1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +113
1 tys. ppt ?

Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, (1526)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~oko -

Św. Klemens Aleksandryjski (ok. 150-ok. 215), filozof i teolog chrześc.; ojciec Kościoła:

U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.

Św. Jan Chryzostom, Ojciec Kościoła:

Za twym mężem winno iść twe pożądanie, i on winien być twoim panem .... zniż się zatem do poddaństwa .... bądź jedną z podległych.

"Istnieje przecież wiele okazji w świecie, które osłabiają sumienność duszy. Należy do nich nade wszystko obcowanie z kobietami. Sprawując pieczę nad rodzajem męskim, zwierzchnik nie powinien zapominać o niewieścim, który właśnie z powodu swej większej skłonności do grzechu wymaga też większej troski" (O kapłaństwie VI).
INTERIA.PL

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~SŁOWO -

Duchowny zawsze robił wszystko,
aby zataić prawdę przed oczyma człowieka”.
(C.A.Helwecjusz)

JEŻELI oburzają cię i przygnębiają oszustwa, których pełno na świecie — nie jesteś wyjątkiem. Niemniej istnieje coś jeszcze bardziej odrażającego — oszustwa w imię religii. Jedno z najbardziej rozpowszechnionych ma związek z wiarą w to, że dusza dalej żyje po śmierci, a żywi mogą pomagać umarłym. Milionom szczerych ludzi na całym świecie kazano uwierzyć, iż można wspomóc lub udobruchać zmarłych krewnych — przez ofiarowanie na ich intencję sporych sum pieniędzy.

Gdzieniegdzie do tego prastarego oszustwa dodaje się nowy element. W Japonii aresztowano niedawno buddyjskich kapłanów i kapłanki pod zarzutem wyłudzenia od wiernych setek milionów jenów. Zatrzymani przypisywali sobie moc duchową i reklamowali swe usługi w charakterze doradców i uzdrowicieli. Na przykład czterem kobietom wmawiali, że są nękane przez duchy zmarłych dzieci. „Następnie zażądali od nich zapłacenia w sumie 10 milionów jenów [80 000 dolarów] za ceremonie żałobne” — informuje gazeta Mainichi Daily News. Pewna 64-letnia kobieta ofiarowała ponad 6 650 000 jenów (około 53 000 dolarów). Zapytała kapłanów o zdrowie swego dziecka. W odpowiedzi uslyszała podobno, że „spotka ją nieszczęście, jeśli nie zostanie odprawione specjalne nabożeństwo żałobne za dusze jej przodków oraz celem odpędzenia duchów” — donosi gazeta The Daily Yomiuri.

Ci prostoduszni ludzie nie daliby się wykorzystać oszustom, gdyby dobrze znali Biblię. Nie pozostawia ona żadnych wątpliwości co do tego, że dusza nie jest nieśmiertelna (Ezechiela 18:4). Umarli „nie są świadomi niczego” — czytamy w Księdze Kaznodziei 9:5. Dlatego nie mogą szkodzić żywym. Również żywi nie mogą pomóc zmarłym.

Niektórzy padają łupem takich oszustów przez własną chciwość. W Australii mieszka małżeństwo, rzekomo obdarzone cudowną zdolnością błogosławienia i pomnażania pieniędzy. Pewien mężczyzna przyniósł w tym celu 100 000 dolarów australijskich. Małżonkowie polecili mu włożyć pieniądze do pudełka i oddać do „poświęcenia”. Następnie zanieśli pudełko do sąsiedniego pokoju, a klient czekał, aż je pobłogosławią. Po powrocie zwrócili mu pudełko, ostrzegając zarazem, by pod żadnym pozorem nie otwierał go przed rokiem 2000. W przeciwnym razie „czar przestanie działać, a właściciel oślepnie, wyłysieje, zachoruje na raka i umrze na udar mózgu”. Niemniej po dwóch tygodniach mężczyzna zaczął coś podejrzewać i otworzył pudełko. Okazało się, że jest wypełnione pociętym papierem. Według gazety relacjonującej to zdarzenie, ma pretensje sam do siebie i co ciekawe — „zaczął łysieć”. smile

We Włoszech oszuści religijni wpadli na nowy pomysł: udając gorliwych katolików, zdołali zwieść niektórych księży. Wykorzystują kościelną tradycję opłacania mszy żałobnych za zmarłych. Jak to robią? W katolickim czasopiśmie Famiglia Cristiana wyjaśniono, że płacą z góry za tuzin nabożeństw fałszywym czekiem, wystawionym na sumę znacznie większą niż wartość zamawianych mszy. Od łatwowiernego księdza wyłudzają resztę w gotówce. W ten sposób zdobywają pieniądze, a księdzu zostaje czek bez pokrycia.

W USA różne sekty starają się o nowych zwolenników, którzy by napełniali im skarbonki, toteż często oblegają ludzi starszych. „W całym kraju wyznawcy sekt przestrzegają kardynalnej zasady wyłudzaczy pieniędzy: kręć się koło bogatych” — napisano w czasopiśmie Modern Maturity. „Za pieniądze gotowi są obiecać wszystko — od zdrowia, do politycznej przemiany w królestwo niebiańskie”. Pewien terapeuta leczący byłych członków sekt oświadczył: „Ludzie starsi są głównym źródłem finansowym sekt”.

Nieraz wchodzą tu w grę ogromne kwoty. „Znam niemało wypadków, kiedy ludzie wpędzili się w ubóstwo” — powiedział nowojorski prawnik, który prowadził wiele spraw sądowych, związanych z sektami. „Wśród rzesz takich ludzi są zarówno ci, od których wyłudzono darowizny rzędu setek tysięcy dolarów, jak i tacy, których całym majątkiem są czeki otrzymane z opieki społecznej”.

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~dsf -

"Niektórzy padają łupem takich oszustów przez własną chciwość. W Australii mieszka małżeństwo, rzekomo obdarzone cudowną zdolnością błogosławienia i pomnażania pieniędzy. Pewien mężczyzna przyniósł w tym celu 100 000 dolarów australijskich. Małżonkowie polecili mu włożyć pieniądze do pudełka i oddać do „poświęcenia”. Następnie zanieśli pudełko do sąsiedniego pokoju, a klient czekał, aż je pobłogosławią. Po powrocie zwrócili mu pudełko, ostrzegając zarazem, by pod żadnym pozorem nie otwierał go przed rokiem 2000. W przeciwnym razie „czar przestanie działać, a właściciel oślepnie, wyłysieje, zachoruje na raka i umrze na udar mózgu”. Niemniej po dwóch tygodniach mężczyzna zaczął coś podejrzewać i otworzył pudełko. Okazało się, że jest wypełnione pociętym papierem. Według gazety relacjonującej to zdarzenie, ma pretensje sam do siebie i co ciekawe — „zaczął łysieć”. smile"

Jak można być aż tak głupim?... Ta historia jest jak z dowcipu o głupim Jasiu

Reklama

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~fdsfs -

~lis "Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! Po ich owocach poznacie ich."
Czy nie zastanawia cie szczególnie wypowiedz "i niewielu jest tych, którzy ją znajdują"?
Z tego wynika, ze katolicy nie znajdują drogi do żywota, lecz masami (cały ich miliard) brną ku zatraceniu.
logiczne

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~fakty -

Biskupom jest potrzebny kośćiół jak rybie woda. Panie premierze Tusk, dziękujemy panu że przeciwstawia się pan niszczeniu naszego kościoła przez administratorów obcego państwa, którzy zawładnęli naszym kościołem, przez tych cp, dla których priorytetem jest szmal a nie sianie dobra i miłości. Nikt nikomu w Polsce nie zabrania wyznawania wiary ale niech ci wyznawcy sami finansują swoją organizację. Wielu jest prawdziwie wierzących, ale oni Boga mają w sercu i nie potrzebują płatnych pośredników. Obecnie kler na czele z biskupami chce siłą narzucić Polakom i polskim władzom, co mają mówić i robić, jak mają się zachowywać, w co wierzyć a co mają tępić wszelkimi dostępnymi środkami. Poprzez swoich desantowców w naszym parlamencie, stara się manipulować polskim rządem i ogłupionymi albo cwanymi parlamentarzystami. Chcą Polski na pełnym biegu wstecznym, bo to zapewnia im niewyczerpane źródło dochodu. To kler neguje naukę i zdobycze współczesnej cywilizacji, hamuje rozwój intelektualny naszej młodzieży i to on narzuca Polakom odpowiedni poddańczy i bezkrytyczny model zachowania. Arogancja i zdziczenie tych administratorów Watykanu w Polsce dziś sięga apogeum. Sprawa odpisu podatkowego od wszystkich, sprawa pochówku, rabowanie majątku narodowego poprzez swoich desantowców we wszystkich strukturach władzy państwowej, utrzymywanie armii kapelanów sowicie opłacanych z budżetu państwa, opłacanie uczelni wyznaniowych, wyłudzanie pieniędzy za sianie jedynej słusznej religi w szkołach, szantaż z udzieleniem ślubu, horrendalnie wysokie opłaty za posługi kapłańskie i inne finansowe machlojki. To już jest totalna patologia. Niech przebogaty Watykan ich utrzymuje a kler niech płaci podatki za swoją korporacyjną działalność, tak jak inne podmioty gospodarcze. Możemy tylko dziękować za spokojne, wyważone, merytoryczne wypowiedzi normalnych polityków z rządu, którzy przeciwstawiają się jakimś debilnym żądaniom biskupów oraz grupie nawiedzonych oszołomów podżeganych przez media katolickie. Ci politycy mogą liczyć na ogromne poparcie naszego społeczeństwa w sprawie rozwiązania konkordatu i rozdziału państwa od kościoła. Polska nie może być w dalszym ciągu prywatnym folwarkiem kleru, Rydzyka, Dziwisza, Głódźia, innych ciasno myślących biskupów, oraz PISu z ich żałosnym, prymitywnym guru. Nigdzie na świecie nie ma tak, aby świeckie państwo utrzymywało jakąś grupę wyznaniową z pieniędzy wszystkich podatników. Ci, którzy zechcą zaprowadzić porządek z patologicznym konkordatem, wygrają bardzo dużo, bo Polacy w większości nie są już tacy głupi jak kiedyś, nie chcą utrzymywać cwanych pasożytów, którzy nic dosłownie nie produkując, pajacują ściemniając proste sprawy. Żyją jak pączek w maśle z podatków naszych ciężko zarobionych pieniędzy, które mogłyby być przeznaczone na największy skarb Polski, przyszłość naszych dzieci, ich rozwój i wykształcenie, oraz godne życie ludzi starszych, aby czuli się bezpiecznie w swoim państwie. Właśnie że ważne jest jaka ma być Polska a nie tylko uległa klerowi, katolicka, głupia i biedna jak chcą tego panowie biskupi i skrajna prawica będąca na ich postronku.

Reklama

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~ACH -

Nie dawno naszła mnie pewna refleksja. Katolicy wierzą w Boga tego z Biblii, zaś nie znają samej Biblii, bądź przedstawione w niej wydarzenia uznają za historię, której nie należy interpretować dosłownie, inaczej mówiąc traktują Biblię jako... ?

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~oko -

Salus extra Ecclesiam non est - "Poza Kościołem (katolickim) nie ma zbawienia". Przez wieki udało się to stwierdzenie przekuć na "Poza hierarchią i klerem nie ma zbawienia".
Kościół zapomniał, że to kler został przeznaczony Kościołowi do służenia, a nie Kościół klerowi. Nie od dziś wiadomo przecież członkom kościołów chrześcijańskich, że Chrystus posłał apostołów w świat, aby "darmo oddali, to co darmo wzięli". Owszem poszli i idą wielowiekowym pochodem niosąc to co wzięli - sakramenty, ale nie oddają lecz sprzedają. Uzyskują dzięki temu zaszczyty, bogactwo i władzę. Nic nie robiąc sobie z tego, że ich Pan powiedział, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostąpi zbawienia.
Jak to możliwe, że sługi są PANAMI? Przez wieki udało się im wmówić Kościołowi, który nazwali "laikatem", że to kler właśnie dzierży klucze do zbawienia - sakramenty. W tym najważniejszy - sakrament chrztu. Poprzez wieki wpajania posłuszeństwa i uległości udało się osiągnąć postawę wiernopoddańczą wśród "owieczek", które nie znając przesłania chrystusowego uwierzyły, że do zbawienie następuje nie przez wiarę, jak mówi Święta Księga, lecz przez uczynki.
Najważniejsze pośród uczynków są wszystkie te, które przynoszą korzyści materialne kaście kapłanów - uczestnictwo w sakramentach. Natomiast najważniejszym z ważnych jest sakrament chrztu, który ma wielką moc - pozwala laikatowi dostąpić zbawienia, a klerowi uzyskać władzę zarówno w wymiarze społecznym jak i politycznym.
Okazuje się, ze dzięki temu sakramentowi kler zyskuje dożywotnią władzę nad owieczkami, nawet nad tymi, które w swej zatraczeńczej głupocie zostały apostatami. Nic to, hierarchowie orzekli, że pieczęć chrystusowa stanowi tak silne piętno, że nawet akt apostazji nie jest w stanie jej zmyć. Daje to możliwość uzurpowania sobie prawa reprezentowania praktykujących, niepraktykujących, apostatów przed światem, daje to możliwość bycia ich panami.
Może w końcu kler powtórnie uwierzy, że to w służbie Kościołowi, a nie w jegu wyzyskiwaniu jest jego powołanie i powinność.
Myślę jednak, że doczekamy czasów, w których Kościół upomni się o swoje prawa i przywróci status quo ante, polegające na tym, że kler służy Kościołowi, nie zaś Kościół klerowi.

Reklama

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~Wikary -

Nie dawno naszła mnie pewna refleksja. Katolicy wierzą w Boga tego z Biblii, zaś nie znają samej Biblii, bądź przedstawione w niej wydarzenia uznają za historię, której nie należy interpretować dosłownie, inaczej mówiąc traktują Biblię jako metaforę. Czy to samo w sobie nie przeczy religii? Historie, które są siłą wiary, które pokazują Boga nagle traktowane są jako metafory.

Niektórzy jednak w to wierzą, ich sprawa ... ale czy na pewno? Bo mnie się wydaje, że to efekt manipulacji kościoła, który robi to już od najmłodszych lat człowieka. Wyobraźcie sobie w przedszkolu dzieci uczą się religii. Jest mowa o stworzeniu świata, grzechu. Tylko po co tego uczą, skoro wiadomo, że proces tworzenia świata jest bajką dla naiwnych


Dochodząc do sedna, ludzie mają zakorzenioną w głowie wiarę w katolickiego Boga. Nawet jeśli Biblii nie czytają, bądź zawarte w niej wydarzenia traktują jak metafory.

Po lekturze ST obraz Boga jest dość okrutny. Mimo wszystko ludzie mają Boga za pełnego miłości.

To efekt braku wiedzy i strachu zakorzenionego w ich umysłach przez sprytnych kapłanów.

Gdy rozmawiałem z katolikiem opowiadając mu historię religii egipskiej, ten przyznał mi rację, że tamtejsi kapłani za pomocą religii umiejętnie manipulowani społeczeństwem.

Opowiedziałem mu inną historię o państwie, które domagało się władzy, państwie które podpisywało różne traktaty z innymi państwami, państwie które narzucało siłą swą religię innym. Katolik ponownie zgodził się ze mną, że prawdziwa religia tak nie wygląda. Jakie więc było jego zdziwienie gdy wyjaśniłem mu, że chodzi o Watykan, który od zarania dziejów za sprawą religii zaczął liczyć się na świecie. Czy gdyby owa religia była słuszna, głowy kościoła dopuszczałyby się takich zbrodni?

Patrząc bez emocji, z boku, chrześcijanizm wygląda na manipulację

Egipcjanie mieli swoją religię, Grecy podobnie, tak samo Judaizm jest religią żydowską. Jednak od tego powstało chrześcijaństwo, które potem na siłę zostało narzucone na resztę świata.

Dlaczego nie wierzymy w religię grecką? Bo wiemy, iż jest to mitologia. Poza tym była to religia grecka. Podobnie ma się z innymi religiami, ale chrześcijaństwo jest naszą religią. Jak to możliwe, że religia, która nie była nasza, w miarę upływu czasu zakorzeniła się na całym świecie?

Odpowiedź znajdziecie wyżej.

Tu dochodzimy do tez obalających w 100% religię

Co ze zwierzętami żyjącymi 200 mln lat przed naszą erą? Przecież w Biblii był raj i pierwsi ludzie.

Gdyby katolicka religia była prawdziwa nie byłoby innych religii.

Czy gdyby religia była prawdziwa, a pierwsi ludzie poznali Boga, ich potomkowie by o Bogu zapomnieli? Adam z Ewą mieli dzieci (pomijając kazirodztwo), to te dzieci musiały wiedzieć o Bogu, ich dzieci też. Jak to możliwe, że świat zapomniał?
Jak to możliwe, że powstały inne religie, a katolicka (ta rzekomo prawdziwa) po nich?

Sama chronologia wydarzeń pokazuje sprzeczności. Jednak ludzie nie myślą, nie zastanawiają się. Od dziecka im się wmawia różne głupoty, w przedszkolu jest religia, dlatego później wierzą.

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~oko -

W religii dogmatycznej określa się rzeczywistość za pomocą świętej księgi, a w nauce pisze się księgi w oparciu o aktualną wiedzę o rzeczywistości - obie opcje wykluczają się nawzajem.
Jedyna możliwość, to wybór: nauka, albo religia.
Tak naprawdę wystarczy pokazać jeden mały bezsens w religii, to struktura jej dogmatyzmu się rozsypuje.
A nauka opiera się na wyłapywaniu błędów i naprawianiu ich.
Nie jest możliwy obraz rzeczywistości w której religia i nauka są uznawane za obiektywne formy opisu rzeczywistości.
Sądzę, że religijność może być tylko i wyłącznie osobista, niedogmatyczna, jako własny i użyteczny dla siebie "wygodny" opis rzeczywistości.

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~itaka -

~oko W religii dogmatycznej określa się rzeczywistość za pomocą świętej księgi, a w nauce pisze się księgi w oparciu o aktualną wiedzę o rzeczywistości - obie opcje wykluczają się nawzajem.
Jedyna możliwość, to wybór: nauka, albo religia.
Tak naprawdę wystarczy pokazać jeden mały bezsens w religii, to struktura jej dogmatyzmu się rozsypuje.
A nauka opiera się na wyłapywaniu błędów i naprawianiu ich.
Nie jest możliwy obraz rzeczywistości w której religia i nauka są uznawane za obiektywne formy opisu rzeczywistości.
Sądzę, że religijność może być tylko i wyłącznie osobista, niedogmatyczna, jako własny i użyteczny dla siebie "wygodny" opis rzeczywistości.
Dziwne rzeczy się dzieją jak nauka udowadnia konkretną prawdę biblijną , wówczas cały ten wydział naukowy zamyka się , obcina dotację finansowe i unieważnia osiągnięcia.

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~jan -

Co to jest „imię”? Według słowniczka zamieszczonego w Biblii Tysiąclecia: „według pojęć starożytnych nie tylko wyróżnia człowieka od innych, lecz określając go, stanowi istotną część składową jego osobowości. Stąd to co nie ma imienia, nie istnieje, a człowiek bez imienia jest bez znaczenia. Uważano, że imię odpowiada istocie człowieka lub jego przymiotom (nomen - omen). W zastosowaniu do Boga, imię jest synonimem chwały i potęgi Bożej.” Dawniej imiona były formą opisu cech człowieka i nadawano je w wyniku zasłużenia sobie na takie imię. Zresztą często w ciągu życia imię zmieniano jeśli ktoś zasłużył sobie na inne - wznioślejsze, lub szydercze. Przykładem są choćby papieże, którzy zmieniają swoje świeckie imię i nazwisko, na imię służbowe. Wraz z postępem cywilizacji i koniecznością kontrolowania obywateli zaniechano zmian imion pozostając dożywotnio przy raz nadanym imieniu i przydomku, który zamienił się w nazwisko.

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~fakty -

Chociaż Kościół stawia wysokie wymagania moralne, dając jednocześnie liczne możliwości obejścia tych wymagań, to traci wiernych. Czy dlatego, że wymagania są za duże? Znam religię gdzie wymagania są jeszcze większe - tam się nie pali, nie używa wulgarnych słów, nie nadużywa alkoholu, nie kłamie, nie kradnie, stosunki przedmałżeńskie i pozamałżeńskie są niedozwolone, o narkotykach nawet nie wspomnę. Poza tym stawia się tam jeszcze kilka wymagań o jakich katolikom się nie śniło, a jednak ta religia notuje stały przyrost wiernych i nie ma problemów z budową miejsc wielbienia swojego Boga. Czy tylko dlatego, że literaturę udostępniają bezpłatnie, a dobrowolne datki są naprawdę dobrowolne?

Znałem kiedyś pewną panią, komunistkę, była tak czerwona, że z partii wyleciała za poglądy. Ale to ona pierwsza powiedziała mi, że Chrystus naprawdę żył. Choć odrzucała Boga duchowego, to nie była niewierząca - miała swojego boga, swoją ideę, której była wierna. Nie ma ludzi niewierzących, mają tylko różnych bogów. Czy to się komuś podoba, czy nie, człowiek nie może żyć bez Boga i jeśli odrzuca Boga Prawdziwego, to musi sobie znaleźć coś w zastępstwie.

Nie można też zrozumieć historii powszechnej, historii i kultury własnego narodu nie znając religii. Czy Polak zrozumie swoją historię, jeśli nie będzie znał np. religii Żydów? A rok 1968? A Tuwim, Rubinstein?
A działalność kościołów protestanckich? Nie zrozumiesz historii Europy (a Stanów Zjednoczonych w ogóle) jeśli nie znasz losów kościołów protestanckich.
A czy można zrozumieć bieżące wydarzenia i konflikt Stany Zjednoczone kontra kraje Arabskie nie znając Koranu?

Warto poznać Pismo Święte z grecka zwane Biblią, nie tylko dlatego, że jest to jedyny wiarygodny przekaz od Boga, ale także dlatego, że jest to źródło ponadczasowej wiedzy nie tylko religijnej - np. dwa i pół tysiąca lat przed Kopernikiem można było przeczytać, że Ziemia jest okrągła, a swoje odchody należy zakopywać.

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~FAKT -

~oko Św. Klemens Aleksandryjski (ok. 150-ok. 215), filozof i teolog chrześc.; ojciec Kościoła:

U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.

Św. Jan Chryzostom, Ojciec Kościoła:

Za twym mężem winno iść twe pożądanie, i on winien być twoim panem .... zniż się zatem do poddaństwa .... bądź jedną z podległych.

"Istnieje przecież wiele okazji w świecie, które osłabiają sumienność duszy. Należy do nich nade wszystko obcowanie z kobietami. Sprawując pieczę nad rodzajem męskim, zwierzchnik nie powinien zapominać o niewieścim, który właśnie z powodu swej większej skłonności do grzechu wymaga też większej troski" (O kapłaństwie VI).

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~jan -

Czy Jezus wdawał się w jakieś podejrzane interesy? Skądże znowu! Nie posiadał nawet domu i ‛nie miał gdzie skłonić głowy’. Bogatemu młodemu dostojnikowi podpowiedział: „Sprzedaj wszystko, co tylko masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, a potem przyjdź i naśladuj mnie”. Była to bardzo dobra rada, pozwalająca uwolnić się od wszelakich trosk, jakie niesie z sobą prowadzenie interesów (Łukasza 9:58; 18:22). Tymczasem religia babilońska często ma gorszące powiązania z wielkim biznesem. Na przykład w roku 1987 dziennik Albany Times Union przytoczył słowa głównego księgowego archidiecezji Miami na Florydzie, który przyznał, iż Kościół posiada akcje koncernów tytoniowych, różnych wytwórni filmów dla dorosłych oraz firm produkujących broń jądrową.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kosciol katolicki a biblia
Do góry strony: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,