6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń436
  • Odpowiedzi2
  • Ocen na +0
6 ppt ?

nadczynność tarczycy (3)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

nadczynność tarczycy

Napisał(a): Gość -

choć mam dopiero 23 lata lekarz wykrył u mnie nadczynność tarczycy.bardzo się boję nie bardzo wiem na czym to polega dopiero za tydzień mam wizytę u endokrynologa.
czy jest ktoś na forum kto również cierpi na tę chorobę?
nie miałam typowych objawów dużo jadłam to faktycznie ale zawsze miałam szybką przemiane materii. poza tym miałam trochę stresów ostatnio więc myślałam że może dlatego trochę schudłam. na czym polega leczenie i czy można się z tego całkiem wyleczyć????
proszę o pomoc
INTERIA.PL

Re: nadczynność tarczycy

Napisał(a): gość -

Mój brat ma tą chorobę leczy się od kilku lat ok 6
Można ją leczyć , u mojego brat jest farmakologicznie no i ma problem z cukrem w organizmie zaczął nosić okulary a ma 28lat
jest to wredna choroba ,
wszystko zależy na jakiego lekarza natrafiasz
no i musisz dietę przestrzegać taką jaką tobie lekarz zaleci .

a objawy są takie
nerwowość, bezsenność, potliwość, duszność, chudnięcie, częste oddawanie moczu i stolca, przyspieszone bicie serca i osłabienie siły mięśniowej (miastenia)

a leczenie

Leczenie farmakologiczne – przyjmowanie leków i preparatów ograniczających nadmierne wydzielanie hormonów, np. Metizol. Niestety, niejednokrotnie po odłożeniu leków objawy wracają.
Radioterapia – to podanie pacjentowi radioaktywnego jodu, który atakuje najaktywniejsze komórki, może on zniszczyć tarczycę, przez co istnieje ryzyko, iż pacjent wpadnie w niedoczynność. Nie może być przeprowadzana u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Po podaniu pacjentowi jodu w formie doustnej tabletki, nie może on zbliżać się do dzieci przez pół roku.
Leczenie operacyjne – tyroidektomia – w przypadku dużego powiększenia tarczycy, gdy choroba nie reaguje na leki. To zabieg polegający na usunięciu tarczycy. Prowadzi do niedoczynności, do końca życia należy stosować suplementację hormonów tarczycy.

ale lekarz musi stwierdzić jaką masz nadczynność tarczycy

Reklama

« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • nadczynnosc tarczycy forum
Do góry strony: nadczynność tarczycy