141
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń563
  • Odpowiedzi130
  • Ocen na +23
141 ppt ?

Napisane pod wpływem słonecznej chwili... 🟡🌿❤️. Dziś Święto Bożego Ciała. (131)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Napisane pod wpływem słonecznej chwili... 🟡🌿❤️. Dziś Święto Bożego Ciała.

Napisał(a): sosna177 -

xyzt
sosna177
xyzt
sosna177
xyzt
ObserwatorII
xyzt Jezusa ukrytego, mam w sakramencie czcić....

W związku z tą bardzo pobożną pieśnią kościelną mam dwa pytania na które żaden arcykapłan nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć.

Pytanie 1

Dlaczego Jezus się ukrywa?

pytanie 2

Dlaczego ukrywa się w żywności?
1. Przenośnia - Bóg jest wszędzie...

2. Nie w żywności.
Jak wiesz - następuje PRZEISTOCZENIE.

Wiesz xyzt.....znam trochę Nowy Testament, i Jezus, gdy spożywał Ostatnią Wieczerzę, przed ukrzyżowaniem, to On powiedział, byśmy łamali chleb, i pili z kielicha....na pamiątkę.
On łamał chleb będąc jeszcze ze swoimi uczniami. Jadł i pił, razem z nimi.
A nam zostawił wskazówki, byśmy i my czynili to samo.....czyli łamali chleb między sobą. Byśmy w zgromadzeniu, jedli chleb, i pili z kielicha.

To co zrobił krk, jakieś przeistoczenie, jest obrazą samego Boga, bo Jezus umarł ....raz.
A na katolickich ołtarzach, On umiera codziennie.
Nie umiera. Chrystus raz umarł.
I jak sama mówisz - powiedział, aby to czynić na wieczną pamiątkę.

Powiedział też - " Kto spożywa Ciało i Krew Moją - żył będzie wiecznie.."

Przeistoczenie jest przecież.

Gdzie o tym jest napisane.
Żaden ksiądz nie ma takiej mocy, by za każdym razem ściągać Jezusa do opłatka.

Mamy....zgodnie z Biblią....łamać z chleba, i pić z kielicha.
I taka jest Boża Prawda.
Przecież sam Chrystus to nakazał...
A Opłatek - to też chleb.

Po przeistoczeniu - Ciało Chrystusa.

Według teologów - jest to prawdziwe, duchowe Ciało i Krew Chrystusa.
Kiedyś opisywałam to szerzej

Też o różnicy słów ; sarks i soma.
Chleb, upieczony chleb na oliwie i mące...... nie opłatek....z którego to chleba - odłamują po kawałku, wszyscy uczestnicy Wieczerzy Pańskiej. I wino z kielicha, z którego, każdy uczestnik Wieczerzy Pańskiej....pije...jeden łyk.

Tak jest napisane?

To co mówią teolodzy, nic mnie nie obchodzi. Ja słucham Bożego Słowa, a nie tego jak to sobie teolodzy wyjaśniają. To jest jasno napisane.

Pomyśl sama. Jak może to być .....duchowe ciało....skoro to jest materią, czyli opłatkiem.
I jak Bóg, który jest Duchem.....może mieć ciało.
Przecież to się kupy nie trzyma.
INTERIA.PL

Napisał(a): ireneo -

xyzt
~w słowo
xyzt][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=xyzt Boże Ciało.

[video]
Gdzie Ty widzisz Boże ciało. Czy Bóg ma ciało, skoro ....Bóg jest Duchem???

Ja widzę jakiś obraz, który trzeba nosić, bo nie może chodzić, ma usta, a nie mówi, ma oczy, a nie widzi, ma uszy, a nie słyszy, i nie rozumie swoim umysłem.
Tyle na tan temat:)))

Żal mi Was.
a jestem". " To jest Moja krew" oznacza to jest moje życie które oddaję za was " To Ja jestem." To jest znak duchowego pokarmu. Przez udział w nim otrzymujemy ożywczą i uświęcającą moc Chrystusa.
Tu masz wykład żródeł celebry.
"W egipskim Państwie Umarłych, ci, którzy tam trafili jedli chleb z ziaren pszenicy oraz pili piwo z czerwonego jęczmienia. Pszenica i jęczmień były natomiast symbolami Ozyrysa. Często w ikonografii przedstawiano tego boga – pierwszego faraona – jako postać, z której ciała wyrastają pszenica i jęczmień. Egipcjanie jedzący chleb i pijący piwo, pożywiali się ciałem Ozyrysa! Mamy więc do czynienia z egipska komunią pod dwoma postaciami!"

Napisał(a): xyzt -

ireneo
xyzt
sosna177][cytat kogo=xyzt][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=xyzt [cytat k ksiądz nie ma takiej mocy, by za każdym razem ściągać Jezusa do opłatka.

I taka jest Boża Prawda.

Zgodnie z Biblią tzn z egipskimi Księgami zjadasz ciało Ozyrysa.
A tak to się miało zanim wkompilowano to do ewangelii. Nie tylko to zresztą, bo samego Jezusa, jego narroziny, zwiawtowanie i inne takie.
W starożytnym Egipcie ziarno było symbolem zmartwychwstania Ozyrysa, a spożywanie chleba miało wymiar religijny. Aby mogło narodzić się ziarno, Ozyrys musiał umrzeć – a kiełkowanie pszenicy było symbolem zmartwychwstania – powrotu Ozyrysa do żywych. Chleb jest zatem ciałem Ozyrysa, które spożywali Egipcjanie. W zasadzie to wiele wymyślać nie było potrzeby.
Ireneo - czy i Ty jadłeś to, co ~ Obserwator???

Ja jestem w Polsce. U nas nie ma śladu Ozyrysa.

Reklama

sosna177
xyzt
sosna177
xyzt
sosna177
xyzt
ObserwatorII
xyzt Jezusa ukrytego, mam w sakramencie czcić....

W związku z tą bardzo pobożną pieśnią kościelną mam dwa pytania na które żaden arcykapłan nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć.

Pytanie 1

pytanie 2

2. Nie w żywności.

Wiesz xyzt.....znam trochę Nowy Testament, i Jezus, gdy spożywał Ostatnią Wieczerzę, przed ukrzyżowaniem, to On powiedział, byśmy łamali chleb, i pili z kielicha....na pamiątkę.
A nam zostawił wskazówki, byśmy i my czynili to samo.....czyli łamali chleb między sobą. Byśmy w zgromadzeniu, jedli chleb, i pili z kielicha.

To co zrobił krk, jakieś przeistoczenie, jest obrazą samego Boga, bo Jezus umarł ....raz.

Gdzie o tym jest napisane.
Żaden ksiądz nie ma takiej mocy, by za każdym razem ściągać Jezusa do opłatka.

I taka jest Boża Prawda.

Chleb, upieczony chleb na oliwie i mące...... nie opłatek....z którego to chleba - odłamują po kawałku, wszyscy uczestnicy Wieczerzy Pańskiej. I wino z kielicha, z którego, każdy uczestnik Wieczerzy Pańskiej....pije...jeden łyk.

Tak jest napisane?

To co mówią teolodzy, nic mnie nie obchodzi. Ja słucham Bożego Słowa, a nie tego jak to sobie teolodzy wyjaśniają. To jest jasno napisane.

Pomyśl sama. Jak może to być .....duchowe ciało....skoro to jest materią, czyli opłatkiem.
I jak Bóg, który jest Duchem.....może mieć ciało.
Przecież to się kupy nie trzyma.
Uważam, że też powinniśmy pić z kielicha ten łyk.
Opłatek po przeistoczeniu staje się ciałem Chrystusa.
Tobie też to zamieszczę.

Wiadomo, co powiedział Chrystus " Oto Ciało Moje..." , " Kto spożywa Ciało Moje...."(J 6:54) . Łamał chleb i tak mówił do Apostołów. My dostajemy dziś opłatek na pamiątkę tego, co mówił Chrystus łamiąc chleb. Jeśli Chrystus mówił o przeistoczeniu i że to mamy czynić na Jego pamiątkę- to trzeba uznać, że następuje przeistoczenie zgodnie ze słowami samego Jezusa. Jest to dar Boga. I tu np. ŚJ bardzo się mylą mówiąc, że to jest kanibalizm. Nie chodzi o ciało tak jak my to ciało rozumiemy. Mówiąc Ciało Chrystusa rozumiemy Jego Osobę.Zanurzamy się w Osobie Chrystusa, uświęcamy się. Widzimy, że jest chleb i wino. Jeśli w Kanie Galilejskiej Chrystus przemienił wodę w wino, to dlaczego nie może przemienić chleb i wino w Swoje Ciało i Krew? Bóg wszystko może. Przemienia chleb i wino. Spożywamy duchowy chleb. I tu mamy nieporozumienie - bo mamy dwa różne słowa w ; sarks i soma. Soma -to w greckim oznacza całość osoby. To właśnie słowo pojawia się w ewangelicznym opisie ustanowienia Eucharystii. To jest Ciało Moje- a więc moja Osoba, a nie tylko kawałek ciała. Można powiedzieć że w spożywaniu Jego Ciała i Krwi przyjmujemy w siebie Jego życie, a nie jesteśmy kanibalami- przeciwnie- czujemy się jak spragniony wędrowiec - który wreszcie stanął u źródeł życia. Przeistoczenie- przemiana istoty. To jest Moje Ciało oznacza - "To Ja jestem". " To jest Moja krew" oznacza to jest moje życie które oddaję za was " To Ja jestem." To jest znak duchowego pokarmu. Przez udział w nim otrzymujemy ożywczą i uświęcającą moc Chrystusa.

Chleb był tym samym, co Opłatek.

Jeszcze to dodam.

Gdy myśl biblijna zetknęła się z kulturą grecką i gdy greka była powszechnym językiem w basenie Morza Śródziemnego w myśli biblijnej zaczęła się kształtować dwutorowość w rozumieniu ciała, wyrażana za pomocą dwóch terminów: " sarks " i. " soma ". Soma to ciało rozumiane jako całość osoby. To właśnie słowo pojawiło się w ewangelicznym opisie ustanowienia Eucharystii. To jest Ciało Moje - a więc Moja Osoba, a więc nie tylko kawałek ciała. Sarks w pierwotnym znaczeniu oznacza mięso. Św. Paweł krytycznie ocenia postępowanie według ciała - kata sarka ( od sarks) przeciwstawiajłc mu życie według Ducha.

Reklama

Napisał(a): ~ewa -

po przeczytaniu forum -1)Z teorią o przeistoczeniu wystąpił mnich Radbertus Paschasius (800-865), ale napotkał na sprzeciw teologów katolickich. Dopiero sobór laterański IV zatwierdził ją jako dogmat w 1215 roku.Justyn Męczennik podkreśla ze swej strony, że Chrystus ofiarowuje swe ciało i krew jedynie swoim apostołom:czyli krócej-msza jest tylko dla kleru jako następców apostołów ,lud dopuścili dla kasy i nie dostajecie pełnego sakramentu bo nie dostajecie wina . ,a na pamiątkę może oznaczać np raz w roku w rocznice wieczerzy a nie po kilka razy na dzień i do rąk a nie do ust
2)Po raz pierwszy uroczystość obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320- po Chrystusie -świeto nakazane wymyslone przez ludzi
3)
Religia Watykańska to zbiór religii egipspich,perskich,żydowskich,etc.
To egipski bóg Sobek mnożył chleb i ryby, to Horus zrodzony z dziewicy Izydy miał 12 uczniów ,
to Dionizos zamieniał wodę w wino, to Mitra urodził się 25 grudnia , etc.do tego wszystko przesiane przez podbite kultury z dodanymi lokalnymi bóstwami
w bibliotekach Watykanu są odczytane hieroglify na jednym z nich jest tzw,Modlitwa ślepca, skierowana do boga RA na tysiąc lat !przed Chrystusem ,tekst jest identyczny-to nasze Ojcze nasz

xyzt
ireneo
xyzt
sosna177][cytat kogo=xyzt][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=xyzt [cytat k ksiądz nie ma takiej mocy, by za każdym razem ściągać Jezusa do opłatka.

I taka jest Boża Prawda.

Zgodnie z Biblią tzn z egipskimi Księgami zjadasz ciało Ozyrysa.
A tak to się miało zanim wkompilowano to do ewangelii. Nie tylko to zresztą, bo samego Jezusa, jego narroziny, zwiawtowanie i inne takie.
W starożytnym Egipcie ziarno było symbolem zmartwychwstania Ozyrysa, a spożywanie chleba miało wymiar religijny. Aby mogło narodzić się ziarno, Ozyrys musiał umrzeć – a kiełkowanie pszenicy było symbolem zmartwychwstania – powrotu Ozyrysa do żywych. Chleb jest zatem ciałem Ozyrysa, które spożywali Egipcjanie. W zasadzie to wiele wymyślać nie było potrzeby.
Ireneo - czy i Ty jadłeś to, co ~ Obserwator???

Ja jestem w Polsce. U nas nie ma śladu Ozyrysa.
A Jezus u was jest? Podałem ci genezę obrzędowości. Nie widzisz podobieństw a nawet plagiatu? Bądź łaskawa nie grzeszyć pychą, ani pomawianiem co też jest grzeszne. Nie imputuje ci że piszesz pod wpływem działania opium ludu, a mógłbym. Co do picia zachęcam, nomen omen, wielu zalecam nie mniej niż dwa litry, oczywista oczywistość z wyłączeniem wszystkiego co śmierdzi alkoholem. Dłużej pan będzie na ciebie czekał ale chuch będziesz miała anielski. Więcej dystansu do siebie, kobieto, a mniej będziesz panu zabierać cennego czasu modłami o cud uzdrowienia. Amen.

Reklama

Napisał(a): ~Drzewo -

ObserwatorII
~Drzewo
ObserwatorII
~dzieje apost
ObserwatorII
xyzt
sosna177
xyzt
ObserwatorII xyzt Jezusa ukrytego, mam w sakramencie czcić....

Pytanie 1

pytanie 2

2. Nie w żywności.

Ale też rzekł...kto spożywa wieprzowinę i spija krew wieprzową w postaci kaszanki..zaraz potem jak zje ciało moje...będzie potępiony na wieki.

Rzekła Pan -to ja wysłałem demony do wieprzy od tego czasu są przeklęte nieczyste

DZIEJE APOSTOLSKI WYJAŚNIAJĄ Tę KWESTIĘ.

I vco głupio ci teraz DE MONIE?
Azali żeś pewien że dzieje opisują Jezusa -Boga?

39 A my jesteśmy świadkami tego wszystkiego, co czynił w ziemi judzkiej i w Jerozolimie. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie.( Biblia Gdańska)

Na drzewie wisiał a nie na krzyżu -jarzysz?

DRZEWO ZYCIA - Drzewo Krzyża tak.
Wystrugany z drewna krzyż to nie jest drzewo życia tylko martwe drewno męki i śmierci.

Do tego dochodzą stalowe gwoździe i przepaska na biodrach...Rzymianie nie zakładali przepasek krzyżowanym złoczyńcom -wieszali ich na golasa bo w starożytnym Rzymie nagość nie była grzechem -kapujesz?
Drzewo które Bóg sobą Samym ożywia jest wiecznie żywe i zielone. :))
Zraszając Swoja Krwią Przenajświętszą, Krwią co poskramia Demony.

Bohyterze czytaj HITLERZE! Stalinie!

Nie tarzaj sięw Naftalinie , potem masz maniakalnie wizje... :))

Napisał(a): ~Powiedz -

ObserwatorII
~Drzewo
ObserwatorII
~dzieje apost
ObserwatorII
xyzt
sosna177
xyzt
ObserwatorII xyzt Jezusa ukrytego, mam w sakramencie czcić....

Pytanie 1

pytanie 2

2. Nie w żywności.

Ale też rzekł...kto spożywa wieprzowinę i spija krew wieprzową w postaci kaszanki..zaraz potem jak zje ciało moje...będzie potępiony na wieki.

Rzekła Pan -to ja wysłałem demony do wieprzy od tego czasu są przeklęte nieczyste

39 A my jesteśmy świadkami tego wszystkiego, co czynił w ziemi judzkiej i w Jerozolimie. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie.( Biblia Gdańska)

Wystrugany z drewna krzyż to nie jest drzewo życia tylko martwe drewno męki i śmierci.

Do tego dochodzą stalowe gwoździe i przepaska na biodrach...Rzymianie nie zakładali przepasek krzyżowanym złoczyńcom -wieszali ich na golasa bo w starożytnym Rzymie nagość nie była grzechem -kapujesz?
Bredzisz fajtłapo :)))

ObserwatorII
~Drzewo][cytat kogo=ObserwatorII][cytat kogo=~dzieje apost][cytat kogo=ObserwatorII][cytat kogo=xyzt [cytat kogo=sosna17 DRZEWO ZYCIA - Drzewo Krzyża tak.

Nagość faktycznie nie raziła tamtejszych Rzymian, ale w karaniu nagość skazańca była zamierzona, a cekem dodatkowe upokorzenie.

Napisał(a): ObserwatorII -

Iz 7, 14 – “Znak”: jedno z głównych proroctw mesjańskich, wygłoszone przez Izajasza do króla Achaza w r. 734 BC, zapowiadające dziewicze poczęcie i narodzenie Mesjasza, Jezusa Chrystusa, jak rozumie Ewangelia cytująca ten tekst w Mt 1,22n oraz cała tradycja Kościoła. Znak dany Achazowi obejmuje dziewicze narodzenie Mesjasza i okoliczności współczesne Izajaszowi, przedstawione w wizji i perspektywie proroczej jako okoliczności dzieciństwa Mesjasza.

Jest to jednak bardzo naciągany argument. Otóż w oryginalnych pismach hebrajskich słowo, o które nam chodzi to “הָעַלְמָ֗ה” albo “hā·‘al·māh“. Oznacza ono młodą kobietę, która jeszcze nie urodziła dziecka, i która może być (ale nie musi) niezamężną dziewicą lub zamężną młodą kobietą. Słowo samo w sobie nie oznacza czy kobieta jest dziewicą czy nie.

~Drzewo
ObserwatorII
~Drzewo
ObserwatorII
~dzieje apost
ObserwatorII
xyzt
sosna177
xyzt ObserwatorII xyzt Jezusa ukrytego, mam w sakramencie czcić....

Pytanie 1

pytanie 2

Dlaczego ukrywa się w żywności?1. Przenośnia - Bóg jest wszędzie...

2. Nie w żywności.

Drzewo które Bóg sobą Samym ożywia jest wiecznie żywe i zielone. :))
Zraszając Swoja Krwią Przenajświętszą, Krwią co poskramia Demony.

Bohyterze czytaj HITLERZE! Stalinie!

Nie tarzaj sięw Naftalinie , potem masz maniakalnie wizje... :))
Niewątpliwie drzewem tym nie jest krzyż ( krzyże nie kwitną) ani drzewko oliwne przeklęte swego czasu przez wkurzonego Boga

ireneo
ObserwatorII
~Drzewo][cytat kogo=ObserwatorII][cytat kogo=~dzieje apost][cytat kogo=ObserwatorII][cytat kogo=xyzt [cytat kogo=sosna17 DRZEWO ZYCIA - Drzewo Krzyża tak.

Nagość faktycznie nie raziła tamtejszych Rzymian, ale w karaniu nagość skazańca była zamierzona, a cekem dodatkowe upokorzenie.
Upokorzenie jedynie w oczach wystraszonych Żydów oraz gojów a nie Rzymian dla których nagość była nieskalaną świętością.

Czytałeś o słynnych łaźniach rzymskich zapewne, tam kobiety ciężarnych, dzieci, inwalidów i starców wymieszanych znajdziesz. i nikt nie wstydził się naturalnego wyglądu człowieka jako dziecka bożego.

Historia Izydy nie jest tu wyjątkiem. Kapłani Heliopolis będący wyznawcami boga słońca Re rozwinęli mit Izydy.

Miała ona być córką boga ziemi Geba i bogini nieba Nut, siostrą Ozyrysa, Seta i Neftydy.

Poślubiwszy Ozyrysa, króla Egiptu, była dobrą królową wspierającą swojego męża i nauczającą egipskie kobiety (jak tkać, piec i warzyć piwo). (Czasem Izyda była czczona jako żona Horusa Starszego)

Jednakże Set był zazdrosny o Ozyrysa i uknuł spisek jak zabić swojego brata. Ponieważ Ozyrys był ponoć gigantem, Set musiał zdobyć jego wymiary, po czym przygotować przepiękną drewnianą skrzynię, którą na pewnym bankiecie bogów obiecał ofiarować temu, na kogo będzie pasować.

Pasowała oczywiście na Ozyrysa, gdy więc ten ułożył się w tej skrzyni, 72 pomagierów seta przybiło wieko gwoździami i wrzuciło skrzynię do Nilu. Skrzynia ta stała się pierwszym sarkofagiem i stąd pochodzi tradycja umieszczania mumii w zdobionych drewnianych ‘futerałach’. Ozyrys oczywiście utonął i z tego względu wszyscy topielcy byli w Egipcie postrzegani jako ci, którzy bezpośrednio docierali do królestwa Ozyrysa. Panowanie tego boga trwało 28 lat (po roku na każdy dzień księżycowego miesiąca).

Na tym rysunku pochodzącym z wielkiej piramidy jest przedstawiona Izyda oraz martwy Ozyrys

Załączniki:
« Wróć do tematów
Do góry strony: Napisane pod wpływem słonecznej chwili... 🟡🌿❤️. Dziś Święto Bożego Ciała.