12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń312
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +0
12 ppt ?

Na czym polega cystoskopia? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Na czym polega cystoskopia?

Napisał(a): ~Alina -

Mam kamicę nerkową i lekarz powiedział, że czeka mnie cystoskopia... Nie wiem do końca na czym polega ta cystoskopia. Wspominał tylko, że będę znieczulona i będą wprowadzać endoskop :( trochę się boję... czy po cystoskopii są jakieś powikłania?
INTERIA.PL

Re: Na czym polega cystoskopia?

Napisał(a): gość -

Dobrze, że będziesz mieć cystoskopię. Cystoskopia to badanie pęcherza moczowego, a skoro masz kamicę nerkową to pomoże to zdiagnozować co robić dalej z leczeniem. Cystoskopia trwa zalewdwie 5-10 minut, więc nie ma się czego bać.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~eree -

gość Cystoskopia polega na wprowadzeniu wziernika do pęcherza moczowego. Wziernik przy cystoskopii jest bardzo mały - ma srednice długopisa. Nie ma się czego bać, bo wszystko jest wykonywane w szpitalu.
bardzo mały średnica ponad 1 cm!!!! buahahahahahahahahah

Reklama

Napisał(a): lucyy7 -

Wiem, że wiele osób się obawia tego badania ale to najlepszy sposób na ocenienie co się dzieje w samej cewce moczowej i pęcherzu. Więcej informacji czym jest cystoskopia na tej stronie znajdziecie https://gabos(...)adanie/. Badanie to jest wykonywane przez urologa, w warunkach sali operacyjnej. Może nie być przyjemne, ale na pewno nie ma co się obawiać czy rezygnować ze strachu z jego wykonania. Co do możliwych powikłań jeszcze. Mimo wszystko cystoskopia jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego też istnieje kilka możliwych powikłań. Przede wszystkim, po jego wykonaniu pacjent może odczuwać dyskomfort podczas oddawania moczu. Ale to powinno dość szybko ustąpić. Jeśli nie i pojawią się dolegliwości bólowe to trzeba się skontaktować z lekarzem.

Napisał(a): ~gość -

jest to wkładanie wziernika przez cewkę moczową, żeby móc dokładnie obejrzeć układ moczowy. Spokojnie, podawane jest znieczulenie a lekarz powinien wszystko dokładnie Ci powiedzieć przed i po. Pamiętaj, jak się spytasz o wszystko i wszystko będziesz wiedziała - będziesz się też mniej stresowała :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • cystoskopia pcherza moczowego forum
  • cystoskopia forum
Do góry strony: Na czym polega cystoskopia?