Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Taco -

Nie wyobrażam sobie 20godzinnego tygodnia pracy, chyba, że stawki by znacząco wzrosły. I to tak, że rekompensowałyby resztę dni i tych niewykorzystanych godzin. Zależy też jaka praca, ja wyjeżdżam do Niemiec z Ej Job jako opiekunka osób starszych i nie wyobrażam sobie takiego schematu dnia, bo pacjenci jednak wymagają ciągłej opieki.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~toszto hańba -

Cóż, może powiem coś bardzo niepopularnego, ale niestety nawet jakbyśmy chcieli się z tym nie zgodzić, to nie ma na to argumentu. Otóż na świecie państwa Azjatyckie coraz bardziej się rozwijają technologicznie i produkcyjnie, wzrost poziomu życia w ciągu ostatnich 60 lat w Azji drastycznie wzrósł, jak spojrzymy na taką Japonię, Koreę płd, Chiny, Tajwan, Singapur i wiele innych, zauważymy, że w tych krajach drewniana chałupa z bambusa była czymś godnym poszanowania, daleko im było do rozwoju takiego jak choćby Polska, dzisiaj to nam daleko do nich, a oni tworzą nowe technologie, na dodatek każdy jest wręcz otoczony Japońsko-Koreańsko-Chińskimi produktami. To co osiągali Europejczycy przez 1000 lat, Azjaci osiągnęli w 40 lat, ostatnie 20 lat poświęcili na wyprzedzanie w rozwoju Europejczyków. A teraz pytanie, jak oni do tego doszli? Niestety, życie jest brutalne, 12 godzinny system pracy (czyli 60 tygodniowo), selekcyjna edukacja i ograniczanie wyższej edukacji tylko dla najzdolniejszych oraz chęć dążenia do rozwoju całej społeczności. Ok to ciągnie za sobą pewne konsekwencje, jednak gdyby nic nie robili jak Afrykańczycy to byliby na takim samym poziomie rozwoju. Rozumiem, że dla większości z nas praca 6 godzinna już jest dużo, a 8 godzin to granica możliwości organizmu ludzkiego, jednak pamiętajmy, że jeśli Azjaci dalej będą tak pracować, to w końcu my będziemy dla nich jak Afryka. Rozumiem, że każdy chciałby dużo kasy i mało roboty, też bym tak chciał, ale jednak nie ma argumentu na to, że taki system ma prawo przetrwać, widać to po np. UK gdzie takie podejście spowodowało, że za 5-10 lat Brytyjczycy albo będą iść do pracy na co najmniej 12 godzin, albo będą umierać z głodu bo oni z roku na rok biednieją bo przejadają nagromadzone wiekami majątki.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): ~ja -

Gdy nasza praca ma wartość dla pracodawcy (i klientów), w końcu nas ktoś zatrudni i dobrze zapłaci. A jeśli nie, a rzeczywiście ją mamy, to sami założymy firmę i zarobimy na siebie. Ludzie muszą zrozumieć, że niemal wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy kraju, w którym żyją itp. Musimy po prostu patrzeć na siebie i brać się do roboty, uczyć się i rozwijać umiejętności, za które inni chcą płacić, a efekty przyjdą. Leżenie na kanapie i czekanie, aż ktoś coś dla nas zrobi, niewiele daje. Słyszeliście o ksią.ż ce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę..
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Britney -

Polscy prywaciarze są śmieszni. Pracownikom płacą grosze towary kosztują podobnie a czasem i więcej niż w zachodniej Europie. Opodatkowanie i mamy jedno z najniższych w Europie a jak dodać do tego polskie pensję to już w ogóle grosze wychodzą. Prywaciarze są pierwsi do wyliczania ile kosztuje pracownik ale żaden nie przyzna że te same produkty w zachodniej Europie kosztują bardzo podobnie a pracownikom trzeba płacić 4 razy więcej niż nasi płacą wraz z tymi "wielkimi" obciążeniami. Ciągle nic się nie opłaca, ciągle ledwo biznesy idą ale w corocznych bilansach z urzędów skarbowych w każdym mieście przybywa milionerów i każdy z nich prowadzi działalność gospodarczą. Prywaciarze pojmujecie że na zachodzie działa to tak że kasę ładuje się w rozwój firmy a dopiero to co zostaje wydaje się na swoje przyjemności u nas za to trzeba doić ile wlezie a prywaciarz musi co rok wymienić auto sobie i najbliższym i mieszkać w wielkim domu z basenem oraz pobudować takie same domy swoim dzieciom, dlatego nasze firmy wyglądają jak wyglądają a zwykli pracownicy są dziadami Europy.
Odpowiedzi (7)

Napisał(a): ~Ase -

Kwintesencja niemieckiego faszyzmu ten człowiek jest chory i to bardzo
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~permanentny -

Oho! Niemcy wreszcie nie wytrzymali i chwalą się. Polsce szczęki poopadają, jak jest teraz w Niemczech,Oni mają nie 8 a 7 godzinną dniówkę.W piątek kończą o 12 stej.I mają 3/4 piątku ,sobotę i niedzielę wolną. Siedzą przed swoimi bądź wynajętymi domami,goszczą się na tarasach,montują sobie TV na tarasach ,siedzą na zasiłkach chłopy po 59 lat i już do emerytury nie musi iść do pracy.To jest życie! Wiec oni mogą sobie dać 20 godzinny tydzień pracy,bo jak tego nie zrobią to ludzi nabrali z całego świata i pracy dla nich nie będzie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~skin -

Gdybym nawet pracował 24 h przez 7 dni w tygodniu i tak bym nie poradził sobie na zrealizowanie wszystkich zleceń. Chodzi o elektrykę i mechanikę samochodową,plac zawalony do granic możliwości autami do naprawy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~DobryAdam33 -

To wszystko prawda i trzeba to realizować, ale to nie możliwe rządzi pieniądz.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~rad -

PiS właśnie pracuje nad wprowadzeniem 48 godzinnego tygodnia zamiast 40 godzinnego. Nie widzi przeszkód, żeby bardziej upodlić polaków którzy będą za tą samą pensję pracować 6 dni a nie 5 dni w tygodniu.
Odpowiedzi (3)
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz