24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń81
  • Odpowiedzi23
  • Ocen na +1
24 ppt ?

Nie przebierają brokatowi tęczowym w gromach - to zguba ludzkości, istna Sodoma (24)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nie przebierają brokatowi tęczowym w gromach - to zguba ludzkości, istna Sodoma

Napisał(a): ireneo -

Dziwi mnie, że taka konsekrowana ignorancja daje im tyle marności nad marnościami. To jednak temat poboczny, wiodącym jest rozprawka nad boską nieznajomością realiów padołu płaczu. Na dowód wers z Sagi rodu Dawida. "Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie. Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się ” (Rdz 18, 20-21) Niżej katechetycznie:
Czy Pan wszystko wie?
O, nie, o, nie, o, nie.(Vide, zacytowany wers)

Posłużył się Pan podstępem.
Objawił niewinnie, (w postaci aniołów),
by sprawdzić: ugoszczą
czy ze wstrętem pogonią od stołu.

Zachowali się niegodnie
więc potraktował ich ogniem.
Do dziś byłaby Sodoma
rozwiązłością wyniosła,
gdyby jakaś kanalia
Panu nie doniosła.

Co do aniołów:
- dobrze traktować je
z ograniczonym zaufaniem,
a gdy zdarzy się komu
biesiadować z aniołami
to język najlepiej
trzymać za zębami.
A nuż TW przebieraniec?

Jeśliby kogo tu dopadł
ontologiczny dylemat
to spoko - nadal Bóg jest,
albo... jeszcze go nie ma.

Poniżej krótko co autor chciał powiedzieć.
Sodoma nie za pedalstwo sfajczona i zasiarczona, a za chamskie, niesłowiańskie potraktowanie przybyszów. Tam, na Bliskim wschodzie gwałt na chłopie przez chłopa był wyrazem granicznego poniżenia. Dopuścić się tegoż chcieli hetero - jeden z nich, teść Lota nie mógł być homo, bo nie obdarzyłby Lota żoną. Przecie, jak twierdzą czarnkowo-brokatowi - pederaści dziecka nie urodzą. Ile są warte nauki dojnych tęgości każdy może teraz ocenić sam. I na koniec - bóg znał wartość TW, wszak sam się jako taki wybrał do Sodomy z czego należy wnioskować, że tylu kościelnych TW, to pokłosie pańskiej woli.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: Nie przebierają brokatowi tęczowym w gromach - to zguba ludzkości, istna Sodoma

Napisał(a): ~gość -

Stan Zachęciłeś mnie do przeczytania tej historyjki. Biblii nie mam ale w necie znajdę. Wnioskuję, ze trzeba też szukać historycznej interpretacji.
poszukaj flaszka głupszych od siebie

Re: Nie przebierają brokatowi tęczowym w gromach - to zguba ludzkości, istna Sodoma

Napisał(a): ~Olo -

gość Słuszna refleksja, kler słabo zna Pismo Swięte a tłumaczy je sobie jak mu potrzeba. To samo robią katecheci
Gdyby katecheta uczył wszystkiego co jedt w Biblii to żaden dzieciak nie chciałby mieć cokolwiek wspólnego z kościołem.

Napisał(a): ~gość -

~gość Krysia Janda powinna odpracować teraz w jakimś szpitalu swoją winę. Przycwaniaczyła i nie pomyślała, że to wszystko się wyda.
To złodzieje PiSiory, by musiały pracować do końca swoich dni.

Napisał(a): ~Ewa -

~Olo
gość Słuszna refleksja, kler słabo zna Pismo Swięte a tłumaczy je sobie jak mu potrzeba. To samo robią katecheci
Gdyby katecheta uczył wszystkiego co jest w Biblii to żaden dzieciak nie chciałby mieć cokolwiek wspólnego z kościołem.
Młodzież i tak chodzi na lekcje religii dla świętego spokoju rodziców, sama tak robiłam
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nie przebierają brokatowi tęczowym w gromach - to zguba ludzkości, istna Sodoma