15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń898
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +0
15 ppt ?

Naprawde istnieje coś takiego jak zakupoholizm??? (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Naprawde istnieje coś takiego jak zakupoholizm???

Napisał(a): Gość -

Uwielbiam ciuchy i zakupy zresztą która z kobiet tego nie lubi?Podobnie jak moja siostra.Z tym że ona to już chyba przegina. Wiem, że dobrze zarabia bo ze 2 tysiące wyciągnie mieszikamy razem w domu rodzinnym więc czasami się dołożymy do rachunków rodzicom ale onigeneralnie są zdania żebyśmy sobie odkładały kasę.A pod koniec miesiąca pożycza się ode mnie kasy.Nie wiem na co wydaje jedyne co zauważyłam to stado ciucghów ale jak sama mówi- wszystko jest z promocji. a ciuchy już jej się wylewają z szafy. Co o tym myślicie? naprawdę to może być choroba czy ja już przeginam. może na co innego wydaje może ma inny problem nie wiem ja widzę tylko to.
INTERIA.PL

Re: Naprawde istnieje coś takiego jak zakupoholizm???

Napisał(a): gość -

To trzeba leczyć. Miałam podobnie. Wydawałam masę kasy na ubrania. Kupowałam kilka razy w tygodniu nowe szmatki. Nie chodziłam do bardzo drogich sklepów, bo nie było mnie stać kupić kieckę za np.1000 zł, ale kupowałam w tych tańszych, a i tak potrafiłam wydać 3 tys, zł/m-c na ubrania, buty i inne pierdoły. W niektórych ubraniach byłam tylko raz, albo w ogóle. Niedawno przestały mi się mieścić w dwóch wielkich szafach. Postanowiłam zrobić wreszcie zrobić porządek i znalazłam kilkanaście ubrań jeszcze z metkami. Już mi się nie podobają. Teraz ograniczam zakupoholizm, bo fakty i rozsądek podpowiedział mi, że to bez sensu. Pamiętam jaką frajdę miałam szczególnie wtedy, kiedy kupowałam w "promocjach".

Reklama

Fundacja Inspiratornia realizuje Tydzień Porad Prawnych dla osób mających problemy prawne w związku z uzależnieniem od zakupów i hazardu.
Porady będą realizowane w Warszawie w dniach 5 - 11 października i będzie można je otrzymać podczas spotkania bezpośredniego, jak i poprzez e-mail.

-Wszyscy zadłużeni będą mogli zasięgnąć porady prawnej: jak negocjować zadłużenie z bankiem, jak uzyskać możliwość podzielenia długu na raty, jak uzyskać odroczenie spłaty kredytu etc.- mówi Maja Ruszpel, Prezes Fundacji Inspiratornia.

W ramach oferowanej pomocy przekazane zostaną informacje zgodnie z obowiązującym stanem prawnym. Porad udzielać będzie doświadczona prawniczka, Agnieszka Sieniawska, prowadzącą od 4 lat Biuro Praw Osób Uzależnionych.

-Zachęcamy do kontaktu z nami już od 1 września i umawiania się na wizyty lub kontakt. – mówi prawniczka - Z racji ograniczonego czasu trwania projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapytania oraz zapisy na spotkanie należy przesyłać na adres e-mail maja.ruszpel@gazeta.pl
Kampania informacyjna Fundacji Inspiratornia jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia
www.facebook.com/behawioralnie_racjonalnie

TELEFON ZAUFANIA: 0 801 889 880

Reklama

Niestety istnieje i wbrew temu, co można pomyśleć czytając same kobiece wypowiedzi, nie dotyczy wyłącznie kobiet. W moim domu zakupoholikiem jest mój... mąż. Na elektronikę i sprzęt sportowy potrafił przepuścić ostatnie pieniądze, jakie były w domu. Doszło do tego, że musiał zostać skierowany na leczenie do Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej i do czasu zakończenia http://www.ps(...)-pomocy ma limit wydatków na karcie kredytowej oraz zablokowany dostęp do wspólnego konta. Nie było mi łatwo zrobić Mu coś takiego, zwłaszcza, że to mąż zarabia więcej i głównie On utrzymywał rodzinę, ale tym bardziej trzeba było ograniczyć jego wydatki ponieważ w pewnym momencie zaczął zadłużać nas w banku a to już nie było zabawne. Co gorsza, rzeczy, które kupował wcale nie były nam potrzebne. Pochwalam sport, sama prowadzę aktywny tryb życia, ale trzy pary nart dla samego tylko mojego męża, każda warta kilka tysięcy złotych to jak sądzę lekka przesada. A takich wydatków było znacznie więcej.

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Naprawde istnieje coś takiego jak zakupoholizm???