10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń178
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +-6
10 ppt ?

Na czym polega badanie dna oka? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Na czym polega badanie dna oka?

Napisał(a): Gość -

Ostatnio byłam u okulisty i dostałam skierowanie, że podczas następnej wizyty będe miała robione badanie dna oka. Wiecie może na czym to polega? Czego można się dowiedzieć po badaniu? Słyszałam tylko, że żeby dno oka było widoczne podczas badania to oczy będą zakropione jakimiś kroplami, które rozszerzają źrenice... Czy są po tym jakieś konsekwencje? Czy podczas badania dna oka czuje się dyskomfort? ;/

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Na czym polega badanie dna oka?

Nie masz czego się obawiać.Owszem dostajesz krople na rozszeezenie zrenic. Potem masz badanie poprzez wiazke swiatla skierowana w oko. Jedyny dyskomfort to jest niewyraźne widzenie około 2 godzin. Badanie jest bezbolesne:))))

ASZJA Nie masz czego się obawiać.Owszem dostajesz krople na rozszeezenie zrenic. Potem masz badanie poprzez wiazke swiatla skierowana w oko. Jedyny dyskomfort to jest niewyraźne widzenie około 2 godzin. Badanie jest bezbolesne:))))
Pamietaj, żeby nie przyjezdzac samochodem na badanie dna oka! Bo wlasnie po tych kroplach, nie mozna prowadzic pojazdu :)

Reklama

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Sia -

Tak sa takie krople specjalne , to jeszcze mąż uzywał , one się chyba tropicamid nazywały , ale strasznie piekły oczy po nich ;/ Teraz jak ja z kolei byłam ale ja byłam wnnym gabinecie a własciwie klinice , to u mnie np to badanie nie wymagało dodatkoweg przygotowania , Tak jest np w Dzięgielewska Instytu Oka w Warszawie ;)

Skoro ma inną nazwę, to musi się różnić. Z tego co kojarzę jest to bardzo przydatne do zdiagnozowania różnych chorób na wczesnym etapie rozwoju.

Do góry strony: Na czym polega badanie dna oka?