1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń92 tys.
  • Odpowiedzi386
  • Ocen na +302
1 tys. ppt ?

Niedzielni kierowcy stracą uprawnienia? (387)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Niedzielni kierowcy stracą uprawnienia?

Napisał(a): olianka -

W końcu! To naprawdę uczciwe postawienie sprawy!
Podobno niedzielni kierowcy mogą liczyć się z ...... odebraniem uprawnień. Jak to miałoby wyglądać w praktyce i na jakiej podstawie określałoby się czy ktoś jest weekendowym czy powszechnym kierowcą ? - nie wiem. Miałoby się mu udowodnić zbyt małą praktykę w prowadzeniu auta, Wiadomo jednak, że taki delikwent musiałby powtórzyć egzamin prawa jazdy. Co o tym myślicie?
Wydaje mi się, że to naprawdę dobry pomysł, problemem będzie pewnie tylko (albo aż) wyłapanie takich kierowców..
INTERIA.PL

Re: Niedzielni kierowcy stracą uprawnienia?

Napisał(a): ~TeeBee -

Może uczciwe:D ale jak sprawdzić jakie ktoś ma doświadczenie w prowadzeniu pojazdu? Jak sprawdzić ile kilometrów przejechał?
Ja mam prawo jazdy od prawie 40 lat i nie byłabym w stanie policzyć ile kilometrów przejechałam kierując kolejnymi moimi i nie moimi samochodami. Moja znajoma ma prawko trochę dłużej ale policzy bez większego problemu, poza jazdami szkolnymi to będzie jakieś 5, no może 10 km;-)
TB

lowca idiotow Odebrać prawo jazdy może tylko i wyłącznie Sad.Autorze kto ci takie brednie nadał.
Gdyby dziś był 1 kwietnia można by to potraktować jako żart;) ale dziś nie prima aprilis a po naszych rządzących można się wszystkiego spodziewać.
Temat zapewne z http://www.es(...)ia/1513 albo z innego miejsca w necie.
TB

Jiraya Nie wiem jak to zamierzaja zmierzyc.. To ze malo ktos jezdzi nie czyni go gorszym kierowca. To kwestia innych czynnikow (ilorazu, naturalnego talentu do czucia maszyny i kazdego wybuchu w cylindrach), a nie nabijania km.
Dla każdego zdrowo myślącego to rzecz oczywista, że nie tylko km.
Jeśli miałabym wymyślić jakieś kryterium oceny to np. ilość km podzielona przez ilość kolizji spowodowanych przez kierowcę. Chociaż też byłoby to nie do końca miarodajne. Jedni jeżdżą po ruchliwych drogach gdzie o kolizję nie trudno, inni z wioski do wioski, km dużo "okazji" na kolizję mało.
Jednak jeśli ktoś po odebraniu prawka przejechał 10 km to chyba jednak jest tym "niedzielnym" kierowcą. Jeśli prawo jazdy zostanie mu odebrane to nigdy nie zdobędzie odpowiedniego doświadczenia:D
TB

Napisał(a): Gość -

Jiraya Nie wiem jak to zamierzaja zmierzyc.. To ze malo ktos jezdzi nie czyni go gorszym kierowca. To kwestia innych czynnikow (ilorazu, naturalnego talentu do czucia maszyny i kazdego wybuchu w cylindrach), a nie nabijania km.
Bedziesz reportowal km od-do

Napisał(a): ~gość -

Pewnie zaczną "łapać" od kierowców rządowych limuzyn. Kilka takich im niedzielni kierowcy już skasowali:(
Potem zaczną zabierać prawo jazdy tym co dopiero co je odebrali, bo tacy to żadnego doświadczenia nie mają.
Jak już wymrą ostatni starzy kierowcy to ekologia zatriumfuje bo żaden Polak na polskich drogach już nie będzie spalinami smrodził!

Napisał(a): ~Edie -

Z wyłapaniem nie będzie problemu, jak się chce psa uderzyć to kij się znajdzie. Po prostu drogówka zacznie zabierać za byle gówno, a to za szybko, a to za wolno, a to niepewnie itd, pytanie które się tu rodzi to Po co to robić?? Bo praktycznego uzasadnienia to nie ma w żaden sposób, czyli??? CHODZI O PIENIĄDZE ZNOWU, NO CÓŻ DOBRA ZMIANA.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Niedzielni kierowcy stracą uprawnienia?