5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń67
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +0
5 ppt ?

Nieprzyjemna sytuacja z pracownicą. Co zrobić? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nieprzyjemna sytuacja z pracownicą. Co zrobić?

Napisał(a): ~szef -

Witam, może jest tu jakiś prawnik?
Posiadam sklep z pamiątkami nad morzem. W wakacje wystawiam kilka straganów w okolicznych miejscowościach - kurortach. W ciągu roku sklep prowadzę sam z rodziną, w sezonie do straganów zatrudniam młodzież - studentów na umowy zlecenie. Rano przywożę towar a wieczorem składam i zabieram do siebie. W różnych porach dnia dnia ja albo żona dojeżdżamy i doglądamy interesu i pracownika.
Wczoraj w sobotę zdarzyła się taka nieprzyjemna sytuacja.
Zatrudniona dziewczyna ze stoiska zadzwoniła do mnie około g.15 poprosić, żeby ktoś przyjechał ją zastąpić na krótki czas. Ale żona miała urodziny i mieliśmy akurat gości i nikt nie mógł akurat podjechać. Powiedziałem,że na razie nikt nie może przyjechać, ale za to na pewno będzie wcześniej skończy. Potem oglądałem mecz ćwierćfinału i tak zeszło prawie do g,18. W międzyczasie dziewczyna kilka razy dzwoniła (nie odbierałem ja ani żona) i pisała smsy prosząc o przerwę. Jesteśmy umówieni z pracownikami, że przerwę mają, gdy przyjeżdża ktoś ich zmienić, a sami nie mogą oddalać się od towaru.
Zaraz po meczu pojechałem - było około 18:20 jak dotarłem tam. I tu problem, bo dziewczyna z płaczem przyznaje, że się posiusiała - zresztą widać było mokrą plamę na spodniach. Po prostu nie wytrzymała bez toalety.
Na miejscu tylko przeprosiłem i wyraziłem żal, ale nie wiem co dalej.
No i tutaj obawiam się jakichś nieprzyjemności z jej strony. Czy ona może podjąć skutecznie jakieś kroki, które by mi zagroziły? I czy ja mógłbym albo powinienem coś zrobić, aby temu zapobiec?
Proszę o poradę.
INTERIA.PL

Re: Nieprzyjemna sytuacja z pracownicą. Co zrobić?

Napisał(a): ~Lewnik -

Skarga do sanepidu na nieprawidłowe warunki higieniczne w miejscu pracy. Dla właściciela mandat i w razie nie poprawienia warunków zamknięcie interesu.

Zaleca się wyposażyć pracowników w pampersy.
------------------------------------------------------------------------------

Motyw posikanej sprzedawczyni w różnych wersjach pojawia się co jakiś czas na tym forum. Pisze to gościu, którego to jara. Niech ma.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nieprzyjemna sytuacja z pracownicą. Co zrobić?