45
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń844
  • Odpowiedzi37
  • Ocen na +0
45 ppt ?

Mole kuchenne!!! Błagam, jak to skutecznie wypłoszyć!!! (38)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Mole kuchenne!!! Błagam, jak to skutecznie wypłoszyć!!!

Napisał(a): Gość -

Zjeżyłam się, bo dowiedziałam się że jestem fleją z zawilgoconą kuchnią, robiącą maniacko zapasy, i oszczędzającą na panierce. Aha, i nie wiem co to są mole... Ale już mi przeszło:)))

Reklama

popieram sposób z liśćmi laurowymi, po wymyciu szafki, zapakowaniu produktów w puszki lub w dodatkowe woreczki z zapięciem wysypałam prawie całe opakowanie liści w szafce i od roku mam święty spokój.

Reklama

Napisał(a): tekane -

Też miałam problem z molami, pomogło wyrzucenie całego jedzenia (w pewnym momencie już nawet nie sprawdzałam, czy są jakieś ślady moli tylko wszystko szło do kosza), dokładne wysprzątanie i pakowanie wszystkiego w zamknięte pojemniki.
Z tego co zauważyłam, mole bardzo lubią musli i bakalie.
Więc ivonne - da się to paskudztwo zwalczyć:)

Reklama

Każdy z was ma inne doświadczenia. Ja zaliczyłam mole spożywcze nie przyniesione z żadnego sklepu, tylko wyhodowały się w foliowej torbie, w której trzymałam włoskie orzechy w skorupach. Orzechy były przywiezione z wiejskiego ogrodu. Mole zamieszkały również w puszkach z sypkimi produktami. Wszystko wyrzuciłam a szafki wymyłam wodą z octem. Później zaufałam mądrości naszych babek, które mąki i kasze zawsze trzymały w płóciennych woreczkach i wyrzuciłam wszystkie szklane i metalowe pojemniki, przechodząc na system papierowych torebek. Wilgoć w produktach nie musi się brać z twojej kuchni, lecz mogłaś kupić słabo wysuszone produkty lub przechowywane były w wilgotnych magazynach. Przy każdym porządkowaniu szafek kuchennych należy sprawdzać (zamieszać suchą łyżką) czy w suchych produktach coś nie żyje.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • mole w orzechach
  • Mole w orzechach
  • orzechy mole
Do góry strony: Mole kuchenne!!! Błagam, jak to skutecznie wypłoszyć!!!