24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń235
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +-1
24 ppt ?

Najlepsze drinki z wódka! (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Najlepsze drinki z wódka!

Napisał(a): Chamsin -

On nie jest najlepszy ale za to bardzo skutecznie stawia na nogi gdy się idzie na imprezę po całym tygodniu ciężkiej pracy, albo po tej na następna :-P, to podwójna wódka i Red Bull, ewentualnie Burn.

A moim zdaniem najlepszym jest Krwawa Mary, lubię pomidory w połączeniu z tabasco.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Ja ostatnio piłem połączenie orzechówki z mlekiem. Ponoć popularne, ale dopiero pierwszy raz miałem okazję próbować. Mega dobre! Bardzo lubię likiery i słodkie alkohole, więc wódkę jakąkolwiek omijałem, ale chyba muszę zmienić zdanie, bo orzechówka z mlekiem smakuje naprawdę dobrze

Na urodziny dostałam zestaw trzech smakowych wódek Absolwenta, co niezmiernie mnie cieszy, bo czas pokombinować z nowymi drinkami. Do zagospodarowania ;p mam cytrynówkę, wiśniówkę i moją ulubioną wersję jabłko-mięta (sama w sobie jak pyszny drink).

Reklama

Napisał(a): gość -

Mój ulubiony drink to jabłkowe martini. Jest lekki ale ma stanowczy smak. Wlewam do shakera likier z kwaśnych jabłek po równo z wódką (najlepiej nada się Lubuski Vodka - świetnie przegryza się ze smakiem likieru), trochę syropu jabłkowego i pokruszony lód. Mieszam wszystko i wlewamy do kieliszka jak na martini. Drin jest świetny!

Kilka dni temu zrobiłam ekstra wódeczkę :)
Składniki
1/2 l spirytusu
1/2 l piwa Warka
150 ml wody przegotowanej
4 małe torebki cukru waniliowego
3 czubate łyżki cukru brązowego ( kto chce ..białego )
4 łyżeczki dobrej kawy rozpuszczalnej .
*
w 150 ml wody mieszamy cukier , cukier waniliowy i kawę . Rozpuszczamy dokładnie .
Piwo wlewamy do garnka . Na gaz. Gdy zacznie się gotować - wlewamy spirytus i kawę .Robimy to dość szybko . Zamieszamy dokładnie . Wyłączamy gaz . Wódkę przykrywamy pokrywką . Czekamy aż ostygnie .
Rozlewamy do butelek i do lodówki ..
Pycha ..i fajnie kopci w głowie :)
Dla kogo zbyt mocna - rozcieńcza przegotowaną , zimną woda :)

Uwielbiam drinki z wódką, to moja specjalność, chociaż powiem szczerze, że nie często robię jakieś wyszukane, stawiam na prostotę, ze względu na to, że zazwyczaj barmańskie dodatki i te wszystkie likiery są bardzo drogie hehe. Mój ulubiony przepis to zmiksowane owoce, cukier, odrobinka wody i wódka. Jak jest dobry alkohol to można nawet w proporcji pół na pół i nie pali w język. Jak idziecie do sklepu albo próbujecie wódki to weźcie taką, która jest jak najdelikatniejsza i gładko wchodzi. Jakaś Finlandia lub Absolut świetnie się sprawdzi, a z polskich to zdecydowanie Lubuski Vodka. Oczywiście do tego lód. Uwielbiam sobie takiego drinka sączyć przy sobocie lub niedzieli, smaczne i do tego kopie :)

Skittlesówka! Rozrabiane kolorowe cukierki w wódce. Smakuje naprawdę świetnie, jakimś cudem,w końcu są to tylko cukierasy. Warunek jest ino taki, że wódka MUSI być dobra, trzeba kupić coś lepszego, pokroju lubuski wodka. Jeśli wódka będzie kiepska, skittlesówka nie będzie dobrze smakowała.

Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej w drinku smakuje Pure Vodka z colą. A akurat taka wódka ze względu na delikatność i normalny zapach, nie taki który odstrasza. A drink musi smakować - nie powinien być byle jaki. Zawartość alkoholu odpowiednie - też nie przesadzona.

Wszystko zależy od tego, jakie mieszkanki Wam najbardziej podchodzą. Mnie np. mega pasuje to:

40 ml Gutt Vodka Pepper

80 ml soku pomidorowego

liście bazylii

Raz, że ich pieprzówka jest świetna, a dwa, w połączeniu z sosem pomidorowym i bazylią, ten urok smakowy jeszcze się powiększa ;-)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Najlepsze drinki z wódka!