32
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń240
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +33
32 ppt ?

Myślałem, że to wers z Koranu (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Myślałem, że to wers z Koranu

Napisał(a): ireneo -

"– Żony, bądźcie uległe mężom swoim jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak Chrystus Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem. Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim – List do Efezjan (5, 22-24)."

A teraz pytanie do matek i żon Polek, prawdziwych katoliczek - wiecie o tej niebiańskiej dyrektywie? Wadze ( jak powiedziałby Ubyatel) o tym wiedzą i dlatego podarły ateistyczny wymysł - niebieskie karty zakładane zaraz po zgłoszeniu panoszenia się ciężkich łap pana i władcy z boskiego namaszczenia.
Jeśli dzięki mnie wiecie, to czy wrócicie na wyznaczoną przez stwórce ścieżkę poddaństwa, niby w haremie bisurmańskim.
INTERIA.PL

Re: Myślałem, że to wers z Koranu

Napisał(a): GorolspozaTatyr -

Jest w nim też i to:
Podobnie wy, mężowie, postępujcie z nimi z wyrozumiałością jako ze słabszym rodzajem niewieścim i okazujcie im cześć, skoro i one są dziedziczkami łaski żywota, aby modlitwy wasze nie doznały przeszkody.

Mąż ma obowiązek
aby z szacunkiem traktować żonę

Z uwagi na to szanowny kolego,
że żona jest słabsza od niego
- męża swego -
mąż nie może wobec żony używać przemocy
i traktować jejako służącej.

Mąż ma swoja żonę szanować,
ma o nią dbać tak,
jak żona dba o męża,
gdyż są jednym ciałem.

Tak jak my mężowie dbamy o siebie,
tak zobowiązani jesteśmy dbać o swoje żony.

Wiesz kolego,
jak dawno temu ten list został napisany?

Zaręczam,
że w tamtym czasie nie otwierał zamkniętych bram,
lecz wskazywał na otwarte bramy,
przez naszych starszych braci w wierze....Hej!

Kolegi we mnie nie szukaj. W niczym te twoje interpretacje nie znoszą poddaństwa kobiet wobec chłopów. Mająbyć uległe i poddane.
Teraz klepne ci dalszą częśc z tego twojego odniesienia - „Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje”
Mają je miłować jako swoje dobro. Tego nie zrozumiesz.
Przykazania naPISano jeszcze wcześnie. Nie traktujesz ich jako za stare?! Odpal dobrodziejowi - wiesz koleś kiedy je naPISano.

Napisał(a): KarolP12 -

Ale na szczęście się opamiętałeś i zorientowałeś, że to nie część urojeń, w które wierzą bisurmańskie psy, tylko Prawda zawarta w Piśmie Świętym. Hm, tylko skąd w ogóle ten pierwszy tak debilny wniosek ci się nasunął. Przychodzi mi jedynie do głowy ta ewentualność, że jest to skutek wieloletniego narażenia na fekalną propagandę antyklerykalną. Uważaj więc w przyszłości byś kolejny raz nie padł jej ofiarą :))

Napisał(a): GorolspozaTatyr -

ireneo
Kolegi we mnie nie szukaj. W niczym te twoje interpretacje nie znoszą poddaństwa kobiet wobec chłopów. Mająbyć uległe i poddane.
Teraz klepne ci dalszą częśc z tego twojego odniesienia - „Tak też mężowie powinni miłować żony swoje, jak własne ciała. Kto miłuje żonę swoją, samego siebie miłuje”
Przykazania naPISano jeszcze wcześnie. Nie traktujesz ich jako za stare?! Odpal dobrodziejowi - wiesz koleś kiedy je naPISano.
Niech będzie ogeloK.
Co do reszty nafty szkoda....Hej!

Napisał(a): stiffnecked -

KarolP12 Ale na szczęście się opamiętałeś i zorientowałeś, że to nie część urojeń, w które wierzą bisurmańskie psy, tylko Prawda zawarta w Piśmie Świętym. Hm, tylko skąd w ogóle ten pierwszy tak debilny wniosek ci się nasunął. Przychodzi mi jedynie do głowy ta ewentualność, że jest to skutek wieloletniego narażenia na fekalną propagandę antyklerykalną. Uważaj więc w przyszłości byś kolejny raz nie padł jej ofiarą :))
W te urojenia rowniez wierza bo to parafraza Rdz 3:16

stiffnecked
KarolP12 Ale na szczęście się opamiętałeś i zorientowałeś, że to nie część urojeń, w które wierzą bisurmańskie psy, tylko Prawda zawarta w Piśmie Świętym. Hm, tylko skąd w ogóle ten pierwszy tak debilny wniosek ci się nasunął. Przychodzi mi jedynie do głowy ta ewentualność, że jest to skutek wieloletniego narażenia na fekalną propagandę antyklerykalną. Uważaj więc w przyszłości byś kolejny raz nie padł jej ofiarą :))
To akurat tylko twoje urojenia.

GorolspozaTatyr
ireneo
Niech będzie ogeloK.
Co do reszty nafty szkoda....Hej!
Wow, ale riposta lustrzana, barania. Jak szkoda ci gromnicy to po co klepiesz te pierdy.

A ty nie wierzysz? to przecie dla ciebie bóg dał ten nakaz. Wstydzisz się swojej wiary, a tak przy okazji nazwałeś się psem.

Napisał(a): ~żona Polka -

Zacytuję cały fragment zatytułowany; Żony i mężowie. Oto on: "21 I będziecie okazywać sobie nawzajem uległość – ze względu na Chrystusa. 22 Żony, bądźcie uległe mężom tak jak Panu, 23 ponieważ mąż jest głową żony, tak jak Chrystus jest Głową kościoła (swego ciała) – i jego Zbawicielem. 24 Tak jak kościół jest uległy Chrystusowi, tak wy macie być uległe mężom – we wszystkim. 25 A wy, mężowie, z takim oddaniem kochajcie żony, z jakim Chrystus ukochał kościół. On oddał za niego życie, 26 by go uświęcić i oczyścić przez obmycie Bożym słowem, 27 by przygotować go dla siebie jako wspaniałą narzeczoną – pozbawioną wszelkich plam, skaz lub innych wad – słowem: świętą i nieskalaną. 28 Mężowie powinni więc kochać swoje żony jak własne ciało. Kto okazuje miłość żonie, okazuje ją własnemu ciału. 29 Nikt przecież nie żywi nienawiści do własnego ciała! Przeciwnie, odżywia je i pielęgnuje – tak jak Chrystus troszczy się o kościół – 30 Jego ciało, którego jesteśmy członkami. 31 Pismo mówi: „Dlatego mężczyzna opuszcza ojca i matkę i łączy się z żoną, tak że ci dwoje stają się jednym ciałem”. 32 Jest to niezwykła tajemnica, ale ja chcę nią zobrazować jedność Chrystusa i Jego kościoła. 33 Powtórzę więc: niech każdy mąż kocha żonę jak samego siebie, a żona niech okazuje szacunek mężowi."

ireneo
A ty nie wierzysz? to przecie dla ciebie bóg dał ten nakaz. Wstydzisz się swojej wiary, a tak przy okazji nazwałeś się psem.
Ale ja nie słucham żadnego boga iruś, I tak całe twoje operacyje są ateiste karmazyna warte :D

~Gość A ty znowu bałwanisz
„Nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie” (Ga 3,28). i tego się trzymaj inrunia
Człowiecze, tu masz dyrektywe i nie rowodniaj, bo zapachu i tak nie zaperfumujesz - Żony, bądźcie uległe mężom swoim jak Panu Ja ci przypomne jak panu trzeba ulegać - poczytaj o ofierze z syna

Napisał(a): Keramek -

ireneo
~Gość A ty znowu bałwanisz
„Nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie” (Ga 3,28). i tego się trzymaj inrunia
Człowiecze, tu masz dyrektywe i nie rowodniaj, bo zapachu i tak nie zaperfumujesz - Żony, bądźcie uległe mężom swoim jak Panu Ja ci przypomne jak panu trzeba ulegać - poczytaj o ofierze z syna
Zabawny jesteś wyrwałeś coś z kontekstu i tworzysz do tego teorię. Równie dobrze można zacytować twoją wypowiedź

"tu masz dyrektywe i nie rowodniaj"

i na podstawie tego zdania udowadniać że jesteś analfabetą. Wiadomo że to fałsz tak jak fałszywe jest twoje tłumaczenie kim jest kobieta.

Napisał(a): stiffnecked -

KarolP12
stiffnecked
To akurat tylko twoje urojenia.
Ksiega Rodzaju to akurat nie moja swieta ksiazka a zydow, muzulmanow i chrzescijan. Doksztalc sie. Boli, ale w gruncie rzeczy sie oplaca.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Myślałem, że to wers z Koranu