26
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń967
  • Odpowiedzi16
  • Ocen na +0
26 ppt ?

Nietrafione prezenty ślubne (17)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nietrafione prezenty ślubne

Napisał(a): Gość -

Cześć wszystkim!
Na początku przyszłego roku bierzemy ślub (już nie mogę się doczekać! ;D) Wiem, że jest jeszcze dużo czasu na dogranie takich szczegółów, ale ja wolałabym mieć wszystko ustalone wcześniej. Narzeczony trochę się ze mnie śmieje, no ale ja taka już jestem xD
Powiedzcie mi jak możemy rozwiązać problem nietrafionych prezentów, które na pewno się pojawią. Szczerze mówiąc najbardziej zależy nam na pieniądzach bo będziemy odkładać na mieszkanie, a co zrobimy z 2 mikrofalówkami, 3 zastawami i kilkoma żelazkami...?
Prosząc gości niezręcznie i nieelegancko będzie mówić coś w stylu: "dawajcie pieniądze bo pieniędzy nie chcemy..." Nie, tak zrobić nie wypada.
Co więc nam radzicie?

Pozdrawiam
M.
INTERIA.PL

Re: Nietrafione prezenty ślubne

Napisał(a): gość -

Wychodziłam za mąż prawie rok temu i też się trochę bałam 10 żelazek, ale na szczęście ominęło mnie to:) Nasi goście przy okazji rozdawania czy rozsyłania zaproszeń sami pytali czy nie wolimy pieniędzy, bo dla nich to było prostsze rozwiązanie a i dla nas tak było lepiej.

Dla mnie lista prezentow to totalna wiocha. Niby impreza celebrujaca cos a podejscie od razu takie roszczeniowe. Jesli juz robicie wesele ponad stan i ponad swoje mozliwosci (tak wynika z wypowiedzi ze zalezy wam na kasie) to miejcie chociaz troche klasy, zeby przyjac je ze wszystkimi konsekwencjami. Mozna podpowiedziec co sie chce rodzicom, albo osobom naprawde bliskim i zaufanym, tudziez tym, ktorzy zapytaja, ale lista prezentow dla wszystkich - to mi sie kojarzy raczej z filmem "Wesele" Smarzowskiego

Reklama

Reklama

Reklama

wiocha to dawać w prezencie ślubnym np. pościel. ja bym nie chciała zeby praktycznie obcy ludzie kupowali mi takie rzeczy. po za tym glupotą jest dla mnie robienie wesel w tych czasach ,,bo trzeba sie pokazać" a potem ci mlodzi i ich rodzice licza na pieniądze bo czymś trzeba spłacic kredyt zaciągnięty w tym celu. jak was nie stać nie robicie wesela!!!! jak można wymagać od kogoś zeby dał kase?! zero klasy i wstydu.

Ja uważam że to świetny pomysł. Ja się żeniłem 2 lata temu. Mieliśmy listę prezentów i się sprawdziła. Wiadomo że z głową trzeba ją robić. Myśmy mieli, garnki, patelnie, zestaw obiadowy, odkurzacz, express do kawy, sztućce, pościel. Nawet dostaliśmy ponadprogramowe rzeczy no i gotówkę od rodziców dostaliśmy pralkę i kuchenkę gazową gdyż chcieli kupić coś co się przyda. Po za tym myśmy tylko chcieli coś co się przyda a nie postawimy na półce. Na liście nie było ani cen, ani modeli kupowali co chcieli. Więc uważam że to średniowiecze nie robić takich list z resztą w Polsce nadal panuje taki okres. Dodam że mieliśmy przyjęcie weselne na 30 osób nie wesele.

a nie możesz zrobić listy prezentów? napisać, co chciałabys dostać, rozesłac po gościach, pilnowac, kto co rezerwuje i już. amerykanie tak robią. ja tak robiłam na swoim weselu i nie miałam nietrafionych prezentów, a goście problemu, co kupić :)

Ja poradziłabym tobie, żebyście razem z narzeczonym w zaproszeniu jakoś ładnie wszystko opletli w wierszyk i tam zakomunikowali, że potrzebne Wam są pieniążki na mieszkanie. Moja kuzynka tak zrobiła i zadziałało.
Jeśli mogę tobie jeszcze jedną rzecz odradzić, to moim zdaniem fajnym prezentem, który trafia do serca każdego są fotoksiążki. Miałam okazję oglądać i zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie.
Jeśli chciałabyś się wgłębić w temat to podaję specjalnie dla ciebie link: http://www.ef(...)azka.pl

Jak najbardziej wypada powiedzieć, bo może się nie domyślają. Jeśli ktoś urządza duże wesele znaczy, że jest to wesele kosztowne. Moja koleżanka zrobiła wesele w Villa Nuova na Wilanowie i wszyscy goście byli zadowoleni. Większość dała kopertę i moja koleżanka też była zadowolona.

Nie raz już czytałam o nietrafionych prezentach, bo i na daymynews.pl było dużo na ten temat, dlatego ja zawsze wolę dać kopertę, bo prznajmniej mam pewność, że młodym ta kasa się przyda i wydadzą na to co im akurat potrzebne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nietrafione prezenty ślubne