15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń233
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +4
15 ppt ?

Niedobór witaminy D (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Niedobór witaminy D

Napisał(a): Gość -

Zrobiłam sobie prywatnie kompleksowane badania z rodziną i na szczęście większość wyszło mi bardzo dobrze - wyszedł tylko niedobór witaminy D. Ku mojemu zdziwieniu miałam jej poziom bardzo niski... jestem osobą, która naprawdę nie lubi się opalać, ale przecież nie chodzę pod parasolką jak jadę np. z domu do pracy. Nakładam filtry na twarz, ale nie na ręce czy nogi (jak było gorąco chodziłam w krótkich spodenkach czy sukienkach bez problemu).

Jak można zmienić niedobór witaminy D w inny sposób niż opalanie?
INTERIA.PL

Re: Niedobór witaminy D

Może zacznij ją uzupełniać w diecie. Witaminę D zawierają jaja, oleje roślinne, produkty mleczne, ryby. Podaję Ci linka gdzie jest taka fajna tabelka, która pokazuje w jakich produktach jest jej najwięcej.
Ja uzupełniam tę witaminę również poprzez preparat z firmy Swanson. Nazywa się "Vitamin D - 3". Też możesz spróbować. Biorę dokładnie taką jak na rysunku poniżej.

http://www.po(...)04.html
Załączniki:

Junani
Mysia3006
Junani Ach! I dodam jeszcze, że taka witaminka w kropelkach nie dość, że najlepsza, to kosztuje 5,85 zł :-D
A mogłabyś napisać z jakiej firmy? Jakieś namiary na tę witaminkę? :-)
takie http://bazale(...)d=46825
lub takie http://bazale(...)d=47048
jednak o ile suplementy wszelkiej maści można kupować ile się chce, na te krople potrzebna jest recepta.
Dobrze, że niedobór witaminy D nie okazało się jakiś straszny, bo się martwiłam ^^.

Napisał(a): Laila44 -

Od dłuższego czasu biorę wit.D w kapsułkach jest w tych kapsułkach też olej lniany, biore to na "rozkaz"chirurga ortopedy.Nie należę do młodych osób, nie chodzę "po słońcu" więc mój organizm zbuntował się.Na początek brałam 4x2.ooo dziennie teraz biorę 2x 2.ooo.Po ponad roku poznałam pozytywne działanie witaminy.

Napisał(a): ~bellina -

z tego co kojarzę witaminy d nie da się suplementować naturalnie w diecie albo przez słońce bo nie jesteśmy w stanie jeuj sobie w ten sposób dostarczyć w odpowiednich dawkach, ale głowy nie dam. Trzeba by coś doczytać na ten temat

W Polsce niestety nie jesteśmy w stanie zaspokoić dobowego zapotrzebowania w witaminę D naturalnie poprzez przebywanie na słońcu lub spożywanie produktów, które ją zawierają. Nawet zdrowa dieta bogata w ryby, jaja, sery żółte, mleko czy grzyby nie pozwala na dostarczenie witaminy D w pożądanych ilościach – jedynie 10% zapotrzebowania pochodzi ze źródeł pokarmowych. Polski klimat umożliwia adekwatną syntezę skórną witaminy D jedynie w sezonie wiosenno-letnim (od końca kwietnia do początku września) i wymaga przebywania na słońcu w godzinach między 10 i 15, kiedy większość z nas pracuje w zamkniętych pomieszczeniach. Wystarczy wprawdzie 15 minut kąpieli słonecznej dziennie, nie powinniśmy jednak wówczas używać kremów z filtrem, a 18% powierzchni naszego ciała powinno być odkryte. Wpływ na produkcję skórną witaminy D ma także zanieczyszczenie powietrza, grubość tkanki podskórnej, karnacja i starzenie się skóry, więc nawet jeżeli spełniamy wszystkie powyższe warunki, możemy nie dostarczać jej sobie w odpowiedniej ilości. Pozostają nam gotowe suplementy. Najlepiej jednak wybierać te, które w swoim składzie zawierają naturalne, nie syntetyczne, składniki. Zanim zdecydujemy się wybrać konkretny preparat warto dokładnie przeczytać ulotkę i zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego. Warto również poddać się badaniu oznaczenia poziomu witaminy D we krwi, aby zastosować dawkę odpowiednią do sytuacji klinicznej. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Niedobór witaminy D w ciąży jest rzeczywiście groźny zarówno dla zdrowia matki, jak i dziecka. Noworodki matek z niedoborem witaminy D w ciąży narażone są na drgawki z powodu hipokalcemii (niskiego stężenia wapnia w surowicy krwi)tuż po porodzie. W późniejszym czasie dzieci te mają zmniejszoną masę kostną oraz wyższe ryzyko rozwoju krzywicy, astmy lub cukrzycy. Wykazywać mogą większe skłonności do zachorowań na choroby autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe, a także choroby sercowo-naczyniowe. W ciąży warto zatem określić stężenie witaminy D we krwi, tak aby dostosować prawidłową dawkę suplementacyjną. Kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie od 1500 do 2000 j.m witaminy D3 dziennie. Przy niedoborach dawka ta wzrasta i wynosić może od 4000 do 10000 j.m. Najlepiej sprawdzać dokładnie skład leków i wybierać tylko naturalną witaminę D rozpuszczoną w naturalnych olejach. Syntetyczna jest gorzej przyswajalna. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Niedobór witaminy D u ciężarnych skutkować może rozwojem bakteryjnego zapalenia pochwy, które może być przyczyną poronienia lub porodu przedwczesnego w późniejszym etapie ciąży. Ponadto w momencie, gdy produkcja skórna i suplementacja witaminy D jest zbyt niska, źródłem wapnia dla dziecka stają się kości przyszłej mamy, co prowadzić może do rozwoju osteopenii lub osteoporozy ciężarnych. Witamina D wpływa znacznie na regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej, zwiększając wchłanianie wapnia w przewodzie pokarmowym i jego transport przez łożysko do rozwijającego się płodu. Ciężarne z niedoborem witaminy D mają zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy ciążowej lub nadciśnienia tętniczego indukowanego ciążą. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

Napisał(a): ~rozka -

Witamina D to jedyna witamina jaką biorę, nie lubię suplementów ani tabletek ale wiem że nie jestem w staniej jej niedoborów uzupełnić w naturalny sposób. Wyszukałam Vita D Express w formie tabletek podjęzykowych, są o niebo wygodniejsze niż te do łykania.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Niedobór witaminy D