84
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń972
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +1
84 ppt ?

najskuteczniejsza antykoncepcja jaka? (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

najskuteczniejsza antykoncepcja jaka?

Napisał(a): ~erika16 -

Cześć - jaka jest najskuteczniejsza antykoncepcja? Słyszałam, że tabletki antykoncepcyjne, ale na pewno są jeszcze jakieś inne, nieznane mi, środki antykoncepcyjne. Czy antykoncepcja naturalna może być skuteczna czy w grę wchodzi tylko antykoncepcja hormonalna?? Trochę się boję hormonów... i skutków ubocznych.. I czy jakakolwiek skuteczna forma antykoncepcji jest dostępna bez recepty? Wiem, że są prezerwatywy i że są całkiem skuteczne, ale ostatnio usłyszałam o prezerwatywach dla kobiet i temat mnie zaintrygował. Podpowiedzcie, jakie środki antykoncepcyjne są najlepsze. Dzięki
INTERIA.PL

Re: najskuteczniejsza antykoncepcja jaka?

Napisał(a): olianka -

Wiesz co, wszystkie środki antykoncepcyjne wykazują wysoką skuteczność O ILE są dobrze przyjmowane/użytkowane. Przy tabletkach rzeczywiście ta skuteczność jest wysoka, szczególnie w porównaniu z prezerwatywami. Inna sprawa, że jeśli chodzi o pigułki, to jednak to są hormony, więc tak czy siak jest to duża ingerencja w organizm, szczególnie młodej kobiety. Na początku swojej przygody z tą sferą życia (zakładam, że tak jest, skoro o takie rzeczy pytasz) raczej nie polecam hormonów.

Jeżeli prezerwatywa będzie dobrze używana, to także jest skutecznym środkiem zapobiegającym ciąży.

Reklama

Napisał(a): ~wiem -

Skuteczność antykoncepcji mierzy się wskaźnikiem Pearla, który przedstawia stosunek niepożądanych ciąż, do których doszło podczas stosowania danej metody antykoncepcyjnej (na próbie 100 par). Przy braku zabezpieczenia wskaźnik ten wynosi 80-90, czyli na 100 par 80-90 z nich zakończy się ciążą.

Tutaj spis:
RODZAJ METODY WSKAŹNIK PEARLA
tabletka antykoncepcyjna jednofazowa (np. Yasmin, Logest) 0,2 - 0,5
tabletka antykoncepcyjna sekwencyjna (np. Qlaira) 0,2 – 1,4
komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly 0,64
krążek dopochwowy (NuvaRing) 0,65
tabletka antykoncepcyjna dwufazowa (np. Anteovin) 0,7
plaster antykoncepcyjny 0,9
minipigułka (jednoskładnikowa – np. Cerazette, Azalia) 1 - 3
metoda objawowo termiczna Rötzera 1 - 3
wkładka wewnątrzmaciczna (spirala) 1- 3
prezerwatywa 3 - 7
prezerwatywa dla kobiet 5 - 25
dopochwowe środki plemnikobójcze 8 - 36
stosunek przerywany 10 -35

brak antykoncepcji 80 - 90

Reklama

Napisał(a): ~erika16 -

~wiem Skuteczność antykoncepcji mierzy się wskaźnikiem Pearla, który przedstawia stosunek niepożądanych ciąż, do których doszło podczas stosowania danej metody antykoncepcyjnej (na próbie 100 par). Przy braku zabezpieczenia wskaźnik ten wynosi 80-90, czyli na 100 par 80-90 z nich zakończy się ciążą.

Tutaj spis:
RODZAJ METODY WSKAŹNIK PEARLA
tabletka antykoncepcyjna jednofazowa (np. Yasmin, Logest) 0,2 - 0,5
tabletka antykoncepcyjna sekwencyjna (np. Qlaira) 0,2 – 1,4
komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly 0,64
krążek dopochwowy (NuvaRing) 0,65
tabletka antykoncepcyjna dwufazowa (np. Anteovin) 0,7
plaster antykoncepcyjny 0,9
minipigułka (jednoskładnikowa – np. Cerazette, Azalia) 1 - 3
metoda objawowo termiczna Rötzera 1 - 3
wkładka wewnątrzmaciczna (spirala) 1- 3
prezerwatywa 3 - 7
prezerwatywa dla kobiet 5 - 25
dopochwowe środki plemnikobójcze 8 - 36
stosunek przerywany 10 -35

brak antykoncepcji 80 - 90
Z tego wynika, że najlepszą skuteczność mają tabletki hormonalne.. Czyli tak jak myślałam. Dziękuję

Reklama

Napisał(a): ~oli -

Nie ma 100% ochrony przed ciążą ; jako osoba która nie rodziła wśród metod dopuszczonych do polskiego rynku największy współczynnik ochrony ma ją w kolejności - Jaydess ( specjalna spirala antykonc.) , następnie podobna skuteczność pigułlka antykonc. , plaster oraz "krążek" Nuva ring; następnie "normalna spirala itd. Najlepiej jednak dobierze Ci to ginekolog https://ranki(...)nekolog

Napisał(a): ~tuśka -

Tu masz rację, spirala hormonalna jest najskuteczniejsza a potem na drugim miejscu są tabletki antykoncepcyjne, ja mam vines z najniższą dawką hormonów ale one są nie mniej skuteczne od tych uniwersalnych tabletek, tu są wyniki badańhttps://www.n(...)0428158 które mówią że u wszystkich kobiet stosujących tabletkę z ultra niską dawką hormonów w schemacie dawkowania 24+4 nie było owulacji (czyli wszystkie były zabezpieczone przed niepożądaną ciążą)

Napisał(a): ~ewaewa -

Mam tabletki które się bierze w schemacie 24+4 ale to vines, czuję się przy nich ok, nie zauważyłam na razie ani zmiany na plus ani na gorsze, może to zasługa właśnie tych niskich dawek hormonów? Jak dla mnie są ok

Napisał(a): ~daria -

[cytat kogo=~ewaewa]Mam tabletki które się bierze w schemacie 24+4 ale to vines, czuję się przy nich ok, nie zauważyłam na razie ani zmiany na plus ani na gorsze, może to zasługa właśnie tych niskich dawek hormonów? Jak dla mnie są ok [/cytat

Dokładnie, też przyjmuję te tabletki vines i nie mam żadnych problemów po nich. Tylko dziwię się, że Ty jeszcze nie widzisz pozytywnych skutków. Bo u mnie to się one pojawiły bardzo szybko, pierwsze co to piersi zrobiły się bardziej pełniejsze i zniknął mi ten pms. I co chyba najważniejsze ja czuję się świetnie!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • https://forum.interia.pl/najskuteczniejsza-antykoncepcja-jaka-tematy,dId,3224567,strona,2
Do góry strony: najskuteczniejsza antykoncepcja jaka?