592
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi475
  • Ocen na +151
592 ppt ?

Największe absurdy religijne (476)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Największe absurdy religijne

Napisał(a): Redemptor -

U drzwi Twoich stoję Panie…

W tej Hostyi jest Bóg żywy,
Choć zakryty, lecz prawdziwy.

Niebo, ziemia ani morze,
Pojąć, co jest Bóg, nie może.

Żaden z wojska anielskiego
Nie dostąpi nigdy tego.
==============
Właściwie to nadaje się do tematu: Formy i metody ogłupiania...
Ale zerknijcie - Wielebni w szczególnie - jakimi bzdurami zawracacie owieczkom łepety.
Jak może być wasz bog nieżywy? Zbędne zatem podkreślanie że żywy.
Jak może być kryterium prawdziwości uzależnione od tego czy zakryty czy nie. Czyż "prawdziwe" nie może być zakryte?
Niebo, ziemia a w niebie aniołowie nie mogą pojąć "co to jest Bóg"?
Jak w ogóle można wierzyć w coś "niepojęte"?
Tym bardziej że ci konsekrowani szamani z Panem na Watykanie na czele już dawno pojęli w co wierzą, albo tylko udają..

Reklama

Napisał(a): Gość -

WednesdayTEN Ale w jakich kategoriach? Mitologii stworzenia świata? Praktyk religijnych? Postaw życiowych wymaganych od wyznawców? Trzeba opracować wytyczne chyba, czy tak po całości, bez podziału na sekcje?
Nie chcę wprowadzać kategorii, bo ktoś może uznać, że są tendencyjne ;)
Chodzi o coś takiego: Słyszysz hasło "absurd religijny" i co Ci jako pierwsze przychodzi do głowy.

Reklama

Reklama

WednesdayTEN Kupi pan relikwię? Najprawdziwsza! Szczebel z drabiny która śniła się Jakubowi...
O tak, kult relikwii zasługuje na wyróżnienie ;)
Zwłaszcza że jednocześnie Katechizm KrK mówi:

2300. Ciała zmarłych powinny być traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania. Grzebanie zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia względem ciała jest uczczeniem dzieci Bożych, będących świątynią Ducha Świętego.

Napisał(a): CanisLupus -

W tym rankingu powinien rządzić Flying Spaghetti Monster:)))

Tak absurdalne, że aż nieśmieszne:

1. Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, zaczynając od gór, drzew i karła. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie przez niego podłożone.

2. Potwór stworzył świat pod wpływem alkoholu.

3. Ludzie wyewoluowali z piratów. Ludzie dzielą około 95% DNA z małpami, ale ponad 99,9% DNA z piratami.

4. Globalne ocieplenie, huragany, trzęsienia ziemi i inne katastrofy naturalne są bezpośrednią konsekwencją spadku liczby piratów, począwszy od początków XIX wieku. Można to zobaczyć na wykresie obrazującym odwrotnie proporcjonalną korelację między liczbą piratów a temperaturą.

5. Potwór kontynuuje kierowanie sprawami ludzkimi poprzez swą makaronową mackę.

6. Latający Potwór Spaghetti ma wiele zalet, których nie mają inne religie – takich jak wulkan piwny i striptiz w niebie czy święto religijne w każdy piątek.

7. Modlitwę kończy się słowem ramen.

RAmen;)

Cała masa ! Bardzo podoba mi się,że "biblia została napisana pod natchnieniem boga",cuda dokonane przez JP II , krwawiące serce jezósa w Sokółce,niepokalane poczęcie,odlot nieżywego jezósa do nieba z grobu,modlitwy o coś (bez żadnych efektów),matka boska w klapie,jedzenie ciała jezósa i picie jego krwi jako przepustka do życia wiecznego,emblematy u kociarzy,chrzest kościelny i kociarski,odlot mahometa do nieba na koniu,dusza w raju,anioly latające w powietrzu,diabeł w piekle i smarzące się dusze,czyściec,pokładanie ufności w sercu jezósa,,cała teologia-ściemnologia teologów-kitologów itp,itd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisał(a): WednesdayTEN -

Krzyczące embriony... "Ja nie chcę na roboty do Niemiec!" To akurat z "Angory" pamiętam jak skomentowali rysunkiem "rewelacje gowinowskie" na temat handlu embrionami z in vitro... Uśmiałem się setnie!

I jeszcze w kwestii embrionów - niesamowita kariera pojęcia "życie poczęte" które powstało tak naprawdę jakieś 20-30 lat temu...

Oraz, jeśli mnie pamięć nie myli (a może ;)) to dusza wnikająca w kobietę 40 dni później niż w mężczyznę, czy jakoś tak...
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • absurdy religii
  • religijne absurdy
  • absurdy religijne
  • absurdy chrzecijastwa
  • absurdy religii chrzecijaskiej
  • religia to absurd
  • hello kitty diabelska lalka
  • absurd religijny
  • największym absurdem jest...
  • największe absurdy religijne