10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń44
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Na czym polega terapeuta zajęciowy ? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Na czym polega terapeuta zajęciowy ?

Napisał(a): ~Marta -

Cześć :) zapisałam się do szkoły policealnej na kierunek Terapeuta zajęciowy. Może ktoś powiedzieć na czym to dokładnie polega. A może ktoś był na tym kierunku w cosinusie w Olsztynie ? Gdzie mogę pracować po ukończeniu szkoły? troadz
INTERIA.PL

Re: Na czym polega terapeuta zajęciowy ?

Napisał(a): ~Grażyna -

Jest to kierunek na którym uczysz się prowadzenia różnych form terapii w zależności od schorzenia. Ja kończyłam w cosinusie. Mieliśmy podstawy psychologii, język migowy, Po uzyskaniu dypolomu można pracować np; w szpitalach, zakładach opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Olivia -

Terapeuta zajęciowy prowadzi terapię zajęciową w różnej formie i stosując różne techniki. Praca służąca wsparciu rozwoju lub socjalizacji, często z ludźmi niepełnosprawnymi (i dziećmi, i starszymi). Można pracować w szpitalach, dps, placówkach integracyjnych, resocjalizacyjnych (jak poprawczak itp.). Cosinus Kraków - polecam bardzo :) Ja robiłam jako uzupełnienie opiekunki dziecięcej, ale super też się łączy z opiekunem medycznym

Reklama

Napisał(a): ~Sylwia -

W zeszłym roku ukończyłam ten kierunek w Cosinusie ale w Krakwie i byłam zadowolona. Najbardziej podobało mi się planowanie i organizowanie terapii zajęciowej oraz elementy psychologii i pedagogiki :) Pracuję w przedszkolu integracyjnym bo ta grupa wiekowa mi najbardziej odpowiada. Polecam, możliwości po tym są, a kierunek nic u nich nie kosztuje

Napisał(a): ~Annie -

Ja znam Terapeutę ze szkoły Cosinus. Ogólnie praca z dziećmi lub osobami starszymi w różnego rodzaju ośrodkach w celu aktywizacji społecznej, ruchowej, umysłowej itp. Można pracować w szpitalach, placówkach resocjalizacyjnych, przedszkolach integracyjnych itd. Fajnie połączyć odpowiednio z opiekunem medycznym lub dziecięcym (zależy od preferowanej grupy wiekowej). W tym Cosinusie to bezpłatne jest :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Na czym polega terapeuta zajęciowy ?