22
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń79
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +0
22 ppt ?

Nic, tylko liście. (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nic, tylko liście.

Napisał(a): sosna177 -

Liście figowe, które symbolizują przykrycie, a nie całkowite okrycie.

Pamiętacie Adama i Ewę?

Po przekroczeniu Bożego zakazu, po zjedzeniu zakazanego owocu, oni nagle zobaczyli, że są nadzy.
Ludzkie myślenie, już wtedy pokazało, że można coś prawdziwego.....zastąpić czymś fałszywym.

Bóg dziś także dał mam zakazy, których nie możemy przekraczać. Jeżeli On mówi..."...nie będziesz cudzołożył..." - to tego nie możesz robić.

Gdy mimo wszystko, przekraczasz ten zakaz.....to robisz sobie listek figowy, który ma przykryć ten grzech. Na jakiś czas dobrze się z tym czujesz.....bo wyspowiadałeś się człowiekowi....i na chwilę czujesz się z tym dobrze, lecz ten grzech nie został zmazany, tylko przykryty.
W taki sposób działa człowiek, i w taki sam sposób działa...... każda religia.
Religia, znaczy przykrycie.

Patrzmy dalej, co działo się w Raju.
Gdy Adam i Ewa schowali się przed Bogiem, bo wiedzieli, że popełnili gdzech.......to co Bóg zrobił?

Bóg zabił Baranka, odarł go ze skóry, i tymi krwawiącymi skórami......okrył....nie przykrył......okrył nimi pierwszych ludzi, a potem wypędził ich z Raju.

Dzisiejsze religie, są tylko przykryciem, i niczym więcej.

Nawróćcie się do Boga = Jezusa Chrystusa, który Jedynie Jest Dawcą Żywota Wiecznego.
Dajcie się okryć Jego świętą Krwią.

Żadna religia tego Wam nie gwarantuje, bo jak można mieć jakąkolwiek nadzieję w grzesznym człowieku. No jak?

INTERIA.PL

Re: Nic, tylko liście.

~Obserwator Bóg musiał zamordować niewinnego baranka i zedrzeć z biedaka skórę powiadasz?

Nieźle.
Szkoda, że tylko tyle zrozumiałeś.

Że Baranek, jest symbolem tego, co stało się 4 tysiące lat póżniej, gdy Syn Boży, umierał na krzyżu, za nas, a jego święta Krew, lała się na ziemię i ludzi, by ich odkupić.

Kto jest tą Krwią okryty, ten jest bezpieczny.

Reklama

Napisał(a): ~Bóg -

Kochanie mam dziesięć zarzutów do tego tekstu. Kilka z nich przedstawię. Nie masz ochoty kochać się z innym?
Mam zarzuty to bajki o Bogu. Bóg mógł stworzyć lepszych i doskonalszych ludzi, którzy by nie grzeszyli, ale tego nie zrobił, czyżby nie dał rady? Bóg podobno stworzył pierwszych ludzi Adama i Ewę. Adam i Ewa mieli dwóch synków Kaima i Abla, pytanie brzmi :z kim synowie mieli dzieci? Z matką, a może byli gejami? W drugim przypadku, nie byłoby nas. Zatem dlaczego religie majaczą bzdury, że Adam i Ewa zgrzeszyli. Oczywiście chodziło nie o jabłko, ale o seks. Zatem z kim zgrzeszyli skoro było ich tylko dwoje i mieli dać życie następcom. Chyba, że uprawiali zoofilię?

Mam zastrzeżenia kochanie, co do przykrycia zamazania grzechów. Po pierwsze pan jest miłosierny i grzechu odpuszcza w akcie spowiedzi, a po drugie, poniżej przedstawiam przypowieści ewangeliczne.

Komentarz :
Przypowieść o synu marnotrawnym (lub Przypowieść o miłosiernym ojcu) – przypowieść nowotestamentowa, przedstawiona w Ewangelii według św. Łukasza (15,11-32). Przypowieść ta, opowiedziana przez Chrystusa, pokazuje, czym jest miłosierdzie.

NASTĘPNA W NASTĘPNYM POŚCIE.

Zapraszam 💋💋💋💋💋💋💋💋

Napisał(a): ~Obserwator -

sosna177
~Obserwator Bóg musiał zamordować niewinnego baranka i zedrzeć z biedaka skórę powiadasz?

Nieźle.

Że Baranek, jest symbolem tego, co stało się 4 tysiące lat póżniej, gdy Syn Boży, umierał na krzyżu, za nas, a jego święta Krew, lała się na ziemię i ludzi, by ich odkupić.

Jak wydumałaś że to tylko symbol, ta interesująca zabawa z krwią niewinnego?

Bazując na tym łatwo usprawiedliwiać morderstwa niewiniątek imieniu Boga

Reklama

Oto następna część przypowieści mitologicznej :

,, 151 Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. 2 Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». 3 1 Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: 4 «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? 5 A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona 6 i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". 7 Powiadam wam: Tak samo w niebie2 większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Zatem kochanie zostań ateistką i nie daj się okłamywać bajkami - mitologią. Jedno drugiemu przeczy. 💋💋💋 Nie mów czasami masz ochotę.

sosna177

Nieźle.

Kochanie, podobno bóg wyśłał samego siebie na mękę i krzyż. Widzisz, w wierze jest tak, że raz bóg jest synem Bożym, raz Bogiem. A gdyby był synem Bożym, to jest mitologicznym półbogiem.

Jeśli wysłał niewinnego syna na śmierć, to jest barbarzyństwo i zło. Przecież nie jest szatanem? No chyba że jest? A po drugie, co mu dało jeszcze jedno zło - zbrodnia i barbarzyństwo, katowanie i śmierć własnego syna? Czy to jakiś horror, czy co? Co to za przeczące sobie bzdury? Pomyśl? 💋

Reklama

~Obserwator
sosna177

Nieźle.

Nic nie ....wydumałam.
Bóg niczego nie robił na pokaz. Wszystko o czym przeczytasz w Biblii, musi się wypełnić, i musi się ze sobą zgadzać.
Czytaj Biblię, a sam się przekonasz, że tak było.

Jezus przeklął drzewo figowe, bo nie znalazł na nim żadnej figi, by się posilić. Były tylko liście.
Uczniowie byli bardzo zdziwieni, gdy na drugi dzień zobaczyli, że to drzewo, które przeklął Jezus, uschło od korzeni.

To samo stanie się ze wszystkimi religiami.
Nic tylko liście......nie mają żadnych owoców.

Napisał(a): ~gos -

sosna177 Jezus przeklął drzewo figowe, bo nie znalazł na nim żadnej figi, by się posilić. Były tylko liście.
Uczniowie byli bardzo zdziwieni, gdy na drugi dzień zobaczyli, że to drzewo, które przeklął Jezus, uschło od korzeni.

Przepaszcie się i płaczcie, kapłani;
narzekajcie, słudzy ołtarza,
wejdźcie i nocujcie w worach, słudzy Boga mojego,
bo zniknęła z domu Boga waszego
ofiara pokarmowa i płynna.
14 Zarządźcie święty post,
zwołajcie uroczyste zgromadzenie,
zbierzcie starców,
wszystkich mieszkańców ziemi
do domu Pana, Boga waszego,
i wołajcie do Pana:
15 «Ach, biada! Co za dzień!
Bliski jest dzień Pański,
a przyjdzie on jako spustoszenie od Wszechmogącego».
16 Czyż na naszych oczach
nie znika żywność,
a z domu Boga naszego -
radość i wesele?
17 Pogniły ziarna
pod swymi skibami,
zniszczone są gumna,
zburzone spichlerze,
bo uschło zboże.
18 Jakże ryczy bydło
i błąkają się stada wołów,
bo nie mają pastwisk;
nawet i trzody owiec dotknęła klęska.
19 O Panie, do Ciebie wołam,
bo ogień pożarł pastwiska stepowe,
a płomień spalił wszystkie drzewa polne.
20 Nawet zwierzęta polne tęsknie wzdychają do Ciebie,
bo wyschły strumienie wody,
a ogień pochłonął pastwiska stepowe.

Napisał(a): ~Siostra Marysia -

W XIX wieku pewien biskup wędrował przez góry Szwajcarii. Szwajcaria była wtedy biednym krajem, większość jej mieszkańców zajmowała się wypasem owiec. Biskup, idąc bez oznak swojej godności, nawet bez koloratki, spotkał kilkunastoletniego chłopca. Zapytał go:
- Ile dostajesz za swoja pracę ?
- Mam jedzenie, dach nad głową i raz na rok gospodarze kupują mi buty.
Wzruszony biedą chłopca biskup wyjął plik banknotów i podał mu mówiąc.
- Weź, ja tez jestem pasterzem.
Chłopiec spojrzał zdumiony na taka ilość gotówki i powiedział zamyślony
- Ocho, musi pan pilnować więcej zwierząt niż ja...

sosna177
~Obserwator
sosna177

Nieźle.

Nic nie ....wydumałam.
Bóg niczego nie robił na pokaz. Wszystko o czym przeczytasz w Biblii, musi się wypełnić, i musi się ze sobą zgadzać.
Sosno niebogo, Biblię znam dużo lepiej od Ciebie a co gorsza rozumiem teksty drukowane.
Nie kombinuję czytając... co i kto miał na myśli bo prowadzi to na manowce rozumu.

Podobnie jest w Twoim przypadku - pisze wysmaruj się krwią a Ty kombinujesz że nie znaczy to co oznacza, ale znaczy to co zupełnie innego.

Jak ktoś Ci powie ...boli mnie głowa, nie kombinujesz co miał na myśli mówiąc to -przyjmujesz to jako prosty przekaz werbalny oznaczający ból głowy drugiego.

sosna177 Jezus przeklął drzewo figowe, bo nie znalazł na nim żadnej figi, by się posilić. Były tylko liście.

Kolejny przekaz...Bóg musi sobie poprzeklinać ( pełen niemocy?) pomimo tego że jest Bogiem nie potrafi stworzyć nawet jednej oliwki do konsumpcji.

Ryby ponoć produkował masowo a i wino wyprodukował z wody a tu małe pogańskie drzewko oparło się jego boskiej mocy i musiał wylać boską żółć przeklinając na niewinne niczemu drzewko.

Niby wszechmocny i wszechwiedzący a nie wie że drzewo daje owoce w określonej porze roku?

sosna177
~Obserwator
sosna177

Nieźle.

Nic nie ....wydumałam.
To znaczy, że Jezus był pełen nienawiści. Czasem się wkurzam i przeklinam złych ludzi, ale drzew nigdy. Lubię i szanuję drzewa więcej od ludzi.

Napisał(a): ~gość -

~Bóg
sosna177
~Obserwator
sosna177

Nieźle.

Nic nie ....wydumałam.
To znaczy, że Jezus był pełen nienawiści. Czasem się wkurzam i przeklinam złych ludzi, ale drzew nigdy. Lubię i szanuję drzewa więcej od ludzi.
słuchaj no BUC. jak bez srania wytrzymasz miesiąc, to będziesz dla mnie gość. teraz jesteś BUC
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nic, tylko liście.