1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +113
1 tys. ppt ?

Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, (1482)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~jan -

Żeby mogli żyć wiecznie+, muszą poznać* Ciebie, jedynego prawdziwego Boga+, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa+. 4 Ja otoczyłem Cię chwałą na ziemi+, bo dokończyłem dzieła, które mi zleciłeś+. 5 Teraz więc Ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie chwałą, jaką miałem przy Tobie, zanim powstał świat+
INTERIA.PL

Re: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,

Napisał(a): ~gosc -

~jan Żeby mogli żyć wiecznie+, muszą poznać* Ciebie, jedynego prawdziwego Boga+, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa+. 4 Ja otoczyłem Cię chwałą na ziemi+, bo dokończyłem dzieła, które mi zleciłeś+. 5 Teraz więc Ty, Ojcze, otocz mnie przy sobie chwałą, jaką miałem przy Tobie, zanim powstał świat+
Janek, abys mogl zyc wiecznie MUSISZ sobie na to zapracowac, wg Twojej organizacji.

Piszesz niby z Biblii ale nie podasz rozdzialu ani wersetow, dlaczego?

Ja ci napisze dlaczego ale zadaj sobie trudu i POROWNAJ z tym co napisales:

EWANGELIA JANA 17.3-5 ( BT)

3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa2.

O sensie terminu Janowego "poznać" zob. J 1,10. Poznanie jest "życiem wiecznym", bo stanowi jego konieczny warunek.

ZOBACZ JANA 1.10 ( BT )

10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.

4 Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania.

5 A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał.

Napisał(a): ~jula -

Należy zacząć od tego że Boga nie ma. Nie ma i nigdy nie było żadnego z 2500 bogow ( jak ktoś policzył mniej więcej tylu bogow wyprodukowała ludzka wyobraźnia). Możecie w nieskończoność powtarzać że wierzycie wierzycie.. to wasza wiara i prawda najprawdziwsza z prawdziwszych... ale są to tylko słowa. Możecie pielęgnować swoje urojenie na cotygodniowych schadzkach w zaciemnionym intelektualnie kościele, synagodze, meczecie.. Możecie kropić głowy wodą, posypywać popiołem , święcić kurze jajka, zjadać wypiekane w piekarni białe krążki (na pamiątkę krwi i siema jego), stosować inne niezliczone zestawy ogłupiania, zabobonu.. Ale to nic nie da. Bog się od tego nie pojawi. Nie zejdzie z niebios. Nie rozwiąże żadnego problemu ponieważ on sam jest problemem . Nie szukajcie boga, bo gdy by istniał to on odnalazł by Was! Obiecany bilet do raju czy jak kto woli pokój w niebiańskim hotelu jest, bajką bzdurą patykiem na wodzie pisaną. Religie ( głownie 3 monoteistyczne ) w rzeczywistości są zamachem na człowieka, na inteligencję i zdrowy rozsądek. Każdą bzdurę przerobią na prawdę, z każdej prawdy zrobią fałsz. Religia dawno się już wynaturzyła i zdegenerowała, jak napisał Seneka Młodszy - "Religia jest dla ludu prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna. Użyteczna jako narzędzie zapewnienia posłuszeństwa, tańsze i ekonomiczniejsze niż wojna i przymus siłowy czy prawny. To dlatego prawie zawsze powstaje sojusz korony z tiarą.
"Niestety w Polsce panuje pier.olec pospolity. Wstydzę się za swój kraj, za śmierdzące średniowieczem pomysły i posunięcia różnych mądrych inaczej, wykolejeńców czy kompletnych kretynów jak robiący ostatnio coraz większą karierę Natanek . Wstyd !!!!

Reklama

Napisał(a): ~SŁOWO -

Czary mary w Polsce. W tamtym roku wraz z przyjaciółmi z Rosji Holandii i polski wybraliśmy się do restauracji na obiad. W pewnym momencie pojawiła się ...taka jak by pielgrzymka ( około 300 osób). Pielgrzymkę prowadziły małe dziewczynki w pięknych sukienkach rzucające płatki kwiatków, po tych płatkach stąpał hmm .. ( ?? ) ktoś w rodzaju czarodzieja/maga czy jakiegoś jakby kapłana. Czarodziej ten trzymał świecący na żółto przedmiot i wypowiadał jakieś zaklęcia. W pewnym momencie mag zaczął uroczyście pokazywać ( objawiać ) zółty przedmiot a tłum począł się korzyć, bić w piersi i spuszczać wzrok ku dołowi. Nad czarodziejem cztery osoby trzymały baldachim, dalej były nieco starsze dzieci, chłopcy z dzwoneczkami potem osoby z głośnikiem, śpiewający wodzirej ( chyba ) a na końcu całą pielgrzymka ludzi. Grupa zatrzymała się przy ołtarzu ( którego 2 dni wcześniej nie było a teraz już był ) na około 20 minut. W tym czasie kelner kazał nam się zwinąć z posiłkiem i przenieść do środka restauracji aby nie zakłócać jak się domyślam magicznego przedstawienia. Jak nam tłumaczył spożywanie posiłku picie wina/piwa w tak uroczystym momencie może zostać odebrane jako tzw. " Obraza Uczuć Religijnych " za co grożą konsekwencje prawne. Ale to jeszcze nic. Pielgrzymka ze śpiewem na ustach dalej zaczęła przesuwać się w kierunku następnego magicznego punktu dokonując rozbiórki tego właśnie opuszczanego. Ludzie poobrywali gałązki z drzewek brzozy jakie tam wcześniej powbijali. Z kolegą holendrem myśleliśmy że gałązki posłużyły do wachlowania się ponieważ było bardzo gorąco ale to prawdopodobnie coś w rodzaju bliżej nie sprecyzowanego rytuału mistyczno/czarodziejskiego. Miejsce magiczne jako przed ostatni opuściło 4 mężczyzn odzianych w " pałatki " lub " błony " wszystkie koloru czerwonego. Panowie ci podczas całego rytuału leżeli na betonie przybierając postać krzyża .Przyjaciel z Polski wytłumaczył mi że jest to delegacja robiącego ostatnio sporą karierę nijakiego Księdza Natanka. Całe przedstawienie zwieńczone zostało przez kilkuletnie dzieci załatwieniem potrzeb fizjologicznych za częściowo zdemontowanym Ołtarzem, ale to jest akurat zrozumiałe. Muszę przyznać że pracuję w Polsce od kilku lat ale takiego przedstawienia ja ani moi znajomi jeszcze nie widzieliśmy. Wszystko przypominało grę RPG i pozyskiwanie magicznych mocy lub zdobywanie kolejnego lewelu w gildii magów. Kiedyś widziałem coś podobnego na wakacjach w Kongo. Ciekawa ta Polska .

Napisał(a): ~fakty -

Sekta twierdzi, że działa jakoby z nakazu i upoważnienia Boga. Ma nawet
specjalną księgę, o której mówi, że jest natchnionym Słowem Boga. Jednak zasady
i obyczaje panujące w sekcie niewiele mają wspólnego z treścią tej księgi. Wszyscy,
którzy próbują zwrócić na to uwagę, są nazywani heretykami, uciszani lub wyrzucani
z sekty, a kiedyś, gdy organizacja miała wpływy polityczne większe niż obecnie, byli
także masowo mordowani (paleni na stosach) i torturowani.
Aby odwrócić uwagę od swojej zbrodniczej przeszłości, sekta sama lubi się
przedstawiać jako ofiara spisków i prześladowań. Tymczasem prawda jest taka,
że kiedy tylko miała okazję, to sama prześladowała tych, których uznała za swoich
wrogów: uczonych, wolnomyślicieli, kobiety. Te ostatnie mordowała masowo jako
rzekome czarownice. W pierwszej połowie XX wieku sekta współpracowała niemal
w całej Europie z faszystami. Do dziś wspiera chętnie dyktatury, także bardzo
krwawe, o ile ma z tego jakieś korzyści.

Reklama

Napisał(a): ~jhhj -

~SŁOWO Czary mary w Polsce. W tamtym roku wraz z przyjaciółmi z Rosji Holandii i polski wybraliśmy się do restauracji na obiad. W pewnym momencie pojawiła się ...taka jak by pielgrzymka ( około 300 osób). Pielgrzymkę prowadziły małe dziewczynki w pięknych sukienkach rzucające płatki kwiatków, po tych płatkach stąpał hmm .. ( ?? ) ktoś w rodzaju czarodzieja/maga czy jakiegoś jakby kapłana. Czarodziej ten trzymał świecący na żółto przedmiot i wypowiadał jakieś zaklęcia. W pewnym momencie mag zaczął uroczyście pokazywać ( objawiać ) zółty przedmiot a tłum począł się korzyć, bić w piersi i spuszczać wzrok ku dołowi. Nad czarodziejem cztery osoby trzymały baldachim, dalej były nieco starsze dzieci, chłopcy z dzwoneczkami potem osoby z głośnikiem, śpiewający wodzirej ( chyba ) a na końcu całą pielgrzymka ludzi. Grupa zatrzymała się przy ołtarzu ( którego 2 dni wcześniej nie było a teraz już był ) na około 20 minut. W tym czasie kelner kazał nam się zwinąć z posiłkiem i przenieść do środka restauracji aby nie zakłócać jak się domyślam magicznego przedstawienia. Jak nam tłumaczył spożywanie posiłku picie wina/piwa w tak uroczystym momencie może zostać odebrane jako tzw. " Obraza Uczuć Religijnych " za co grożą konsekwencje prawne. Ale to jeszcze nic. Pielgrzymka ze śpiewem na ustach dalej zaczęła przesuwać się w kierunku następnego magicznego punktu dokonując rozbiórki tego właśnie opuszczanego. Ludzie poobrywali gałązki z drzewek brzozy jakie tam wcześniej powbijali. Z kolegą holendrem myśleliśmy że gałązki posłużyły do wachlowania się ponieważ było bardzo gorąco ale to prawdopodobnie coś w rodzaju bliżej nie sprecyzowanego rytuału mistyczno/czarodziejskiego. Miejsce magiczne jako przed ostatni opuściło 4 mężczyzn odzianych w " pałatki " lub " błony " wszystkie koloru czerwonego. Panowie ci podczas całego rytuału leżeli na betonie przybierając postać krzyża .Przyjaciel z Polski wytłumaczył mi że jest to delegacja robiącego ostatnio sporą karierę nijakiego Księdza Natanka. Całe przedstawienie zwieńczone zostało przez kilkuletnie dzieci załatwieniem potrzeb fizjologicznych za częściowo zdemontowanym Ołtarzem, ale to jest akurat zrozumiałe. Muszę przyznać że pracuję w Polsce od kilku lat ale takiego przedstawienia ja ani moi znajomi jeszcze nie widzieliśmy. Wszystko przypominało grę RPG i pozyskiwanie magicznych mocy lub zdobywanie kolejnego lewelu w gildii magów. Kiedyś widziałem coś podobnego na wakacjach w Kongo. Ciekawa ta Polska .
Nie boisz się, że za taki opis możesz zostać zaatakowany lub oskarżony o "obrazę uczuć religijnych", mowę nienawiści etc.? Bo jeśli czegoś można się przyczepić, to chyba czegoś w tym rodzaju i pewnie ludzie będą się bardzo czepiać za niedługo i wolność słowa będzie bardzo ograniczona

Napisał(a): ~hhjg -

~fakty Sekta twierdzi, że działa jakoby z nakazu i upoważnienia Boga. Ma nawet
i obyczaje panujące w sekcie niewiele mają wspólnego z treścią tej księgi. Wszyscy,
którzy próbują zwrócić na to uwagę, są nazywani heretykami, uciszani lub wyrzucani
z sekty, a kiedyś, gdy organizacja miała wpływy polityczne większe niż obecnie, byli
że kiedy tylko miała okazję, to sama prześladowała tych, których uznała za swoich
Jak się komuś nadepnie na odcisk, można zostać uciszonym... czasem nieformalnie... do psychuszki z robiącym dym- metoda niezmienna od lat.

Reklama

Napisał(a): ~jhjhk -

~hhjg
Jak się komuś nadepnie na odcisk, można zostać uciszonym... czasem nieformalnie... do psychuszki z robiącym dym- metoda niezmienna od lat.
Ups... Pisząc to, daję kolejny "dowód" na to, że mam paranoję. Przecież psychiatria nigdy nie bywa używana w nieetyczny sposób ani nie służy interesom poszczególnych grup politycznych i religijnych.... Przecież jest nauką, a nie "nauką". ;) :)

Napisał(a): sosna177 -

~jhjhk
~hhjg
Ups... Pisząc to, daję kolejny "dowód" na to, że mam paranoję. Przecież psychiatria nigdy nie bywa używana w nieetyczny sposób ani nie służy interesom poszczególnych grup politycznych i religijnych.... Przecież jest nauką, a nie "nauką". ;) :)
Tego to się nie bój, że tzw...... wierzące społeczeństwo, nazwie Cię psychiczną.
Mówić tak będą z bezradności, bo dobrze będą wiedzieć, że masz rację.....chociaż nie o rację tu chodzi, lecz o Słowo Boże.

Napisał(a): ~ssdsa -

Sosno, jesteśmy wśród pogan. Nihil novi sub sole. Niektorzy są normalni, mili i godni szacunku, inni są dzicy jak za dawniejszych czasów i choc udają normalnych, są zdolni do wszystkiego (nie robią pewnych rzeczy ze strachu, a nie dlatego, że by nie chcieli).

Napisał(a): sosna177 -

~ssdsa Sosno, jesteśmy wśród pogan. Nihil novi sub sole. Niektorzy są normalni, mili i godni szacunku, inni są dzicy jak za dawniejszych czasów i choc udają normalnych, są zdolni do wszystkiego (nie robią pewnych rzeczy ze strachu, a nie dlatego, że by nie chcieli).
Ten "duch", obejmie ludzi na całym świecie.
Tylko wierzący, będą mieć zdrowy umysł.
I to, zaczyna już być bardzo widoczne.

Napisał(a): ~ddfa -

sosna177
~ssdsa Sosno, jesteśmy wśród pogan. Nihil novi sub sole. Niektorzy są normalni, mili i godni szacunku, inni są dzicy jak za dawniejszych czasów i choc udają normalnych, są zdolni do wszystkiego (nie robią pewnych rzeczy ze strachu, a nie dlatego, że by nie chcieli).
Ten "duch", obejmie ludzi na całym świecie.
Tylko wierzący, będą mieć zdrowy umysł.
I to, zaczyna już być bardzo widoczne.
Dobrze powiedziane. Dużo podłych ludzi wokół... Bez ludzkich uczuć, przewrotnych... Czasy ostateczne...

Napisał(a): gość -

To nie jest żadna klątwa ani coś podobnego i to jest uważam znane wszystkim że osoba w pewnym etapie rozwoju duchowości jest tylko narzędziem czy tunelem.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kosciol katolicki a biblia
Do góry strony: Nauka Kościoła Katolickiego a Biblia . Biblia: „Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi,