274
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń25 tys.
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +20
274 ppt ?

Niedoceniona tarnina na miażdżycę, cholesterol i ciśnienie! (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Niedoceniona tarnina na miażdżycę, cholesterol i ciśnienie!

Napisał(a): Gość -

Jest już czas na zbieranie owoców tarniny! Kto chce, aby były mniej cierpkie zbiera je po pierwszych przymrozkach, kto chce aby miały więcej wartości wcześniej.
Tarnina ma nie tylko mnóstwo witaminy C ale też antocyjany , które obniżają ciśnienie krwi, stężenie cholesterolu całkowitego, triglicerydów i „złego” cholesterolu LDL;
Jest też korzystna w zapobieganiu miażdżycy, zakrzepów, ma działanie przeciwzapalne i uszczelniające naczynia krwionośne.

W medycynie ludowej była też stosowana na żołądek i do magicznych rytuałów
Ja z suszonych owoców robię herbatki, ale podobno świetne są też nalewki. Znacie jakieś przepisy? Albo na inne sposby wykorzystania tarniny?
INTERIA.PL

Re: Niedoceniona tarnina na miażdżycę, cholesterol i ciśnienie!

Napisał(a): gość -

owoce tarniny wrzucić do słoja i zalać spirytusem tak, aby je przykrył. dodać kilka goździków i suszoną skórkę pomarańczy. Po 3 miesiącach dodać 100g cukru na każdy litr spirytusu (moc).

Reklama

Reklama

Reklama

Nalewek nigdy nie robimy na czystym spirytusie !
"Alkohol do przygotowania nalewki nie powinien być mocniejszy niż 70%. Jest to związane z ekstrakcją aromatów składników użytych do przygotowania nalewki. Ekstrakcja aromatów to „wyciąganie” aromatów ze składników z których chcemy zrobić nalewkę.
Alkohol 95% nie dopuści do pełnej ekstrakcji z owoców a najzwyczajniej w świecie je zakonserwuje ."

Owoców nigdy nie zalewamy czystym spirytusem.Zwykle zasypujemy owoce cukrem, i po około dwóch trzech dniach zalewamy rozcieńczonym spirytusem ( poniżej 70 procent). Ja rozcieńczam spirytus dużo wcześniej ( zwykle zimą lub wczesną wiosną) wtedy dodany do owoców szybciej się przegryzie.Dodatki w postaci goździków,cynamonu itp dodajemu według własnego uznania . Pozdrawiam

Jest jeden problem, że po przymrozkach na tarninę łakomią się np. ptaki i część owoców opada. Warto więc zbierać ją już późną jesienią zanim wypadnie śnieg, wystarczy podobnie jak aronię przymrozić ją kilka dni w zamrażalniku.

Pomoże tylko zdrowe odżywianie! Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gberes). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

nalewka na suszonych śliwkach:
Śliwki wypłukać i utłuc w moździerzu,aby kilka pestek się rozbiło.choć nie jest to konieczne.Włożyć do butelki wypełniając ja do połowy.,zalać wódką 45%.Pozostawić na 3 tygodnie.Zlać,przefiltrować,przechwywać w butelkach.Nalewka im starsza, tym lepsza. wASZE ZDROWIE!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • tarnina na cholesterol
Do góry strony: Niedoceniona tarnina na miażdżycę, cholesterol i ciśnienie!