10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń321
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +-1
10 ppt ?

Mój partner pragnie dziecka, ale ja nie jestem gotowa... (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mój partner pragnie dziecka, ale ja nie jestem gotowa...

Napisał(a): Gość -

W jakim wieku najlepiej zdecydować jest się na dziecko? Jak uważacie? Wydaje mi się, że nie jestem jeszcze gotowa na ciążę, ale mój mąż zdecydowanie nalega żebyśmy zaczęli się starać...Czy wy też czujecie na sobie presję partnerów?
INTERIA.PL

Re: Mój partner pragnie dziecka, ale ja nie jestem gotowa...

W zadnym najlepiej jezeli nie czujesz tej potrzeby. Skrzywdzisz tylko dziecko.
Nie rozumiem tez po co jestes z mezem skoro macie inne potrzeby?
Rozwiedz sie dla jego dobra, ty sobie bez dziecka poradzisz.

Moim zdaniem najlepszy czas na dziecko to 24 lat + ,ale kobieta musi poczuć chęć bycia matką .Ponoć wszystko się zmienia w trakcie ciąży jak dziecko kopie jak jestesmy na 1 usg wtedy rodzi sie ten instynkt ,ale bywają wyjątki nie wiem ile masz lat ,ale musisz tego chcieć .jeśli partner nalega na dziecko to jeśli ciągle będziesz na NIE możesz go stracić .Proponuje rozmowę z partnerem ,że narazie nie jesteś gotowa na dziecko lepiej gdy powiesz mu to wprost niż robić zbędną nadzieje.

Reklama

ewkaww W jakim wieku najlepiej zdecydować jest się na dziecko? Jak uważacie? Wydaje mi się, że nie jestem jeszcze gotowa na ciążę, ale mój mąż zdecydowanie nalega żebyśmy zaczęli się starać...Czy wy też czujecie na sobie presję partnerów?
ha ha ha ! Jak bym się nad tym zastanawiała....to dalej była bym bezdzietna!!:)))))
A całkiem serio....Nie ma chyba wieku ''idealnego'......
Są pewne przesłanki czym można się kierować....ale idealny wiek....?:)
Ja pierwszą córę urodziłam mając 20....Fakt, miałam duże wsparcie...i nie odczułam tego jakoś dobitnie....Jednak były momenty że myślałam że to zbyt wcześnie.....:)
Teraz myślę zupełnie inaczej....i nie cofnęła bym czasu....:)

Napisał(a): gość -

Dziwne,że gdy kobieta nie jest gotowa na dziecko to spotyka się ze zrozumieniem, natomiast gdy facet nie jest gotowy to wyzywa od niedojrzałych egoistów. Kolejny przykład podwójnych standardów.

Reklama

gość Dziwne,że gdy kobieta nie jest gotowa na dziecko to spotyka się ze zrozumieniem, natomiast gdy facet nie jest gotowy to wyzywa od niedojrzałych egoistów. Kolejny przykład podwójnych standardów.
a gdzie ty tu widzisz zrozumienie....lub nie....?
Ot...zwyczajne opinie zwykłych ludzi...:)
z życia wzięte...:)))

Napisał(a): wiosna2 -

bodzik1
gość Dziwne,że gdy kobieta nie jest gotowa na dziecko to spotyka się ze zrozumieniem, natomiast gdy facet nie jest gotowy to wyzywa od niedojrzałych egoistów. Kolejny przykład podwójnych standardów.
a gdzie ty tu widzisz zrozumienie....lub nie....?
Ot...zwyczajne opinie zwykłych ludzi...:)
z życia wzięte...:)))
>>Dosłownie ..a 9 miesięcy to kupa czasu dla kobiety by się przygotować:))))))

Reklama

Napisał(a): gość -

Najlepiej wtedy, kiedy sama zechcesz zostać matką - wtedy najlepiej odnajdziesz się w tej roli. Niektóre kobiety rodzą dzieci zaraz po 20-stce i są zadowolone, inne czują się gotowe kilkanaście lat później i nic nie jest lepsze albo gorsze. Sama musisz zdecydować, kiedy dla ciebie przyjdzie właściwy moment. Wg mnie najlepszy to 25-30, ale tu każdy może mieć inne zdanie. Patrz przede wszystkim na to, co sama czujesz.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mój partner pragnie dziecka, ale ja nie jestem gotowa...