23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń19
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +0
23 ppt ?

Nie mamy czasu na jedzenie (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nie mamy czasu na jedzenie

Napisał(a): Gość -

Czy nie jest czasem tak, że obecnie mamy czas na wszystko tylko nie na jedzenie? W pracy siedzimy po kilka, kilkanaście godzin, po czym idziemy do domu "wypruci" z nadzieją, że czeka na nas obiad. A jak nie czeka? Przegryzamy byle co, zamawiamy pizze, albo idziemy na hamburgera. Kobiety też są zapracowane i nie zawsze mają czas ugotować obiad a jak zasiedzą się w pracy, to również korzystają z opcji obiadowej poza domem.
Jestem idealnym przykładem tego, że nie odżywiam się najlepiej. Ciągłe problemy z brzuchem, ciągłe obietnice, że w końcu się za siebie wezmę... ale po prostu nie mam na to czasu.
Co prawda rano śniadanie jem obowiązkowo, ale potem to już tylko z górki... jakieś ciacho, kawałek pizzy od kolegi z pokoju obok, dużo smażonego - bo tak szybciej... Nie dbamy o siebie i o swoje zdrowie co oczywiście kiedyś się na nas odbije.
Przykre, że świat jest teraz tak skonstruowany, że często aby przetrwać i mieć pieniądze na życie, zaganiani sami zapominamy o sobie..
INTERIA.PL

Re: Nie mamy czasu na jedzenie

Oj tak, mam identyczny problem szczególnie z nieregularnością jedzenia. Podobnie jak ty chwytam w locie to, co mi się pod rekę nawinie, a bywa to najczęsciej jakaś drożdżówka czy inne nie zdrowe coś.
Ale ostatnio, osttanio... zamówiłam wędlinki z lap-pol.pl i przyznać muszę, że takie zamawianie jedzenia przez internet byłoby w stanie uratować moje nawyki żywieniowe ;)
Warto próbować nowych rozwiązań prawda? :)

A ja zawsze staram się trzymać określonych pór jedzenia i mimo, że czasem w pracy mam mętlik to zawsze znajdę te 15 minut na posiłek. Warto dbać o siebie i odpowiednie żywienie - doskonale o tym wiedzą osoby z problemami żołądkowymi.

Reklama

Niestety nasze życie nabrała takiego tempa, że często zapominamy o regularnych posiłkach. Zapominamy też o tym, żeby jeść zdrowo. Jak tylko jesteśmy głodni łapiemy, to co mamy po ręką, zupełnie nie myśląc o tym, że jakie może mieć to skutki dla naszego organizmu. Ja się staram odżywiać zdrowo, ale mam problem z regularnością posiłków;/

tak bardzo nie mam czasu na jedzenie, ze w ostatnich miesiacach przytylo mi się tyle, ze nie moge na siebie patrzec w lustrze. Koszmar jakis. Paskudnie sie z tym czuje, a moja dziewczyna wynajduje jakies dziwaczne sposoby, zeby zmotyowac mnie do zrzucenia wagi. Ostatnio znalazla jakis hotel Primavera SPA nad morzem, gdzie mozna odbyc turnus odchudzajacy. Nie ukrywam, ze mi sie to spodobalo, w koncu wylegiwanie sie na masazach wcinanie salatek i innych zdrowych specyfikow brzmi kuszaco, ale nie wiem, nie wiem... W koncu jestem facetem.

Reklama

To jest szukanie usprawiedliwienia:) Pracuję na półtora etatu. Od 8 do 16:00 w biurze i od 16 do 20 jako kelnerka i jakoś mam czas żeby zdrowo się odżywiać. Czy to jest problem wstać te pół godziny wcześniej i zrobić sobie np. dużą porcję sałatki i kupić ciemny chleb do tego tak by starczyła na dwa posiłki? Potem ewentualnie jakaś zupka i mały obiad zrobiony dzień wcześniej(na zapas)? Ja nie mam problemów z brzuchem, nie muszę pobudzać się kawą czy innymi dopalaczami. Jak widzę na ulicy ludzi o 7:45 rano którzy w jednej ręce mają słodką bułkę a w drugiej np. kawę, papierosa to mam ochotę postukać się w głowę. To już lepiej śniadanie zjeść w pracy ale na spokojnie. Ja jakoś daję sobie z tym radę:) to wcale nie jest trudne. DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO!!!!!!!

A ja znalazłam na to sposób w momencie gdy mój mąz zaczął jeździc na tirach. Poswięcam jedno popołudnie a wlaściwie kilka godzin na gotowanie. Przygotowuje gar rosolu na bazie którego gotuje klilka rodzaji zup;np. pomidorową,jarzynową, rosół, w tym czasie gotuję gulasz czy pieczeń, smarzę filety z kurczaka gotuję kapustę i wymyślam dania które tworze z tych produktów wkładam je do słoików- dla męża i do słoikow lub mrożę dla siebie. Wracając do domu otwieram słoiczek wlewam do garnuszka i obiad gotowy.
Zajmuje mi to przeważnie ok. 5 h na tydzień i mam gotowce na pewno zdrowsze niż te ze sklepu i owiele taniej.
A nie ukrywam i kreatywność kulinarna u mnie się rozwinęła.
Klopsiki we wszelakich sosach: koperkowym- do mięsa też dodaje koperek, pieczarkowym, pomidorowym, chrzanowym
Kurczak z warzywami jako dodatek do kasz czy ryży ( tez można wcześniej przygotować i mieć w lodówce
Kurczak w curry i różnych innych przyprawach lub sosach
Gulasz wieprzowy z warzywami lub w sosach
Roladki-drobiowe, wieprzowe i wolowe w sosikach
Sosy bolones i inne z mięsem
Zupy jednogarnkowe : gulaszowa juz z ziemniakami, fasolowa,grochówka bogracz
W ten sposób nie jem codziennie tego samego.
Czasami robię sobie przerywnik jakimś jajkiem smażonym z ziemniaczkami.
Ruszcie swoją wyobraźnię a takie gotowanie dobrze robi na zmysły - wszelkie:-)

Reklama

A jaka jest różnica między kanapką i pizzą? Żadna - te same makroskładniki. Pełno pustych węglowodanów, stosunkowo kiepskie białko i mało zdrowych tłuszczy. I tak jecie shit. Gotowane to niby zdrowe? Że niby naleśniki, pyzy czy kupa kartofli to zdrowe? Człowiek jest stworzony do tego by jadać nieregularnie - tak jak zwierzęta drapieżne. To nie krowa. Trzustka człowieka nie powinna wytwarzać insuliny częściej niż 2 razy dziennie. Tyle że wasz "zdrowy" posiłek w postaci kotletów sojowych i kupy gnijącej zieleniny na wiele dłużej jak 3 godzinki nie starcza a i to tylko na zasadzie oszukania organizmu. Pozdrawiam wszystkich co wiedzą o co biega. A ci co nie wiedzą niech szukają a znajdą.

Viruzz tak bardzo nie mam czasu na jedzenie, ze w ostatnich miesiacach przytylo mi się tyle, ze nie moge na siebie patrzec w lustrze. Koszmar jakis. Paskudnie sie z tym czuje, a moja dziewczyna wynajduje jakies dziwaczne sposoby, zeby zmotyowac mnie do zrzucenia wagi. Ostatnio znalazla jakis hotel Primavera SPA nad morzem, gdzie mozna odbyc turnus odchudzajacy. Nie ukrywam, ze mi sie to spodobalo, w koncu wylegiwanie sie na masazach wcinanie salatek i innych zdrowych specyfikow brzmi kuszaco, ale nie wiem, nie wiem... W koncu jestem facetem.
To zacznij jeść jak facet (mięso, nie spaghetti!) a waga sama spadnie.

A mnie pomogły ksiażki kupione w...Najlepiej lubię zaglądać TU! Szeroki wachlarz tematyczny, rzeczowy opis. Zdjęcie każdej książki. Rzetelna ocena jej stanu technicznego. Liczne rabaty. Szybka i sprawna obsługa, z czym można zapoznać się w b. licznych komentarzach. Co wszystko dla nas, jako osób niepełnosprawnych, a jest nas w tym internacie szesioro, ma walory bez cenne. Z czystym sumieniem mogę każdemu poszukującemu, każdej książki polecić:http://antykw(...)ult.asp Pozdrow All :-)

Funkcjonowałem dokładnie tak jak pisze (zmielonazmakiem), ale teraz na starość wszystko wychodzi. Dolegliwości gastryczne, zniszczony żołądek, wątroba. Dlatego dbajcie o regularne posiłki i trzymajcie się mądrej zasady: śniadanie zjadajcie obfite i bogate w warzywa i owoce to podstawa. Obiady urozmaicone ale nie w nadmiarze tylko dla zaspokojenia głodu, beż obżerania się. Z kolacji najlepiej zrezygnować, ewentualnie jakies owoce, delikatna sałatka,albo sok. Całkowicie zrezygnujcie z niezdrowego jedzenia w M.D. i innych podobnych. Zamiast smażonych mięch gotowane w warzywach.

28 maja zainstalowałem sobie baner reklamowy za który zbiera się punkty - punkty przeliczane są każdego 1 dnia m,ioesiąca na gotówkę. Przez 4 dni zarobiłem 1,05 $ - wypłata na konto następuje po zarobieniu 20 $ - ten mały programik który będzie u Ciebie widoczny w formie małego okienka na dole pulpitu, będzie zarabiał wtedy kiedy korzystasz z netu. Zarabianie polega na tym że za każdym razem, gdy masz włączony komputer i programik, zarabiasz punkty, które na początku każdego miesiąca są przeliczane na pieniążki. Wypłaty są realizowane na konta Pay Pal.Założenie takiego konta nie wymaga zbyt wielu formalności i potrwa tylko kilka minut (pieniądze z Pay Pal można przesyłać później na swoje konto bankowe) nie czekaj zarabiaj jużod dziśhttp://pl.20d(...)f=90016

Gość Jak zwykle pełno durnych postów o magicznej mocy ważyw i owoców i częstotliwości posiłków.

Jedzcie chlebek i owocki 5 razy dziennie... powodzenia naiwniaki.
Wymądrzały. Radzę sięgnąć do słownika ortograficznego, a potem być inteligentny. Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nie mamy czasu na jedzenie