76
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi37
  • Ocen na +0
76 ppt ?

nie podróżuje, jestem gorsza ? (38)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: nie podróżuje, jestem gorsza ?

Napisał(a): gość -

Polska jest piękna wystarczy tylko wyjechać poza miejsce zamieszkania by odkryć uroki. Ostatnio odwiedziłam pogranicze Mazur i Warmii, byłam w Pałacu Galiny, myślę, że niejeden zagraniczny hotel mógłby się przy nim schować.
INTERIA.PL

Napisał(a): Gość -

Nie ma się czego wstydzić, jednak z drugiej strony wydaje mi się, że przesadzasz. Teraz nie trzeba mieć olbrzymich pieniędzy, żeby wyjechać za granicę, czasami jest to nawet tańsze niż podróż z jednego miasta Polski koleją do drugiego. Jeżeli tylko ktoś się postara i WYSILI może znaleźć oferty za kilka lub kilkanaście złotych. Polski bus, tanie loty za, couchsurffing, autostop i carpooling. Dlatego weź się w garść i przestań narzekać.

nie powinnaś się tym przejmować, masz dopiero 24 lata, nie wiadomo, co dobrego jeszcze Cię spotka. Teraz jest po prostu moda na podróżowanie, mnóstwo portali z promocjami, programy, jak tanio ustrzelić lot. I przez to powstaje wrażenie, że każdy podróżuje. Co najmniej 10 razy w roku. Ja w swoją pierwszą zagraniczną podróż wyjechałam w wieku 34 lat, kupiłam wycieczkę w alfa starze do Egiptu. Było super, ale jednak wolę wczasy w kraju. mam inne hobby i nie czuję się gorsza, że nie wyjeżdżam non stop. Głowa do góry!

Żeby podróżować nie trzeba być milionerem :) Wystarczy odrobina chęci i w łatwy sposób możesz pojechać za grosze do Niemiec, Francji, Austrii czy Anglii. Wystarczy tylko poszukać tanich biletów lotniczych, autobusowych albo po prostu poszukać na portalach osób, które tak jak Ty chciałby gdzieś pojechać. Wspólnie możecie zorganizować taki wypad, koszty sie rozłożą i na pewno zobaczysz mnóstwo ciekawych miejsc :)

Napisał(a): Gość -

nie podróżujesz, więc....nie, nie jesteś gorsza jako człowiek

ale możesz być mniej otwarta, zaradna, pomysłowa
zresztą, skoro nie podróżujesz, to chyba tak jest

i nie chodzi o wyjechanie do hotelu all in na wakacje, ale o kontakty z ludźmi, o zwiedzanie- dokładnie to wszystko, o czym piszesz, że musisz o tym kłamać
jakie miałas przygody? jak było na lotnisku? nie wiesz? a wiesz że bilet lotniczy do europejskiej stolicy jest w cenie biletu kolejowego np z Katowic do Warszawy?
zresztą, pal licho zagranicę- gdzie byłaś w kraju? jakie zabytki zwiedziłaś, co poznałaś? byłaś w jakimś muzeum, brałas udział w jakiejś fajnej imprezie na zamku?

wiele atrakcji jest za darmo, albo niewielkie pieniądze, albo za darmo w określonym czasie (np Noc Muzeów)
poznawanie świata, nawet tego najbliższego, uczenie się nowych rzeczy, zachwycanie ich pięknem- to nas, jak to się ładnie mówi- ubogaca

dla mnie to tak samo jak ktoś, kto nie ma jakiejś pasji
taki człowiek jest po prostu dwuwymiarowy
a jeśłi jest coś, czym się zachwyci, w czym odnajduje wolność, czemu się cześciowo poświęca, to zyskuje ten trzeci wymiar, staje się interesujący
poza tym realizowanie pasji sprawia że jesteśmy lepszymi ludźmi, bo np musimy wykazać się dyscypliną, zaangażowaniem, uczymy się znosić porażki i dążyć pomimo nich do wyznaczonego celu
« Wróć do tematów
Do góry strony: nie podróżuje, jestem gorsza ?