284
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń17 tys.
  • Odpowiedzi103
  • Ocen na +16
284 ppt ?

Niedoczynność tarczycy- powinnam się bać? (104)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Niedoczynność tarczycy- powinnam się bać?

Napisał(a): Gość -

W Polsce górna norma dla TSH to 4, ale tak naprawdę jak wynosi ponad 2 /zalecenia zachodnioeuropejskiej medycyny/ to już powinno się zwrócić do endokrynologa, bo to już nie jest dobry wynik. Stąd bardzo blisko do typowych skutków niedoczynności - złe samopoczucie i nastrój, kłopoty ze skórą /szare łokcie,kolana, rogowacenie stóp/, włosami,paznokciami,nerwowość,depresja, przybieraniem na wadze, bezsenność i wiele innych - najlepiej sprawdzić w wyszukiwarce. Oczywiście te objawy mogą też świadczyć o innych chorobach.

INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

Mój syn urodził się z niedoczynnością tarczycy ( jeszcze na dodatek póżno rozpoznana ,pani doktor sugerowała operację na wyrostek )dopiero dzięki kuzynce trafiliśmy do innego pediatry , młodszego, który tylko spojrzał na malucha i już wiedział co to są za objawy.DOSTAŁ SUCHY HORMON TARCZYCY i teraz normalnie funkcjonuje,założył rodzinę , ma dziecko jest ok.

Reklama

amberka456 Nie straszcie dziewczyny, bo nie zawsze hormony bierze się do końca życia. Jeśli jest małe odstępstwo od normy to leczenie trwa kilka miesięcy(w moim przypadku tak było).
To prawda....dlatego wazna jest wizyta u specjalisty teraz i za jakis czas ....porobienie potrzebnych badan.....bo nawet lekarz musi sie o cos oprzec.

Poza tym tarczyca jak kazda choroba daje jakies objawy....nic o nich nie piszesz droga Autorko.

Napisał(a): Laila44 -

Ja od ponad 20 lat mam niedoczynność tarczycy, guzki zanikajace już teraz, Hasshimoto, tsh mam w normie, tarczyca "uspokojona" biorę Euthyrox.Specjalnej diety nie trzymam,wystrzegam się brukselki a ograniczam kalafior.Objadać się nie należy bo jest zły metabolizm, ja na dodatek nie mam woreczka żółciowego wiec żółci mam tyle co w przewodach żółciowych, żółć pomaga w trawieniu.Nie trzeba się bać.U mnie guzki bo za póżno zdiagnozowano u mnie chorą tarczycę.

Reklama

Napisał(a): malgoska252 -

adeu
annano Wczoraj odebrałam wyniki z krwi. Wyszło, że mam niedoczynność tarczycy :( w poniedziałek idę robić dalej szczegółowe badania. czy to jest coś poważnego? Co może mi być? Wyników podobno nie mam tragicznych, ale dobre nie są... :(

Ja mam niedoczynność tarczycy,przyjmuję zalecane przez endokrynologa hormony,których moja tarczyca nie potrafi wyprodukować i nie czuję się osobą chorą.
Gorzej jesli jesteś w wieku rozrodczym,bo wtedy mogą się pojawić problemy z płodnością.
Srasznie sie tyje nawet 2 kg w ciagu dnia.

Reklama

jest kilka sposobów leczenia, wszystko zależy jak wygląda twoja wątroba , czustka i nerki, niestety o tym cały czas zapominamy,
oczywiście bez własnego wkładu gotówki takie leczenie może trwać kilka lat ,jeśli można to proszę o kontakt za pomocą e-maila, i o przeslanie wyników, pozdrawiam .

Napisał(a): Mareva -

MARTIN1 jest kilka sposobów leczenia, wszystko zależy jak wygląda twoja wątroba , czustka i nerki, niestety o tym cały czas zapominamy,
oczywiście bez własnego wkładu gotówki takie leczenie może trwać kilka lat ,jeśli można to proszę o kontakt za pomocą e-maila, i o przeslanie wyników, pozdrawiam .
hahah pierwszy raz słysze o "czustce"?? A co to takiego?
Matko kochana, a to ktoś naiwny się na to złapie? I zapłaci za leczenie czustki???
Do czego to Polak jest zdolny?????

ktosia13
CzarnaPorzeczka Najlepiej konsultować takie rzeczy z lekarzem.
Wylazcnie z lekarzem....niektorych chorob szamani nie sa w stanie wyleczyc....a moga jedynie zaszkodzic:)
Chociaż...??? Niektórzy lekarze to nawet mniejszą wiedzę mają od niektórych szamanów !!!!!!

Mareva
ktosia13
Wylazcnie z lekarzem....niektorych chorob szamani nie sa w stanie wyleczyc....a moga jedynie zaszkodzic:)
Chociaż...??? Niektórzy lekarze to nawet mniejszą wiedzę mają od niektórych szamanów !!!!!!
Tak....ale w wypadku tarczycy to badania decyduja..........a tych w warunkach polowych nie wykonasz.W oparciu o nie prowadzi sie leczenie.

ktosia13
Mareva
ktosia13
Tak....ale w wypadku tarczycy to badania decyduja..........a tych w warunkach polowych nie wykonasz.W oparciu o nie prowadzi sie leczenie.
Wiem co decyduje. Akurat jestem przypadkiem, którego badania TSH, T3 i T4 mieściły się w granicach normy i konowały przez wiele, wiele lat mnie nie leczyły. U mnie anty TPO i Usg, które musiałam sobie sama zapłacić żeby być łaskawie zdiagnozowana wykazały, że mam zapalenie tarczycy!

Mareva
ktosia13
Mareva
ktosia13
Wiem co decyduje. Akurat jestem przypadkiem, którego badania TSH, T3 i T4 mieściły się w granicach normy i konowały przez wiele, wiele lat mnie nie leczyły. U mnie anty TPO i Usg, które musiałam sobie sama zapłacić żeby być łaskawie zdiagnozowana wykazały, że mam zapalenie tarczycy!
A czym to sie objawia?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • niedoczynno tarczycy forum 2019
  • tsh i f4 w granicach normy laboratoryjne
  • forum na temat tarczycy
  • niedoczynnosc tarczycy forum
Do góry strony: Niedoczynność tarczycy- powinnam się bać?