Odpowiadasz na:
mszyce na różach

~Józka
Temat dodał(a):
~Józka -
Moje róże... są takie piękne, gdy kwitną. Niestety, już drugi rok z rzędu obsiadają je mszyce. Wysysają soki, deformują te cudne kształty... Dotychczas biedronki skutecznie broniły moich kwiatów, ale ostatnio coś wyniosły się :( A mszyce na różach się panoszą! Co mam zrobić? Jak pozbyć się tego tałatajstwa?

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: mszyce na różach

Napisał(a): ~półogrodnik -

~Trudzia Ja sadzę koło róż czosnek i aksamitkę, wtedy mszyce się nie zbliżają do krzewów!
Z tym czosnkiem to wielka lipa ja posadziłem koperek razem z czosnkiem i mszyce go załatwiły.

Re: mszyce na różach

Napisał(a): ~cyc -

Kto mi podpowie jaka relacja mszyce mrówki a chodzi mi o to czy to prawda że mrówki zanoszą mszyce na młode pędy i później z ich wydzieliny korzystają . Może to trzeba najpierw z mrówkami wiosną poradzić a gniazda mają pod płytkami którymi sobie dróżki wyłożyłem , opryski wykonywałem dość często po dwóch trzech dniach mszyca znów była na drzewach nawet sodą oczyszczoną , wyciągiem z pokrzyw , łapałem wszystko co wyczytałem w poradnikach . Środki chemiczne coraz słabsze te ze sklepu .

Reklama

Re: mszyce na różach

Napisał(a): ~Plebanow -

[cytat kogo=~ogrodnik][cytat kogo=gość]Prawda, nie ma to jak zdrowaśki poparte sowitą opłatą😂🤣[/cytat.Radzili mi,aby podlać róże gnojówką spod czerwonych wieprzy?Czy to pomaga?[/cytat]
Oczywiście, że pomaga, a najskuteczniejsza jest jednak gnojówka spod czarnych wieprzy. Czytałem uzasadnienie naukowe.

Reklama