24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń341
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +0
24 ppt ?

Nadpotliwość (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nadpotliwość

Napisał(a): Gość -

Witam,
mam taki krępujący problem. Strasznie pocą mi się ręce, więc to nie lada wyzwanie podać komuś rękę. Mam wrażenie, że myślenie o tym tylko to wzmaga ale może są jakieś leki bo dezodoranty z racji miejsca nadmiernie pocącego się może być pewnym utrudnieniem:)
INTERIA.PL

Re: Nadpotliwość

Przyczyny zwiększonej potliwości
1) fizjologiczne:
•gorący klimat, duża wilgotność powietrza
•wysiłek fizyczny
•emocje, stres
•spożywanie niektórych przypraw, mocnej kawy, herbaty, czekolady
•otyłość
2) objawowe:
•zaburzenia hormonalne (nadczynność tarczycy, cukrzyca)
•choroby neurologiczne (np. zespół Rossa, zespół uszno-skroniowy, neuropatie)
•infekcje przebiegające z wysoką gorączką, gruźlica
•menopauza u kobiet i andropauza u mężczyzn
•niektóre nowotwory (np. guz nadnerczy – pheochromocytoma) przebiegające ze zwiększonym uwalnianiem katecholamin
•idiopatyczne (samoistne) – ok. 60%

W związku z czym konieczna jest wizyta u lekarza, bo bez poznania przyczyny nie znajdzie się skutecznej metody leczenia. A problem sam nie odejdzie. W mojej rodzinie mam dwie osoby z podobną dolegliwością u jednej z nich winna była tarczyca, u drugiej dieta. Ale bez wizyty się nie obejdzie.
Pozdrawiam
www.ornitosfera.pl

Reklama

też to mam..
ktoś polecił mi krem do pocących się dłoni, ale było jeszcze gorzej. Na maksa się kleiły...
Coś mi się obiło o uszy o tabletkach ziołowych. Jeśli ktoś jest w stanie poradzić coś na ten temat, to ja z góry dziękuję :)
POZDRAWIAM

O mamusiu! mi też polecono krem na pocące się dłonie!:) uważam że to przemyślany ruch! ja nawet nigdy nie używałam kremu do rąk, bo niby jak!? więc mówicie ziółka, no dobra...kąpałam już swoje rączki w korze dębu i tego spróbuję!

Reklama

Reklama

No wielkością, żeby nie skłamać przypomina dojrzały bakłażan:) a tak na serio to nie duże kapsułki, które musisz zażywać ze 3 razy dziennie więc niestety dla zdrowia trzeba się przemóc, bo jak się bierze nie regularnie to nie ma szans!

Hej przykro mi,że masz ten problem z potliwością,ja niestety też go mam mój problem dotyczy nie tylko dłoni,ale jeszcze stóp i pach pod pachy wynalazłam skuteczny ETIAXIL jest dobry.Na dłonie nic nie mogę Ci poradzić bo sama szukam od lat bezskutecznie jest to strasznie krępujące w różnych sytuacjach.Chodziłam z tym problemem do lekarzy rożnych specjalizacji,przyczyny nie stwierdzono problem jest w ostateczności brałam leki uspokajające,ale zero poprawy.Straciłam nadzieję,że ktoś mi pomoże.Pozdrawiam Ciebie dobrze,że piszesz o tym,bo myślałam,że jestem wyjątkiem.Może wspólnie damy radę i znajdziemy coś skutecznego!Trzymaj się!

Moze to zależy od intensywności...mi nie pomógł żaden z tych antyperspirantów, an tabletki, ani zioła do picia itd. Konieczne było odżałowanie kasy i botox. Próba na potliowośc (wykonywana przed zabiegiem) pokazła jak "rozległy mam problem" ale mimo tego ze od samych pach do połowy pasa prawie :/ to dodatkowych opłat nie było. Nawet udało mi sie skorzystac z promocji wakacyjnej i nie było tak źle. A teraz mają promocje w Sferze np, bo siostrze lukaliśmy, też chce :P
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • infini nadpotliwosc
Do góry strony: Nadpotliwość