96
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi54
  • Ocen na +0
96 ppt ?

Nieplanowana ciąża z Anglikiem (55)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nieplanowana ciąża z Anglikiem

Napisał(a): Gość -

Witajcie.

Studiuje od 3 lat w Anglii. Od ponad roku jestem w związku z Anglikiem, przed którym od 4 tygodni ukrywam ciążę. Jestem załamana, bo nie czuję się gotowa na dziecko w tym wieku. Mam też inne obawy, ale to już inna sprawa...

Myślę o aborcji, ale boje się jej konsekwencji. Moja przyjaciółka, której się zwierzyłam, niestety nie jest zadowolona z faktu ukrywania ciąży przed partnerem i zagroziła mi, że jeśli mu tego nie powiem, to zrobi to za mnie.

Nie wiem, co robić w takiej sytuacji. Czy przyjaciółka ma prawo mówić mojemu chłopakowi wbrew mojej woli?
Dodam, że mam tu siostrę, która jest po ślubie z anglikiem i jej małżeństwo to porażka i ona uważa, że powinnam usunąć ciąże

Proszę Was o rady!
INTERIA.PL

Re: Nieplanowana ciąża z Anglikiem

Napisał(a): Mikja -

To Twoje dziecko!!!! Twoje ! Jeśli je usuniesz zawsze echem bedzie sie to na Tobie odbijac... Majac juz swoje "chciane" dzieci spojrzysz na nie i powiesz sobie w duchu kogos tu brakuje, powinienes miec braciszka\siostrzyczke.
Pozatym nie masz 13lat. Masz faceta jesli nie uwazasz go za dobrego kandydata na męza czy ojca swoich dzieci to po co z nim jestes?
I skoro jestes na tyle "dorosła" zeby uprawiac seks powinnas byc na tyle dojrzała zeby brać za to odpowiedzialnosc. Bzykac się jest fajnie gorzej juz jak cos sie stanie...
Jeśli sie na cos decydujesz ,bierz tez pod uwage tego konsekwencje.
Powiedz jak najszybciej partnerowi o dziecku i urodz je. Dobrze Ci radze.

Napisał(a): gość -

W Anglii aborcja jest legalna takze mozesz spokojnie tam usunac , ale jak to zrobic to lepiej z nim zeriwj bo jak sie dowie co zrobilas to moze ci zrobic krzywde a jak chcesz z nim byc to mu poiwedz , moze sam nei bedzie chcial miec dzieci i pozwoli usunac ale w to watpie bo dla faceta dziecko to zaden wysilek Ja tez nei chce miec dzieci i potajemnie musze lykac tabletki juz od pol roku , ale nie chce juz wiecej Mam 1 i wystraczy a moj chce wiecej tylko ze jest sam jak duzy dzieciak w dodatku nieodpowiedzialny, bezczelny i zlosliwy

Reklama

A anglik to kto ??? jakiego wyznania, jakiej narodowości bo to ma kolosalne znaczenie. Jak rodowity z dziada pradziada to inna bajka od tego co niedawno dostał obywatelstwo , ma śniadą lub ciemną skórę i wyznaje dalejkowschodnią wiarę. Wiedziałas z kim przystajesz wię musisz ponieść konsekwencje tak jak inni co nie patrzą w przyszłosc tylko żyją chwilą i pożądaniemm

Reklama

To nie jest tak,że usuniesz ciążę i po problemie.Przez całe zycie ,dzień w dzień ,jeżeli masz sumienie ,to dopadać cie będą myśli o nienarodzonym dziecku.Nie wytrzymasz psychicznie..Jest tyle bezdzietnych rodzin.Adoptuja,lub mama pomoże wychować..Tylko proszę nie usuwaj.Dziecko to skarb no i skąd wiesz czy go nie pokochasz?.Ono nie jest niczemu winne.Znam dziewczęta ,samotne matki które nie mogly liczyć na partnera .są wspaniałymi matkami..Porozmawiaj z partnerem.Zobacz jak zareaguje na wiadomość o ciąży.Bądż silna.Studia możesz kontynuować po urodzeniu dziecka.Weż urlop.Masz przecież siostrę może ona ci pomoże.Mam koleżanke, która usunęła ciążę ..Upłynęło od tego czasu już 34 lata i cierpi do dziś.Chciała być nowoczesna.Też dziecko przeszkadzalo w nauce.Sumienie nie daje jej spokoju.

Reklama

Zastanow sie dobrze kobieto zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki. usuniesz to dziecko to juz go nie odzyskasz.....

Nie jestem przeciwnikiem aborcji, ale uwazam ze aborcja jako srodek antykoncepcyjny to nie jest dobre rozwiazanie. Nie zostalas zgwalcona, dziecko nie jest chore, twojej ciazy ani tobie nie zagraza niebezpieczenstwo. wiec o co pytanie.

Nie powiedzialas ojcu dziecka - to nie jest fair. Nie wiesz jak on zareaguje. a jezeli on sie ucieszy i bedziesz miala zdrowe kochane dziecko?

Ja chcialabym miec dziecko a nie mam. Ktos tu dobrze napisal ze za pare lat jak juz bedziesz miala planowane dzieci, to ciagle bedziesz na nie patrzyla i wyobrazala sobie jak by wygladalo to dziecko ktorego sie pozbylas.

Ja siedzialam kiedys z kolezanka czekajac na zabieg. Na szczescie dziewczyna stchorzyla i ma teraz fajnego 12-letniego syna. Tylko kiedys jak siedzialysmy przy winie, powiedziala mi ze za kazdym razem jak na niego patrzy to sobie przypomina ze przeciez chciala go zabic. i ze nienawidzi siebie za to ze w ogole myslala o aborcji....

Napisał(a): anka6219 -

Dlaczego chcesz zabic? nie chcesz wychowywac,boisz sie? oddaj do adopcji,tyle par nie może miec dzieci,też byłam sama,kiedy rodziłam swoją córke,z jej ojcem nie chciałam miec nic wspólnego,nie wyszło,nie nadawał sie na ojca,teraz moja córka ma prawie trzydziesci lat,jest wspaniałą dziewczyną,jestem z niej dumna,może i ty bedziesz,daj temu dziecku szanse

dziewczyno nie zabijaj tego dzieciatka.przeciez ono jest twoje.wierze ze jak jestes na tyle madra zeby studiowac i zyc w obcym kraju to poradzisz sobie tez z dzidziusiem.moze twoj partner nie bedzie takim zlym bo przeciez z nim jestes .dziecko to najpiekniejszy dar .ja sama nie moge tego doswiadczyc i czekamy z mezem na adopcje .jest duzo par ktore tez czekaja.mam nadzieje ze podejmiesz dobra decyzje.trzymam kciuki.

Mikja To Twoje dziecko!!!! Twoje ! Jeśli je usuniesz zawsze echem bedzie sie to na Tobie odbijac... Majac juz swoje "chciane" dzieci spojrzysz na nie i powiesz sobie w duchu kogos tu brakuje, powinienes miec braciszka\siostrzyczke.
Pozatym nie masz 13lat. Masz faceta jesli nie uwazasz go za dobrego kandydata na męza czy ojca swoich dzieci to po co z nim jestes?
I skoro jestes na tyle "dorosła" zeby uprawiac seks powinnas byc na tyle dojrzała zeby brać za to odpowiedzialnosc. Bzykac się jest fajnie gorzej juz jak cos sie stanie...
Jeśli sie na cos decydujesz ,bierz tez pod uwage tego konsekwencje.
Powiedz jak najszybciej partnerowi o dziecku i urodz je. Dobrze Ci radze.
dokładnie!!!

Masz prostaczkę, a nie przyjaciółkę. Z całą pewnością daruj sobie ludzi, którym zaufałaś, prosisz by czegoś nie robili, a te osoby mają to w nosie.
Jak sobie czegoś nie życzysz, inna osoba powinna to uszanować.
Przyjaźń to bezgraniczne zaufanie, szczerość.
Zakończyłabym znajomość z kimś, kto lubi zastraszać i wywiera na Tobie presję, tym bardziej w ciąży, bo ma inne zdanie. Kieruj się własnym osądem, nie jesteś bezmózgowcem.
Kwestia niechcianej ciąży- możesz usunąć, masz do tego prawo i nikt nie ma prawa Cię osądzać. W tej chwili to zbitek komórek, a nie człowiek. Nie czekaj za długo z decyzją.
Obojętnie, co nie postanowisz, to Ty poniesiesz konsekwencje tej decyzji.
Skup się na sobie, swych oczekiwaniach.
Wyobraź sobie zmiany, które musiałyby zajść w Twym życiu, gdybyś zdecydowała się urodzić.
Z drugiej strony w Anglii na pewno będzie Ci łatwiej wychować malucha.
Jeżeli z gościem nic Cię nie łączy, a zdecydujesz się urodzić, nie wiąż się.
Daj sobie czas. Zobaczysz, jak się poukłada wszystko.
To trudna decyzja, ale na pewno dasz radę podjąć ją samodzielnie.
Wyjedź gdzieś na kilka dni, odseparuj się. Przemyśl.
Mamy XXI wiek, jak nie chcesz zajść w ciążę to się zabezpieczaj. Środków jest ogrom.
Ktoś

spokojnie, Anglik to taki sam człowiek jak Polak:) jest wiele kobiet które nie są gotowe na dziecko gdy zachodzą w ciąże, ale gdy rok po urodzeniu ich dziecka spytasz je o to, powiedzą że nie wyobrażają sobie życia bez dziecka, zdarzają się sytuacje - nie ciąże - gdy wydaje się nam że świat się wali, że zrobili byśmy wszystko by to cofnąć, ale z perspektywy widać co dobrego nam to dało!!!
Jeśli usuniesz, nie odzyskasz a jeśli urodzisz i pokochasz dasz radę wychować, a jak nie pokochasz to możesz oddać;);)
Powinnaś powiedzieć mężczyźnie z którym to dziecko masz, że jesteś w ciąży, jak zareaguje nie wiem, jeśli się ucieszy zostaniecie razem, jeśli nie będzie chciał dziecka odejdzie(powinnaś się zorientować, jakie są w takim wypadku obowiązki ojca w Anglii).
jeśli będzie chciał,uczciwie musisz mu powiedzieć o wątpliwościach, opcji że po urodzeniu nie będziesz go chciała itp. ustalcie też jak rozwiązać tę sprawę, gdy będziecie razem wychowywać dziecko, jeśli boisz się mu powiedzieć pewnie nie jest to mężczyzna z którym już chciała byś się poważnie związać, więc nie bierzcie ślubu,możecie się umówić że często będzie Cię odwiedzał i wspomagał finansowo, możecie razem zamieszkać,co Wam odpowiada. I nie przejmuj się przykładem związku siostry, znam wiele Polek z nieudanymi związkami z Polakami, a ja również z mężczyzną mojego życia z Polski od 13lat tworzę wspaniały związek;)

masz mnóstwo możliwości, nie powinnaś osuwać dziecka,które niczemu nie jest winne.

Może faktycznie czas studiów to nie najlepszy moment na urodzenie dziecka. Powinnaś się zastanowić czy kochasz swojego partnera? Jeżeli nie to powinnaś usunąć ciążę, jeśli go kochasz i chcesz z nim dalej być to musisz mu o tym powiedzieć i wspólnie podejmijcie decyzję. I NIE TRAKTUJ ABORCJI JAKO ZABÓJSTWO, BO NIE ZABIJASZ DZIECKA TYLKO USUWASZ ZLEPEK KILKU KOMÓREK MIKROSKOPIJNEJ WIELKOŚCI KTÓRE TRUDNO NAZWAĆ BYTEM LUDZKIM. MASZ PRAWO DO SWOJEGO CIAŁA I MOŻESZ W PEŁNI O NIM DECYDOWAĆ!! ZRÓB TO CO CZUJESZ!!!

moja rada jest taka ;forum to nie jest dobre miejsce na szukanie pomocy w tej kwestii,nie podpowiem Ci co masz zrobić bo jesteś dorosła,napiszę jednak co ja bym zrobila;)Półtora roku temu zdecydowałam się na aborcję w Anglii i nie żałuję tej decyzji do dzis,chłopak z kótrym to dziecko mogłabym mieć nie dowiedział się o niczym.Po ierwsze nie widziałam nas razem(i dobzre się stało bo pózniej wyszły bardzo nieprzyjemne sytuacje z NIm),po drugie nie byłam gotowa na dzieci,myślę że niespełniona i nieszczęśliwa mama to nieszczęśliwe dziecko.Nie łudz się,że dziecko mogłoby chłopaka zmienić,nic bardziej mylnego,ale to tylko moje skromne zdanie.Przyjaciółka ni powinna ujawniać Twoich sekretów i nadużywać Twojego zaufania,pomimo że w jej ocenie postępujesz niewłasciwie.Powodzenia;)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • corka ma dziecko z anglikiem
  • jestem w ciazy z obcokrajowcem
Do góry strony: Nieplanowana ciąża z Anglikiem