasami więcej
« Wróć do tematów
Do góry strony: Migrenowy ból głowy