45
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń494
  • Odpowiedzi40
  • Ocen na +0
45 ppt ?

nebulizator czy warto kupić? (41)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): maksimum -

Moja córcia dopiero co wyszła z choroby, a już przyniosła coś nowego... Słyszałm od koleżanek, że na kaszel i katar nebulizator jest fantastyczny. Jednak czy warto wydawać pieniądze na takie urządzenie? Co prawda wiadomo, że inhalacje górnych i dolnych dróg oddechowych potrafią zdziałać cuda, a nebulizator własnie od tego jest! Czy możecie podzielić się tutaj swoimi spostrzeżeniami co tego właśnie urządzenia? Bo nie chcę wydawać pieniędzy w błoto... czekam na wasze opinie :)
INTERIA.PL

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Kupując inhalator na pewno nie wyrzucisz pieniędzy w błoto. To urządzenie nie raz spowodowało uniknięcie szpitala a kupiłam go po pierwszym razie gdy mój synek miał 3 lata i dostał w nocy mocnego, duszącego ataku kaszlu krtaniowego i nie mógł złapać powietrza. Pędem pojechaliśmy do szpitala gdzie robiono mu takie inhalacje z soli fizjologicznej. Gdy wracaliśmy ze szpitala do domu od razu zajechaliśmy do apteki po to urządzenie. Tanie nie było bo kosztowało ok 150 zł ale od tamtej pory gdy zaczynało coś się dziać a mój młody często łapał ostre zapalenie krtani do od razu włączamy inhalator i unikaliśmy tym samym szpitala. Nawet ja gdy miałam zapalenie zatok używałam inhalatora i to przyspieszało wyleczenie. Także na prawdę moim zdaniem watro wydać te pieniądze i mieć spokój.

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): maksimum -

gość Kupując inhalator na pewno nie wyrzucisz pieniędzy w błoto. To urządzenie nie raz spowodowało uniknięcie szpitala a kupiłam go po pierwszym razie gdy mój synek miał 3 lata i dostał w nocy mocnego, duszącego ataku kaszlu krtaniowego i nie mógł złapać powietrza. Pędem pojechaliśmy do szpitala gdzie robiono mu takie inhalacje z soli fizjologicznej. Gdy wracaliśmy ze szpitala do domu od razu zajechaliśmy do apteki po to urządzenie. Tanie nie było bo kosztowało ok 150 zł ale od tamtej pory gdy zaczynało coś się dziać a mój młody często łapał ostre zapalenie krtani do od razu włączamy inhalator i unikaliśmy tym samym szpitala. Nawet ja gdy miałam zapalenie zatok używałam inhalatora i to przyspieszało wyleczenie. Także na prawdę moim zdaniem watro wydać te pieniądze i mieć spokój.
Czyli jednak warto wydać te pieniądze na to urządzenie? Czytałam, że przy użyciu nebulizatora można stosować niewielkie dawki leku. Czy to prawda? I czy Twój synek od razu przekonał się do nebulizatora? :)

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Można używać leki typu Pulmicort lub Beodural czy jakoś tak to się pisze, są to leki na receptę wypisywane właśnie przy zapaleniu krtani, oskrzeli czy płuc. My używaliśmy Pulmicort, jest bardzo skuteczny. Nie można do inhalatora wlewać jedynie żadnych olejków. Synek pierwszy raz miał robione inhalacje w szpitalu, tam się trochę bał ale po zakupie urządzenia będąc już w domu to się przekonał do inhalatora chociaż jest bardzo głośny. Czasami robiłam mu inhalacje nawet gdy spał :)

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Nie wypowiem się w temacie tego sprzętu, ale jeśli chodzi o chorowite dziecko, to mam doświadczenie. Pomyśl o zwiększeniu odporności swojej pociechy. U nas jak pojawia się katar i kaszel to od razu zaczynam podawać pelavio. Jest w formie syropu i znacząco pomaga poradzić sobie z chorobą . Infekcja łatwiej przechodzi lub nie rozwija się tak mocno . Później tak łatwo nie łapie z przedszkola kolejnych chorób.

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Ciekawym rozwiązaniem może być inhalator Baby. Urządzenie zaprojektowane właśnie z myślą o najmłodszych, nawet do 1 miesiąca życia. Podaje każdy typ leku, nadaje się do leczenia górnych ale też dolnych dróg oddechowych. Dużą zaletą jest cicha praca – 58 dB.

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Dobrą opcją jeśli chodzi o inhalację u dziecka może być inhalator Baby. W przypadku moich dzieci się ten model sprawdził. Chodzi bez robienia hałasu, jest łatwy w obsłudze, do inhalacji jest smoczek, albo wygodna maseczka, w zależności od wieku dziecka. Stosujemy inhalacje doraźne przy przeziębieniach, stanach zapalnych itp.

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Kupiłem do inhalacji, ale też oczyszczania zatok inhalator PRO. Ma dwie funkcje – wytwarza lek w formie aerozolu, ale też ma końcówki do irygacji. Jak na razie pracuje bardzo wydajnie, nic się nie zacina, jest w stanie dostarczyć większą ilość leku w krótkim czasie. A wiem, o czym mówię, bo mam porównanie co najmniej z kilkoma nebulizatorami, z jakich korzystałem przez ostatnie lata.

Re: nebulizator czy warto kupić?

Napisał(a): gość -

Dla rodziny to powinien się dobrze sprawdzić inhalator Simple. My mamy w domu i działa bez problemów. Dobry sprzęt dla inhalacji dzieci i dorosłych. Ja z mężem bardziej profilaktycznie z tego korzystamy, a dzieci jak się przeziębią. Nawet nie tak trudno je namówić.
« Wróć do tematów
Do góry strony: nebulizator czy warto kupić?