89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
89 ppt ?

Mój facet jest uzależniony od gier komputerowych (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mój facet jest uzależniony od gier komputerowych

Napisał(a): Gość -

Hej, mam problem.
Mój chłopak jest od lat fanem gier komputerowych. Z tego co wiem od najmłodszych lat był pasjonatem gier typu strzelanki, ale też lubi grać w gry sportowe czy strategiczne.
Na początku związku mi to nie przeszkadzało, każdy ma inne zainteresowania i sposób spędzania wolnego czasu. Lubiłam kiedy on z takim zaangażowaniem i radością opowiadał jak przechodził kolejne etapy gry. Wszystko było ok dopóki nie zaczął grywać online i wtedy zaczęły się problemy. Zaczął poświęcać mi bardzo mało czasu, czasem w ogóle sie nie spotykaliśmy, wiedziałam że mnie okłamywał, mówiąc że ma np dużo nauki albo gdzieś wyjeżdża. Początkowo jakoś to znosił ale ostatnio nie wytrzymałam i pokłóciłam się z nim o tą sytuację. On bardzo źle zniósł tą krytykę i powiedział że potrzebuje chwile ode mnie odpocząć...Troszkę się załamała...
Czy źle zrobiłam, mówiąc mu że przeszkadza mi to jego ciągłe granie?
Czy powinnam pozwolić mu tyle grać?
Jak podejść to tego typu sytuacji?
A może to jest normalne?
Bardzo proszę o pomoc.
INTERIA.PL

Re: Mój facet jest uzależniony od gier komputerowych

Niestety nałóg i uciekaj póki można .Bądż namów go na rozmowe z psychologiem ,który wyjaśni mu granice między hobby a uzależnieniem .Jeśli woli grać niż spotkać się z tobą na pewno ma problem .Decyzja twoja powinna być uzależniona od tego jak on jest ważny dla ciebie .Pozdrawiam.

Niestety nałóg i uciekaj póki można .Bądż namów go na rozmowe z psychologiem ,który wyjaśni mu granice między hobby a uzależnieniem .Jeśli woli grać niż spotkać się z tobą na pewno ma problem .Decyzja twoja powinna być uzależniona od tego jak on jest ważny dla ciebie .Pozdrawiam.

Napisał(a): gość -

Jeśi nie pracuje, a gra, to do widzenia. W grach nie ma nic złego, o ile są rozrywką przed/po pracy, a jeśli są celem w życiu, to daj sobie spokój. Sam sporo gram, to nałóg, jak każdy inny, ale pewnie priorytety w życiu trzeba mieć - najpierw rodzina i jej utrzymanie, a potem zabawa.

Uciekać jak najszybciej. Kobiety mają jakąś dziwną wiarę, że faceta zmienią, do czegoś zmuszą. A później meczą się całe życie z alkoholikami czy innymi uzależnionymi, bo ciągle wierzą albo wstyd im się przyznać, że nie potrafią na takiego wpłynąć. Wiara podobno czyni cuda, ale najczęściej zmusza tylko do poświeceń, tylko w imię czego? Ma ten grający jakieś ukryte walory, dla których warto jest to znosić?

Napisał(a): daylight -

Uciekaj, później bardziej boli. Ja spędziłam z moim chłopakiem ponad 10 lat, były lepsze i gorsze dni, kochałam go i ciągle kocham, on wybrał gry i swój świat. Nie można mu pomóc, bo on tego nie chce. Nigdy nie kochałam nikogo tak bardzo, a i tak nie wystarczyło. Nikt, komu na Tobie zależy nie powinien oszukiwać, to jest wielki znak ostrzegawczy. Niestety to nie zmienia się na lepsze z upływem czasu, ale na gorsze, doświadczyłam tego. Najgorsze, że jeśli zależy Ci na takiej osobie, to z uporem maniaka inwestujesz całą siebie w taki związek, w związek, który tak naprawdę dla tej drugiej osoby niewiele znaczy. Po co być z kimś, kto Cię oszukuje. Im szybciej zdecydujesz się na podjęcie decyzji, tym szybciej staniesz na nogi. O związek muszą się troszczyć dwie osoby. Mój chłopak będąc po trzydziestce nie pracował, a i tak nie miał dla mnie czasu, żył nocą, a w dzień spał. Bezczelnie wyrzucał mi, że nie potrafię dostosować mego trybu życia do jego. Ja miałam dwie prace i zawsze znajdowałam dla niego czas. Mogłabym opisać jeszcze setki przykładów z mojego życia, ale to i tak nic nie zmieni.
Ja nie poddaję się łatwo, ale przy tysięcznej szansie, to przestaje mieć sens. Życzę Ci mądrych decyzji i egoizmu, przydaje się przy wyjściu z takich związków. Pozdrawiam.

Jeżeli w związku ktoś posuwa się notorycznie do kłamstw, żeby pograć w gry i unika spotkań z ukochaną osobą - to już jest duży problem. Samo granie w gry jest przecież normalne, ja sama gram, mój przyszły mąż gra, ale zawsze kiedy przegina, tj. muszę go siłą zaciągać do łóżka,to mu o tym mówię, żeby w końcu do mnie przyszedł, bo np. chcę się pokochać, a potem niech wraca do gier. Ale wiadomo, że chciałabyś z nim spędzić czas, pójść na spacer, do kina, na kawę, zjeść razem- to wszystko czego chcesz jest normalne i on powinien być na tyle dojrzałym, żeby wiedzieć, że jak ma kobietę, to musi ją stawiać na pierwszym miejscu i poświęcać czas.Powinno mu zależeć na spędzaniu czasu z Tobą. Niech nie będzie śmieszny i nie mówi, że musi od Ciebie odpocząć, bo jeśli już, to Ty byś mogła mieć ochotę na odpoczynek od kogoś takiego, jak on. Na Twoim miejscu bym grała w otwarte karty i porozmawiała z nim tak: "Słuchaj, rozumiem, że gry są dla Ciebie ważną sferą życia, hobby i szanuję to. W każdym razie szanowałam, do momentu, gdy nie przestałeś mnie oszukiwać, poświęcać czas i wybierać za każdym razem komputer, a nie mnie. Kocham Cię, a jeśli Ty także coś do mnie poważnego czujesz, to dotrze do Ciebie, że jestem obok, czekam na to, żebyś się do mnie przytulił, poświęcił mi chwilkę i mnie kochał, bo póki co kochasz gry i tylko gry. Gdybyś potrafił podzielić swój czas na mnie i na gry, nigdy nic złego bym nie mówiła, ale w tej sytuacji chcę jasno usłyszeć, co wybierasz..." Powodzenia,koleżanko i trzymam kciuki!

gość phiii też mi problem,ciekawa jestem,co byś mówiła,jakby był uzależniony od portali randkowych bądź erotycznych.
juz by się z nim pożegnała. Myślisz,że jak ktoś gra 16 h na dobę, 6 śpi a dwie poświęca na całą resztę to można to nazwać związkiem?Trzeba w porę to przerwać inaczej wiele można stracić , łącznie z partnerem.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • uzależnienie od gier komputerowych
  • moj facet woli gry ode mnie
  • uzaleznienie od gier
  • uzależnienie od gier komputerowych forum
  • moj chlopak ma nalig komputerowy
  • jak sprawdzic czy jest sie uzaleznionym od gier komputerowych
  • uzależnienie od gier
  • mój chłopak jest uzależniony od gier
  • moj chlopak woli gry ode mnie
  • nałóg komputerowy