16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń595
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +-1
16 ppt ?

Muszę zjeść coś słodkiego! (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Muszę zjeść coś słodkiego!

Napisał(a): Gość -

Chciałabym troszkę zrzucić kilogramy, ale nie jakoś szczególnie dużo tylko tak po prostu postanowiłam ograniczyć słodycze. Niestety bardzo, ale to bardzo mnie do nich ciągnie. I tak się zastanawiam, czy istnieją jakieś ciasta/przekąski, które są smaczne i zastąpią słodycze? Może są ciasta bez cukru? :D
INTERIA.PL

Re: Muszę zjeść coś słodkiego!

zawszeglodna Chciałabym troszkę zrzucić kilogramy, ale nie jakoś szczególnie dużo tylko tak po prostu postanowiłam ograniczyć słodycze. Niestety bardzo, ale to bardzo mnie do nich ciągnie. I tak się zastanawiam, czy istnieją jakieś ciasta/przekąski, które są smaczne i zastąpią słodycze? Może są ciasta bez cukru? :D
Zamień słodycze na słodkiego faceta tzw. ciacho;-)

Reklama

Napisał(a): mrruuu -

Zamiast cukru można użyć słodzików spożywczych.
Do wypieków nadaje się tagatoza.

Nie tyle sam cukier jest szkodliwy, ile jego nadmiar - więc zamiast się katować i skazywać na z góry przegraną walkę lepiej ustalić sobie jakąś dozwoloną ilość słodkości i jak już to przyjemność sobie dawkować.
Z czasem organizm się przyzwyczai i nie będzie się tak domagał.

nibynick
zawszeglodna Chciałabym troszkę zrzucić kilogramy, ale nie jakoś szczególnie dużo tylko tak po prostu postanowiłam ograniczyć słodycze. Niestety bardzo, ale to bardzo mnie do nich ciągnie. I tak się zastanawiam, czy istnieją jakieś ciasta/przekąski, które są smaczne i zastąpią słodycze? Może są ciasta bez cukru? :D
Zamień słodycze na słodkiego faceta tzw. ciacho;-)
może od razu cała paczka ciasteczek :D?

Reklama

W USA są takie batoniki jak Pure Organic i Kind Plus. Jako przekąska są doskonałe. W Polsce też pewnie są ich odpowiedniki.
Ponadto w sklepach ze zdrową żywnością są słodycze bez cukru - czekolady, ciastka, cukierki - co tylko chcesz.
http://www.ki(...)se.html
http://thepur(...)bar.com

Pod linkami możesz sobie zobaczyć jak wyglądają takie batoniki i co zawierają w składzie.

Reklama

Napisał(a): gość -

To uzaleznienie, jak kazde inne. Jedz regularnie 5 posilków, malych, oby regularnie. Nie będziesz glodna, i do slodyczy nie będzie ciebie tak ciągnác. Kawę, herbatę słódź slodzikiem, zamiast slodyczy sięgnij po owoc, plasterek wędliny. Mozesz jesc slodycze bez cukru, ale nadal będą węglowodanowe, np. ciasta, ciastka, wafelki, i przez to tuczące. Zmien nawyki zywieniowe, unikaj pizzy, czipsów, pączków, waga spadnie. A slodycze? Najpierw tylko w weekendy, czekolada, sezamki, chalwa, te bez mąki. Moze z czasem i w weekendy zrezygnujesz ze slodkosci.

gość To uzaleznienie, jak kazde inne. Jedz regularnie 5 posilków, malych, oby regularnie. Nie będziesz glodna, i do slodyczy nie będzie ciebie tak ciągnác. Kawę, herbatę słódź slodzikiem, zamiast slodyczy sięgnij po owoc, plasterek wędliny. Mozesz jesc slodycze bez cukru, ale nadal będą węglowodanowe, np. ciasta, ciastka, wafelki, i przez to tuczące. Zmien nawyki zywieniowe, unikaj pizzy, czipsów, pączków, waga spadnie. A slodycze? Najpierw tylko w weekendy, czekolada, sezamki, chalwa, te bez mąki. Moze z czasem i w weekendy zrezygnujesz ze slodkosci.
niestety mam dosyć słabą wolę i nawet jak sobie obiecuję, że nie będę jadła to potem i tak po coś sięgam :( dlatego szukałam jakiejś alternatywy

~Stenner A są jakieś słodycze, na które pozwalacie sobie na diecie? :)

Czasami tak. Wiele razy bylam na diecie i pamiętam,że totalnie nieskuteczne były w moim przypadku bardzo ścisłe , restrykcyjne diety. Ciągle miałam ochotę na coś do jedzenia oraz źle się podczas takiej diety czułam. Zdarzały się dni kiedy nie wytrzymywałam i najadałam się do oporu.

Obecnie staram się jeśc racjonalnie i ćwiczę. Na diecie pozwalam sobie raz na jakiś czas na kosteczkę mlecznej czy deserowej czekolady Rozmawiałam z moim dietetykiem i pani dietetyk uważa,że to nic złego. Uwielbiam czekoladę gorzką Wedla, smakuje mi również ich czekolada Deserowa Jedyna. Dwie najsmaczniejsze czekolady z jakimi miałam do czynienia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Muszę zjeść coś słodkiego!