"Nie chcieli ochrzcić moich dzieci" (91)

"Nie chcieli ochrzcić moich dzieci"

Temat dotyczy artykułu: "Nie chcieli ochrzcić moich dzieci"

- Chodziłem od kościoła do kościoła i nie mogłem znaleźć księdza, który ochrzciłby moje dzieci. Powód był jeden - ja, czyli ojciec nie mam chrztu. W końcu znalazłem księdza, który ucieszył się, że ateista chce wychować dzieci w tradycji chrześcijańskiej - opowiada portalowi INTERIA.PL hokeista Martin Voznik.

Komentarze (91)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~BIS -

Zgodnie z prawem kościelnym ksiadz nie ma prawa odmówić chrztu, warunek - rodzice chrzestni muszą być katolikami przktykującymi bo to oni podają dziecko do chrztu a nie rodzice biologiczni. A jeśli miał takie problemy to jeśli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o pieniądzie, a druga sprawa jest taka że jeżeli chce dać dziecku możliwość wyboru czy dziecko będzie wierzyło w Boga czy zostanie ateisą to po co je chrzcił dorosły by i same dokonały wyboru będąc dorosłym można iść do kościoła i poprosić o chrzest, Cały ten artykuł to dla draki i po to żeby zrobić szum koło siebie- od cała tajemnica
Odpowiedzi (3)

głupota ateisty

Napisał(a): ~leon -

"Chciałem ich ochrzcić, by jak dorosną mieli wybór - wierzyć w Boga, czy zostać ateistą".
No kompletny kretyn - pewnie wielokrotnie dostał krążkiem w głowę.
Jak ma takie założenia, to się nie dziwię, że odmawiali Chrztu.
Ciekawe, jak się nazywa ten idiota, który się zgodził.
Odpowiedzi (17)

Jak się nie wie czym jest Sakrament Chrztu

Napisał(a): ~spoko -

dziecka, to się nie zabiera głosu. A głosu nie zabrałby na łamach prasy nasz hokeista, gdyby przynajmniej dziennikarz wytłumaczył mu gdzie jest problem. Warunkiem udzielenia Sakramentu Chrztu dziecku jest wiara jego rodziców i rodziców chrzestnych. Dziecko ateisty ma pełne prawo do chrztu, ale jako osoba dojrzała z własnego wyboru. Warto by i nasz utalentowany ateista o tym wiedział zanim rozdmuchał temat w prasie i dziennikarz, którytak łapczywie podjał temat. Nie powinno isę pisać na tematy, których problematyki się nie zna. Ale taka mamy prasę jaką wiedzę posiadają dzinnikarze. "pecunia non olet"- po co się uczyć...
Odpowiedź (0)

polska

Napisał(a): ~Maciek_NYC -

polski kraj to w wiekszosci jedna wielka sekta ktora zywi sie na prostych ludziach ktorym brakuje inteligencji, edukacji, i odwagi by zostawic to cale obrzadkowanie i to cale sredniowiecze za soba.
Odpowiedzi (3)

ateista znaczy zyd..samuel i noemi,,jak najbardzie

Napisał(a): ~strych -

w polsce ateista ,znaczy zyd..jak sie nie chce mowic ze jeste zydem, to mowi ze jest aateista,,naprawde nie wiem dlaczego..jak sie jest zydem,to nalezy sie tym nie wstydzic i jawnie do tego przyznac..wiec,Samuel(Shmuel) i Noemi..to dlatego,kosciol uwazal ze najpierw nalezy samemu chrzest miec a dopiero pozniej dzieci..
Odpowiedź (0)

chrzty to przeżytek !

Napisał(a): ~loki -

Chrzty to przeżytek, nie do przyjęcia w społeczeństwie postindustrialnym ! Narobi dziecku tylko problemów zamiast je w zostawić w spokoju. Jakby chciał dać wybór to by nie chrzcił, jeśli dziecko odczuło by taką potrzebę to samo by to z czasem zrobiło. Jednak powszechnie wiadomo iż Polska jest pod wieloma względami daleko w tyle za krajami wysoko rozwinietymi, szkoda tylko że pochodzący z postępowych Czech dał się nabrać na coś tak prymitywnego.
Odpowiedzi (1)

Trzeba było iść do kościoła prawosławnego...

Napisał(a): ~Zeb -

Trzeba było iść do kościoła prawosławnego Ci na pewno ochrzcili by dzieciaka...To taki sam kościół jak katolicki różni się tym że nie chciał dawać kasy Watykanowi tylko zarabiac sam...Praktycznie wszystko jest takie samo możesz nawet na mszę iść i liczy się tak jak byś był na mszy w kościele rzymskokatolickim...A na pewno nie odmówią jak ta nasza kościelna mafia która tylko szkodzi kościołowi jako całości zamiast przyjmowac nowych członków robi jeszcze problemy..sami pozbywaja się wiernych...Uważam że za 50 lat Polska będzie najbardziej ateistycznym krajem Europy...
Odpowiedź (0)

NIE RóB TEGO!

Napisał(a): ~Zbigniew.K -

dziecko będzie ci to wypominać,tak jak ja to wypominam moim rodzicom,że bez mojej zgody wpisali mi do wielkiej bandyckiej rzeszy katolickiej.BOG tak czarni watykańscy lenie nie.
Odpowiedzi (1)

Ale kasę chcą .

Napisał(a): ~Neutral -

I nie ma zmiłuj się .
Odpowiedź (0)

przecz z religiami!!

Napisał(a): ~Black Metal -

ATEIZM TO WOLNOŚĆ!!!
Odpowiedzi (3)
Dodaj komentarz