69
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi43
  • Ocen na +31
69 ppt ?

Niedziela wolna od pracy - jesteś za czy przeciw? (44)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Niedziela wolna od pracy - jesteś za czy przeciw?

Napisał(a): Gość -

Jak się zapatrujecie na temat handlu w niedzielę?
Nie sądzicie,że ten dzień powinien być wolny dla każdego handlowca? Kiedyś trzeba odpocząć przecież, chociaż ten jeden dzień w tygodniu jednak daje duże zyski, bo nie od dziś wiadomo,że ludzie zamiast do Kościoła to do supermarketu :)
Popieracie wolne niedziele?
INTERIA.PL

Re: Niedziela wolna od pracy - jesteś za czy przeciw?

Na którym markecie jest napisane że nie wolno iść do kościoła? Co ma piernik do wiatraka? Kiedyś po kościele ludzie szli do gospody teraz idą sobie do marketu i komu to szkodzi? Trzeba tylko zadbać o odpowiednie wynagrodzenie dla pracujących choćby przez podniesienie w tym dniu cen o ten 1% na dodatki. Kto chce w niedzielę robić zakupy niech zapłaci pracownikom.

Reklama

bodzik1 Czy zamiast, to nie wiem...bo na ogół największy ruch jest właśnie po mszach...:))))
A o zakaz handlu w niedzielę trzeba by zapytać samych pracowników.....
Pracownicy najchętniej do tego podchodzą raczej, chociaż jak odejdą niedzielne zmiany to w sumie mniej zarobią. Ale jednak myślę,że największego sprzeciwu należy spodziewać się od pracodawców.

Antiba
bodzik1 Czy zamiast, to nie wiem...bo na ogół największy ruch jest właśnie po mszach...:))))
Pracownicy najchętniej do tego podchodzą raczej, chociaż jak odejdą niedzielne zmiany to w sumie mniej zarobią. Ale jednak myślę,że największego sprzeciwu należy spodziewać się od pracodawców.
Podejrzewam ze tak....bo to właściciele sieci tracą najwięcej...:)
Ale np wyznaczone są w roku dni w których obowiązuje zakaz handlu i z tego co wiem najbardziej cieszą się z tego właściciele małych sklepików...bo oni mogą handlować...a jest to dla nich zysk porównywalny do utargu z całego tygodnia...:)

Reklama

Napisał(a): ~Upiór -

Jestem za tym aby niedziele były wolne a w soboty supermarkety pracowały do 20.00.
Tak powinno być aby kazdy mial minimum całe dwa dni wolnego. Rodzina to rzecz święta to i czast jest wskazany bezwzglednie.

Jestem za tym żeby praca w niedzielę była dla pracowników, którzy tego chcą, czyli dla takich co chcą zarobic więcej w danym miesiącu. Druga kwestia to wynagrodzenie za ten dzień, powinno byc płatne odzielnie do pensji w ramach premii a nie przepracowanych godzin. A do kościoła niech sobie chodzi kto chce.........

Reklama

Byłoby świetnie, ale praca w niedzielę to nie tylko sklepy. Zróbmy wolne niedziele w szpitalach, fabrykach, kotłowniach itd....
Nie uważam, że ludzie zamiast do kościoła idą na zakupy. Każdy sobie układa czas tak aby zdążyć wszędzie.

w normalnym kraju prawo do odpoczynku nie podlega dyskusji , w normalnym kraju ludzie mają możliwość zrobienia zakupów w dogodnym czasie -- ale co u nas jest normalne , i nie porównujmy pracy sklepowej do pracy szpitali bo to hipokryzja

ziemowit w normalnym kraju prawo do odpoczynku nie podlega dyskusji , w normalnym kraju ludzie mają możliwość zrobienia zakupów w dogodnym czasie -- ale co u nas jest normalne , i nie porównujmy pracy sklepowej do pracy szpitali bo to hipokryzja

"Hipokryzja
– fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści".

Zatem gdzie jest hipokryzja w porównywaniu pracy jednych do drugich? Może źle napisałam że "pracy" ... ale prawa do wolnej niedzieli

lilith70
Dokładnie, mniej godzin pracy, mniejsze pensje, ktore pewnie i tak sa nie za wysokie... albo redukcja etatów :)
Bywa i tak że sama msza jest niewystarczającym bodźcem aby wyjść z domu np. podczas brzydkiej pogody czy mrozu ale możliwość połączenia modlitwy z możliwością spokojnego, bez pośpiechu, (jak to bywa w tygodniu) pospacerowania po markecie powoduje że ludzie jednak wychodzą.

Ludzie pracują do późnych godzin popołudniowych a po pracy są głodni,chłodni ,zmęczeni itd, itp.i nie jest to dobra pora na zakupy .Pracują nieraz od poniedziałku do soboty, jedynym dniem na wspólne rodzinne zakupy to Niedziela.W Niedzielę mają czas żeby oglądnąć ,zastanowić się i kupić co zamierzają.Co do pracowników to wiem że jest na ten dzień więcej chętnych do pracy niż potrzebnych etatów w tym dniu,ponieważ mają dodatek świąteczny,więc nie jest to przymus.Reasumując jestem za tym żeby Markety były otwarte w niedzielę i dni wolne od pracy.

sprint Ludzie pracują do późnych godzin popołudniowych a po pracy są głodni,chłodni ,zmęczeni itd, itp.i nie jest to dobra pora na zakupy .Pracują nieraz od poniedziałku do soboty, jedynym dniem na wspólne rodzinne zakupy to Niedziela.W Niedzielę mają czas żeby oglądnąć ,zastanowić się i kupić co zamierzają.Co do pracowników to wiem że jest na ten dzień więcej chętnych do pracy niż potrzebnych etatów w tym dniu,ponieważ mają dodatek świąteczny,więc nie jest to przymus.Reasumując jestem za tym żeby Markety były otwarte w niedzielę i dni wolne od pracy.
Dokładnie... każdy system pracy ma swoje plusy i minusy... a prawdą jest, że wiele ludzi woli właśnie system zmianowy z wielu powodów. Mając dzień wolny w tygodniu nie muszą brać wolnego aby pozałatwiać sprawy urzędowe. Takiej możliwości nie mają pracujący w systemie 8-godzinnym od poniedziałku do piątku. Poza tym, dzieci w szkole też mają długo zajęcia i aby im coś kupić pozostaje weekend. Człowiek jest istotą rozumną wiec wybiera co będzie robić w dzień wolny taki jakim jest niedziela.

Napisał(a): misza55 -

Dawniej jak nie było jeszcze "sobót wolnych od pracy" obowiązywał 46 godzinny tydzień pracy, ogół pracowników pod sztandarami związków zawodowych walczyło o 40 godzinny tydzień pracy.
Gdy tylko ten tygodniowy wymiar czasu pracy został ustalony, w dziwny sposób zaczęły się wydłużać kolejki chętnych, do pracy w wolne soboty....
Na spotkaniach ze związkowcami gdy podnoszony był temat pracy w wolne soboty, przedstawiciele odpowiadali " nie możemy zabronić chętnym dodatkowego zarobku" ....
Podobnie teraz rzecz się dzieje w handlu.... Nie mam nic przeciw handlem w dni wolne od pracy jeżeli to jest uwzględnione w umowie o pracę. Pracownik podpisujący umowę nie jest dzieckiem i wie do czego się ze swojej strony zobowiązuje, a jeżeli pracodawca okazuje się oszustem to takiego pracodawcę trzeba wyeliminować, ewentualnie zmusić do wywiązania się ze swoich obowiązków....
Tylko tu zaczynaj się schody, bo nie wiadomo kto za tym pracodawcą stoi....

Edytt5
sprint Ludzie pracują do późnych godzin popołudniowych a po pracy są głodni,chłodni ,zmęczeni itd, itp.i nie jest to dobra pora na zakupy .Pracują nieraz od poniedziałku do soboty, jedynym dniem na wspólne rodzinne zakupy to Niedziela.W Niedzielę mają czas żeby oglądnąć ,zastanowić się i kupić co zamierzają.Co do pracowników to wiem że jest na ten dzień więcej chętnych do pracy niż potrzebnych etatów w tym dniu,ponieważ mają dodatek świąteczny,więc nie jest to przymus.Reasumując jestem za tym żeby Markety były otwarte w niedzielę i dni wolne od pracy.
Dokładnie... każdy system pracy ma swoje plusy i minusy... a prawdą jest, że wiele ludzi woli właśnie system zmianowy z wielu powodów. Mając dzień wolny w tygodniu nie muszą brać wolnego aby pozałatwiać sprawy urzędowe. Takiej możliwości nie mają pracujący w systemie 8-godzinnym od poniedziałku do piątku. Poza tym, dzieci w szkole też mają długo zajęcia i aby im coś kupić pozostaje weekend. Człowiek jest istotą rozumną wiec wybiera co będzie robić w dzień wolny taki jakim jest niedziela.
Dokładnie się z tym zgadzam,i tu jeszcze zapomniałem dodać że autorowi tematu chodzi o to że ludzie w niedzielę mają być w kościele,nikt mu w tym nie przeszkadza,jak chce może w nim siedzieć od rana do wieczora.Kto chce zajdzie do kościoła i do Marketu,to samo dotyczy też pracowników.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • wolna niedziela forum
  • przeciw pracy w niedziele
Do góry strony: Niedziela wolna od pracy - jesteś za czy przeciw?