123
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi46
  • Ocen na +0
123 ppt ?

niewidomy partner (47)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

niewidomy partner

Napisał(a): Gość -

Moi Drodzy,

Mam 23 lata i od 2 lat spotykam się z Maćkiem. I tutaj pojawia się bardzo delikatna sprawa :( Maciek miał zawsze problemy ze wzrokiem. Ale po ostatnich badaniach okazało się ze jego wzrok się pogarsza. Zgodnie z diagnozą za ok rok już będzie całkiem niewidomy.

Nie wiem co robić:( Maciek zrobił się bardzo nerwowy i drażliwy. Nie potrafię się z nim dogadać. Szczerze to nawet nie mam ochoty się już z nim spotykać ponieważ ciągle się kłócimy o głupoty. Nic mu nie pasuje. Mówi ze pewnie go zostawię i krzyczy przez to na mnie.

Nie wiem co robić :( codziennie przez niego płacze. A przecież nie mogę go zostawić w takim stanie bo sobie może coś zrobić. Może powinnam być z nim litości ? Wiem, że to okropne ale nie wiem jak powinnam się zachować w tej sytuacji. To już teraz całkiem inny chłopak:( Chciałabym poznać Wasze zdanie bo juz wariuje.

Może jest ktoś tutaj kto ma niewidomego partnera/partnerke ? Jak sobie radzicie ?

INTERIA.PL

Re: niewidomy partner

234mar Moi Drodzy,

Mam 23 lata i od 2 lat spotykam się z Maćkiem. I tutaj pojawia się bardzo delikatna sprawa :( Maciek miał zawsze problemy ze wzrokiem. Ale po ostatnich badaniach okazało się ze jego wzrok się pogarsza. Zgodnie z diagnozą za ok rok już będzie całkiem niewidomy.

Nie wiem co robić:( Maciek zrobił się bardzo nerwowy i drażliwy. Nie potrafię się z nim dogadać. Szczerze to nawet nie mam ochoty się już z nim spotykać ponieważ ciągle się kłócimy o głupoty. Nic mu nie pasuje. Mówi ze pewnie go zostawię i krzyczy przez to na mnie.

Nie wiem co robić :( codziennie przez niego płacze. A przecież nie mogę go zostawić w takim stanie bo sobie może coś zrobić. Może powinnam być z nim litości ? Wiem, że to okropne ale nie wiem jak powinnam się zachować w tej sytuacji. To już teraz całkiem inny chłopak:( Chciałabym poznać Wasze zdanie bo juz wariuje.

Może jest ktoś tutaj kto ma niewidomego partnera/partnerke ? Jak sobie radzicie ?

Z litości absolutnie!!! z miłości tak. Kochacie się? myślę że On teraz potzrebuje Twojego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek bo spróbuj postawić się choć troszkę na jego miejscu przecież nie będzie się śmiał i miał non stop banan od ucha do ucha!!! On tarci wzrok to nie biegunka która po kilku dniach przechodzi. Zastanów się dobrze i pomagaj mu się wyciszać Ja się nie dziwię że tak nerwowo reaguje po prostu się boi i nie wie co Go dalej w życiu czeka. Powodzenia

Napisał(a): gość -

[cytat kogo=234mar]Moi Drodzy,

Piszesz tylko co Ty czujesz i jaka jesteś nieszczęśliwa.Może wczuj się w jego położenie i się zastanów kto powinien coś zrobić w tym kierunku,aby było ok...Ale najlepiej ponarzekać ,zostawić i po kłopocie,a winą za wszystko obciążyć Macka-jakie to proste!

Reklama

Reklama

Skoro zadajesz pytanie na forum ; byc albo nie byc- to wszystko jasne...
Wiesz jaka jest jest odpowiedz, prawda?

A z litosci to ty mozesz pajaka w pokoju niezabijac, tylko wyrzucic przez okno...

Nawet niewidomy zasluguje na wiecej....

( z gory przepraszam za to slowo "nawet"...)

Reklama

Koalicja rządząca przegłosowała 9 listopada 2012 roku ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. GENETYCZNIE MODYFIKOWANE ORGANIZMY! Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych.

Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach. Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci - udostępnij tą informację dalej! WŁAŚNIE DLATEGO ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ DO WAS - DNIA 25GO LISTOPADA O GODZINIE 13TEJ ORGANIZOWANA JEST WRAZ Z GRUPĄ AKTYWISTÓW MANIFESTACJA POD PAŁACEM PREZYDENCKIM. DOŁĄCZCIE DO NAS. Ma to na celu "pokazanie się", zaistnienie w opinii publicznej i w mediach.

JESTEM, bezdomnym, nie wiem czy ktoś sobie jaja robi, ale słyszałem, że tutaj w Krakowie, ktoś użycza za darmo i inkognito mieszkań- apartamentów podobno w Sa'lw ator To wer, A ngel C ity i nikt się tym nie interesuje, to by mi pasiło, ze wszystkimi mediami, wygodami , a plazma jest ? A ochrona nie robi obstrukcji nie legitymuje, nie pyta o dane, a jak się wchodzi to trzeba powiedzieć jakieś hasło...Upsala ? 120 a może ko ci'ołek, aha podobno to to samo.... To jakiś wyższy etap komunizmu ? będę wdzięczny za info

najgorzej to traktowac go jak zgnile jajo, ostroznie i zeby ttylko nie urazic. Twardo powiedz mu ze jesli nie zmieni swojego zachowania to faktycznie go zostawisz, bo zaczynasz miec dosc nie jego slepoty tylko głupoty. a jak chcesz odejsc to to zrob i nie daj sie szantarzować, bo nie jestes jakas tam niewolną żeby zrezygnować z życia dla faceta ktory nie akceptuje sytuacji i nie szanuje ciebie.

Zastanów się czy podołasz tej trudnej sytuacji. Nie jest to proste dla niektórych.Ważne jest jeszcze czy to niedowidzenie to choroba genetyczna czy wynik np. wypadku.Gdyby np. ewentualne dzieci miały to odziedziczyć, to trzymaj się z daleka. Gdybym ja miała taką chorobę,która może przenieść się na dzieci,nigdy nie miałabym dzieci.Po co rodzić jeszcze kolejne nieszczęśliwe istoty.

Witaj, piszę dlatego iż moja ciocia która była z niewidomym była naprawdę żle traktowana,przykro mi wymieniać to wszystko co przechodziła , dzisiaj to kobiecy wrak, bardzo zniszczona. Jeśli możesz to nie wiąż się z nim, ponieważ już piszesz że zle cię traktuje a to dopiero początek dramatu, uwierz jeśli chcesz. Rysiek Ridel śpiewał że w życiu tylko są piękne chwile. Pozdrawiam

Kobieto, najpierw zadaj sobie elementarne pytanie, czy ty go kochasz i chcesz z nim być, czy nie ? Czy twoja miłość jest na tyle silna, że wytrzymasz , powiem więcej czy chcesz być z ewentualnie niewidomym czy nie ? Jego zachowanie może mieć dwa powody:
1. świadomość nadchodzącego kalectwa przerasta go, boi się, stąd jego drażliwość.
2. Robi to celowo, lub podświadomie, żeby ciebie odepchnąć
Ja skłaniam się ku pierwszemu punktowi ? Co masz robić ? To zależy od twojej odpowiedzi na moje pierwsze pytanie, jeśli jesteś zdecydowana z nim być ( NIE Z LITOŚCI, TYLKO Z MIŁOŚCI), uspokój go i powiedz mu, że bez względu na jego utratę wzroku gotowa jesteś z nim być bo go kochasz...więcej wyślij go do dobrych specjalistów, przy dzisiejszej technice można zrobić nawet elektroniczne oczy ! Hej Powodzenia
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • niewidomy mąż
  • niewidome kobiety szukaja meza -oferty ze zdjciem
Do góry strony: niewidomy partner