131
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń717
  • Odpowiedzi116
  • Ocen na +31
131 ppt ?

Moje przygody w Peru (117)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Moje przygody w Peru

Napisał(a): banita53 -

Judas Czy wiecie że... w Peru istnieje prawdziwa demokracja?

Tam mieszkańcy miast decydują w referendach na jakie cele mają być wydane ich podatki, rząd centralny nie ma nic do tego.

Tak więc to obywatele decydują czy należy wyremontować ulicę, gdzie doprowadzić prąd i wodę oraz komu podłączyć ujęcie ścieków.

Jedynie 10% z całości odprowadzanych podatków przekazywanych jest do Limy, reszta pozostaje.

Obowiązek utrzymania dróg dojazdowych z farm i oddalonych domów spada na mieszkańców i to oni sami naprawiają drogi, ciężki sprzęt w razie konieczności dostarczany jest przez zarząd miasta.
+++++++++++++++++
Bo oni nie maja wybitnych jednostek heheheh
INTERIA.PL

Judas Kroplówka w peruwiańskim stylu, biorę lek ziołowy na poszerzenie żył co stwierdził medyk uważnie studiując miejsca po ugryzieniu komara.

Jeśli w miejscu ugryzienia pojawia się opuchlizna na drugi dzień jest to oznaką początków miażdżycy

Zdjęcie
++++++++++++
Co to za lek ?

Napisał(a): Judas -

Dusia31
Judas Czy wiecie że... w Peru istnieje prawdziwa demokracja?

Tam mieszkańcy miast decydują w referendach na jakie cele mają być wydane ich podatki, rząd centralny nie ma nic do tego.

Tak więc to obywatele decydują czy należy wyremontować ulicę, gdzie doprowadzić prąd i wodę oraz komu podłączyć ujęcie ścieków.

Jedynie 10% z całości odprowadzanych podatków przekazywanych jest do Limy, reszta pozostaje.

Obowiązek utrzymania dróg dojazdowych z farm i oddalonych domów spada na mieszkańców i to oni sami naprawiają drogi, ciężki sprzęt w razie konieczności dostarczany jest przez zarząd miasta.
Tego nie wiedziałam, jednak oczekiwałam bardziej osobistych wspomnień, co Cię tam zachwyciło, może rozczarowało...)
Osobiste wspomnienia...odnowię w maju, jako że ponownie tam jadę, tym razem na dłużej.

Obiecałem moim nowo poznanym Przyjaciołom w Peru.

Cudownym wspomnieniem dla mnie jako sympatyka picia kawy jest peruwiańska kawa uprawiana przez farmerów w La Mercet.

Tradycyjnie palona w glinianych misach podgrzewanych drewnem nadają kawie niezwykle intensywny aromat oraz eksplozję wyjątkowego smaku w ustach.

Kawa, którą pijemy w Europie najczęściej pochodzi z Brazylii, jest tam uprawiana masowo i niestety pryskana i nawożona jak to na wielkich farmach przemysłowych.

Kawa o której piszę produkowana jest w Peru przez niemiecką firmę i eksportowana wyłącznie do Niemiec do wybranych lokali.

Nie ma jej dostępnej na rynku w naszym kraju.

Filiżanka tej kawy w kawiarni we Frankfurcie kosztuje 12 Euro -to nie jest żart.

Załączniki:

Dusia31
Judas
Dusia31 Szkoda, że aż tak długo będę czekać na wspomnienia, mówi się trudno...Kiedy wyjeżdżasz,
jeżeli to nie tajemnica?
Jadę pod koniec maja, zdradzę Ci że zakupiłem farmę w górach.
W jakich górach, w Peru?
Tak Słoneczko w peruwiańskich Andach

banita53
Judas Kroplówka w peruwiańskim stylu, biorę lek ziołowy na poszerzenie żył co stwierdził medyk uważnie studiując miejsca po ugryzieniu komara.

Jeśli w miejscu ugryzienia pojawia się opuchlizna na drugi dzień jest to oznaką początków miażdżycy

Zdjęcie
++++++++++++
Co to za lek ?
Ziołowy lek, nie wiem jak się nzaywa, stosowany w Peru w przypadku zawężenia naczyń krwionośnych.

Przypuszczam że medyk postawił trafną diagnozę jako że nikotyna ( jestem palaczem) tak właśnie działa - zawęża naczynia krwionośne.

Po tym "zastrzyku" bacznie mnie obserwowano czy przypadkiem nie stracę przytomności...to ponoć bardzo silny i niezwykle skuteczny lek.

Przepłukuje żyły po jednorazowym użyciu.

Napisał(a): Dusia31 -

Judas
Dusia31
Judas
Dusia31 Szkoda, że aż tak długo będę czekać na wspomnienia, mówi się trudno...Kiedy wyjeżdżasz,
jeżeli to nie tajemnica?
W jakich górach, w Peru?
Chcesz tam zostać, masz jakieś plany, nie mogę sobie tego wyobrazić.Wiem, jesteś dziwnym człowiekiem, ale czy to ucieczka od tego co nas otacza, czy w ogóle tu wrócisz?

Peruwiańscy szamani leczą każdy rodzaj alergii, byłem zaskoczony.

Wystarczy odpowiednia dieta i jakieś zioła a nawet najcięższe alergie ustępują po miesięcznej kuracji.

Wychodzą z założenia że organizm Europejczyka na skutek zbytniej higieny ciała utracił zdolności obronne.

Serwują specjalnie spreparowane tzw. "tabletki brudu" z dawką bakterii i wirusów w celu zmotywowania organizmu do reakcji obronnych.

Dusia31
Judas
Dusia31
Judas
jeżeli to nie tajemnica?
W jakich górach, w Peru?
Chcesz tam zostać, masz jakieś plany, nie mogę sobie tego wyobrazić.Wiem, jesteś dziwnym człowiekiem, ale czy to ucieczka od tego co nas otacza, czy w ogóle tu wrócisz?
Nie zamierzam uciekać, farma to tylko inwestycja w celu odsprzedaży po podzieleniu na mniejsze kawałki, doprowadzenie prądu oraz wody i oczywiście wykarczowaniu dżungli wartość ziemi wrasta nawet 5 krotnie.

Judas Peruwiańscy szamani leczą każdy rodzaj alergii, byłem zaskoczony.

Wystarczy odpowiednia dieta i jakieś zioła a nawet najcięższe alergie ustępują po miesięcznej kuracji.

Wychodzą z założenia że organizm Europejczyka na skutek zbytniej higieny ciała utracił zdolności obronne.

Serwują specjalnie spreparowane tzw. "tabletki brudu" z dawką bakterii i wirusów w celu zmotywowania organizmu do reakcji obronnych.
++++++++++++++
Dotknąłeś mojego ulubionego tematu .

Szkoda że nie zapytałeś czy tam także dają niemowlętom szczepionki by oślepić system obronny ? Dzisiejsze konowały zapomniały o antyciałach ?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Moje przygody w Peru