796
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi753
  • Ocen na +19
796 ppt ?

,,Niewidzialny Przyjaciel ” nie istnieje, czas się z tym pogodzić.! (754)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: ,,Niewidzialny Przyjaciel ” nie istnieje, czas się z tym pogodzić.!

Napisał(a): cyklpo -

stiffnecked
cyklpo dzięki za link ale jedyny język obcy jaki znam i to bardzo słabo to Węgierski więc pokaż mi coś po Polsku lub Węgiersku albo Polskie tłumaczenie książki do której dałeś mi link
Cala matma i fizyka bardzo Polska, mozesz sprawdzic. Jesli nie pojmujesz, to zaczynasz rozumiec dlaczego musisz oblizac sie ilustracja.
pokaż mi chociaż jedno prawo fizyki dzięki któremu mogło dojść do big bang'u
INTERIA.PL

Napisał(a): ~Sajmon -

Wszystko co mamy zawdzięczamy nauce. Elektryczność, internet, komputer, samochody nawet ubrania na sobie .

Co mamy dzięki religii oprócz nienawiści, kłótni, wrogości skłócenia ludzi tego całego cyrku .?

Napisał(a): stiffnecked -

cyklpo
stiffnecked
cyklpo dzięki za link ale jedyny język obcy jaki znam i to bardzo słabo to Węgierski więc pokaż mi coś po Polsku lub Węgiersku albo Polskie tłumaczenie książki do której dałeś mi link
Cala matma i fizyka bardzo Polska, mozesz sprawdzic. Jesli nie pojmujesz, to zaczynasz rozumiec dlaczego musisz oblizac sie ilustracja.
Czemu akurat prawo? Ty przeciez na teorie nosem krecisz.

~Sajmon
cyklpo
~Sajmon
cyklpo
~Sajmon
aloha
~Sajmon
aloha
sosna177
A ludzie bez....Ducha Świętego....będą interpretować to samo Sowo.....na swój własny sposób.
I tych interpretacji....będzie tyle....ile jest na tym świecie religii.
Myślę że to zdanie można było zredagować nieco inaczej, gdyż wyziera z tego pycha i nie jesteśmy zbudowaniem dla ateistów. Bo ja interpretuje BARDZO odmiennie niż Ty.

BEZ KOMENTARZA, ZACHOWAJMY TO WEWNĄTRZ.
Trzeba było napisać do niej na priv a napisałeś na forum , do wiadomości wszystkich. Ale napisałeś ważne zdanie bo potwierdzasz moją wersję , utwierdzasz mnie w przekonaniu , że mam rację.
ŚJ też są przekonani , że mają Ducha i ,że są Duchem inspirowani o ile dobrze zrozumiałem to Ty i Sosna macie różne interpretacje a przecież wiary nie można wam odmówić.

Podobnie jest ze ŚJ , którzy też tu piszą i mają jeszcze inne tłumaczenie . Może wyiągniecie w końcu jakieś wnioski?
Wniosek jaki ja osobiście wyciągam jest taki że musi być uwzględniana CAŁA BIBLIA. Wiem co piszę bo zapoznałem się już z nauczniem jakie prezentuje np. Batszeba na tym forum, oraz sosna177. Znajduję tak zwane luki, podczas gdy Słowo Boże jest spójne i jakaś kwestia MUSI współgrać ze wszystkimi zapisami związanymi z tym. DLATEGO jeśli mowa jest o prowadzeniu Duchem Świętym to oznacza iż to co Bóg zawarł w Biblii którą napisali Jego ludzie, musi być spojne w każdym calu.
Nie ma takiej możliwości bo Biblia jest sprzeczna, zawiera ewidentne sprzeczności. Począwszy od księgi Rodzaju gdzie są dwa opisy stworzenia , pomijając już , że są nie logiczne.
Np najpierw Bóg stwarza światło o później słońce. Oraz oddzielił światło od ciemności. Nie istnieje coś takiego jak oddzielenie światła od ciemności, bo nie są połączone. Ciemność to brak światła.

Takich przykładów jest multum. I dlatego niektórzy interprtują Biblię symbolicznie a inni dosłownie i już z tej przyczyny mogą wystąpić różnice. Podobnie zresztą jest z niebem , piekłem czy rajem.
w Biblii jest tylko 1 wersja stwarzania tylko że w 2 drugim rozdziale Księgi Rodzaju opis stwarzania jest bardziej szczegółowy niż w Pierwszym rozdziale. poślizg to brak tarcia, a zimno to brak ciepła, tylko skąd się wzięło światło, ciepło i tarcie.
Dawniej uderzenie pioruna było dowodem na istnienie Boga, rozumowali tak samo jak Ty.

Zadawali takie samo pytanie jak Ty , skąd się wziął. Może wyciągnij wnioski sam.
gdyby ziemia nie miała atmosfery nie było by piorunów! Bóg stworzył atmosferę ziemi taką jaka jest!
Kiedyś ludzie nie znali takiego słowa jak atmosfera, nie mówiąc o elektryczności.

I dlatego powtarzam , kiedyś ludzie zjawiska których nie rozumieli przypisywali Bogu, teraz wiemy, że się mylili. Więc dlaczego usilnie powielasz ich błędy?
to że ludzie nie znali atmosfery to nie do końca prawda wiedzieli że jest powietrze którym oddychali! a z tego co wiem to starożytni Egipcjanie znali elektryczność!

stiffnecked
cyklpo
stiffnecked
mówię o faktach a nie teoriach naukowych uczyłem się o prawach fizyki wiem że big bang przeczy wszelkim prawom fizyki!!

cyklpo
stiffnecked
cyklpo
stiffnecked
mówię o faktach a nie teoriach naukowych uczyłem się o prawach fizyki ale nie uczyli mnie na fizyce i wiem że big bang przeczy wszelkim prawom fizyki!!
Nie rozumiesz czym sa teorie naukowe.

stiffnecked
cyklpo
stiffnecked
cyklpo
stiffnecked
mówię o faktach a nie teoriach naukowych uczyłem się o prawach fizyki ale nie uczyli mnie na fizyce i wiem że big bang przeczy wszelkim prawom fizyki!!
Nie rozumiesz czym sa teorie naukowe.
wiem czym są teorie ale ja uznaje jedynie fakty a nie teorie!

cyklpo wiem czym są teorie ale ja uznaje jedynie fakty a nie teorie!
Gdybys wiedzial to nie napisalbys tego co napisales. Piszesz jak slepy o kolorach.

cyklpo
stiffnecked
cyklpo
stiffnecked
mówię o faktach a nie teoriach naukowych uczyłem się o prawach fizyki wiem że big bang przeczy wszelkim prawom fizyki!!
Według teorii wybuchu przed wybuchem nie istniały obecne prawa fizyki. Więc pytanie o istniejące prawo fizyki , które doprowadziło do wybuchu jest bez sensu.

Natomiast obecnie istnieją prawa fizyki i co najważniejsze obowiązują. A w myśl tych praw , które istnieją, istnienie Boga jest nie zgodne z tymi prawami np istnienie osoby wszechmocnej , która nie potrzebuje żadnej energii do życia. A nawet sama jest niekończącą się energią.

~Sajmon
cyklpo
stiffnecked
cyklpo
stiffnecked
Według teorii wybuchu przed wybuchem nie istniały obecne prawa fizyki. Więc pytanie o istniejące prawo fizyki , które doprowadziło do wybuchu jest bez sensu.

Natomiast obecnie istnieją prawa fizyki i co najważniejsze obowiązują. A w myśl tych praw , które istnieją, istnienie Boga jest nie zgodne z tymi prawami np istnienie osoby wszechmocnej , która nie potrzebuje żadnej energii do życia. A nawet sama jest niekończącą się energią.
to jak doszło do big bang'u skoro nie było praw fizyki? wiesz ja uważam że skoro istnieją te prawa to musi być prawodawca !!

~Sajmon
cyklpo
stiffnecked
cyklpo
stiffnecked

Napisał(a): sosna177 -

~Sajmon
sosna177 [
Odpowiem tylko za siebie.
Gdybyśmy rozumowali tak, jak mówi nam Słowo Boże.....to wyciągnęlibyśmy do siebie prawicą, na znak, że tak samo wierzymy.
Jak widzisz.....tak nie jest.
Przeczytaj parę wersetów z listu Pawła do Galacjan 2: 1 i 9.
1. " Potem po.....14....latach udałem się z Barnabą znów do Jerozolimy, zabrawszy ze sobą i Tytusa.
9. Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filar, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód WSPÓLNOTY, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych ".

Spotkali się po 14 latach, a ich wiara nic się nie zmieniła.
Jeżeli do nas przyjeżdza brat, który usługuje Słowem Bożym w Kanadzie, czy USA, czy w Anglii, czy w Rosji.....i mówi to samo w co my wierzymy, to zawsze uściśniemy im prawicę.
Czy możesz być panią swojego domu jeśli nie masz domu?

Czy ustanowienie szabasu było dobre czy złe? Jeśli było dobre to po co zmieniać ?
A nie powiesz , ze było złe bo ustanowił go Bóg.

Szabas jest tylko jednym małym wątkiem całości, celowo zatrzymałem się na tym temacie i piszę o szabacie trochę z przekory ale nie bez celu!

Otóż chcę Ci przekazać jak nieprecyzyjne są opisy biblijne i jak różnie można rozumieć i interpretować. A to tylko jeden wątek , podobnie byłoby z dyskusją o duszy, boskości Jezusa,
raju, piekła, nieba, stworzenia świata itd itp krótko mówiąc dziesiątki tematów i wątków a na każdy można znaleźć sprzeczne wersety .

To właśnie chciałem przekazać:)
Zakon, był dany Izraelitom....i tylko im.
Nikt nie potrafił tego, co zakon zakazywał lub nakazywał......nikt nie mógł go wypełnić.
Bóg wyrażnie powiedział, że choćbyś wypełnił wszystkie nakazy i zakazy.....a uchybił jednej rzeczy......winny będzie wszystkim.
Dlatego ludzie musieli składać za swoje grzechy ofiary.
Musiała być za te grzechy....przelana krew zwierzęca.
Zakon był....niedoskonały.

Lecz Jezus uwolnił nas z pod panowania zakonu.....bo On sam za nas umarł, a Jego święta Krew, lała się za .....nasze grzechy. Jego Święta Krew.....jest na wyższym poziomie, niż krew zwierzęca.
Ona nas doskonale oczyszcza i zbawia.

Oczywiście, że było to dobre......do czasu Jezusa.
I Bóg to zapowiadał w S. T. że Jezusa Krew.....zmyje nasze winy ....doskonale.
Skoro tak Bóg postanowił.....to po co mamy składać ofiary ze zwierząt?
To samo dotyczy sabatu. Jakoś ktoś, nie możesz sobie przyswoić słów, że .....Jezus jest Panem sabatu, to w dalszym ciągu powinien wykonywać..... wszystkie..... nakazy i zakazy zakonu.
Taki człowiek, w dalszym ciągu.....jest niwolnikiem.
By dobrze rozumieć Słowo.....należy rozróżnić, co było na tamten czas.....a co jest na masz czas postanowione.
Inaczej masz w głowie ....supeł. Lecz o tym już pisałam.

I tu się mylisz. Biblia jest bardzo precyzyjna. Nic tak doskonale nie jest napisane, jak Biblia.
Oczywiście, że tak. Każdy werset, można poddać w wątpliwość.......tyko co z tego masz?
Utwierdzasz się tylko w swojej....niewierze.
Ja w ten sposób Biblii nie czytam, bo wiem, że każdy człowiek jest kłamcą, a prawda.... jest tylko w Słowie Bożym.

cyklpo
~Sajmon
cyklpo
stiffnecked
cyklpo
stiffnecked

to jak doszło do big bang'u skoro nie było praw fizyki? wiesz ja uważam że skoro istnieją te prawa to musi być prawodawca !!
Skoro twierdzisz, że ktoś te prawa ustanowił to musiał istnieć zanim pojawiły się te prawa .
Czyli musiał powstać niezależnie od praw fizyki. To dlaczego wybuch nie mógł powstać niezależnie od praw fizyki?

Twierdzenie o istnieniu Boga to ślepa uliczka bo zawsze pozostanie pytanie skąd wziął się Bóg. A poza tym teoria stwarzania to nie początek świata bo przecież istniał Bóg czyli życie według religii.

Napisał(a): ~poszukiwany -

to był wybuch tylko fotonów czyli światła . A wiesz o tym , że foton gamma po jakiś czasie swego biegu zamienia się w pozyton i elektron , a inny foton o większej energii w neutron i antyneutron , więc masz już 1 atom wodoru i jeden atom antywodoru , z tego powstały chmury materii i antymaterii a później gwiazdy .

sosna177 [

Zakon, był dany Izraelitom....i tylko im.
Nikt nie potrafił tego, co zakon zakazywał lub nakazywał......nikt nie mógł go wypełnić.
Bóg wyrażnie powiedział, że choćbyś wypełnił wszystkie nakazy i zakazy.....a uchybił jednej rzeczy......winny będzie wszystkim.
Dlatego ludzie musieli składać za swoje grzechy ofiary.
Musiała być za te grzechy....przelana krew zwierzęca.
Zakon był....niedoskonały.

Lecz Jezus uwolnił nas z pod panowania zakonu.....bo On sam za nas umarł, a Jego święta Krew, lała się za .....nasze grzechy. Jego Święta Krew.....jest na wyższym poziomie, niż krew zwierzęca.
Ona nas doskonale oczyszcza i zbawia.

Oczywiście, że było to dobre......do czasu Jezusa.
I Bóg to zapowiadał w S. T. że Jezusa Krew.....zmyje nasze winy ....doskonale.
Skoro tak Bóg postanowił.....to po co mamy składać ofiary ze zwierząt?
To samo dotyczy sabatu. Jakoś ktoś, nie możesz sobie przyswoić słów, że .....Jezus jest Panem sabatu, to w dalszym ciągu powinien wykonywać..... wszystkie..... nakazy i zakazy zakonu.
Taki człowiek, w dalszym ciągu.....jest niwolnikiem.
By dobrze rozumieć Słowo.....należy rozróżnić, co było na tamten czas.....a co jest na masz czas postanowione.
Inaczej masz w głowie ....supeł. Lecz o tym już pisałam.

.
Widzisz, różnimy się zasadniczo w ocenie. Człowiek musi np oddychać bo umrze. Ale nie musi odprawiać rytuałów religijnych bo to nie wpływa na funkcje życiowe.

Więc jeżeli musi odprawiać rytuały to tylko dlatego , że ktoś go zmusza czy też wymusza na nim!

To wszystko nie ma sensu , najpierw Bóg nakazuje rytualny ubój zwierząt po czym zmienia zdanie i nakazuje rytualny ,,ubój" własnego Syna.
Przepraszam jeśli kogoś to obraża ale taka jest prawda bez ogródek.

Nie widzę w tym najmniejszego sensu , Bóg daruje ludziom grzechy pod warunkiem, że zabiją jego własnego , umiłowanego Syna. Bo wynika z tego , że gdyby ludzie nie zabili Jezusa to nie nastąpiłoby ,,zmycie win" jak sama napisałaś.

Nie jestem w stanie przyjąć takiej interpretacji bo jest całkowicie nie logiczna. Ja twierdzę, że ta interpretacja powstała dopiero po śmierci Jezusa ponieważ nic szczególnego się nie wydarzyło z losem Izraela wymyślono teorię o zmazaniu grzechu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: ,,Niewidzialny Przyjaciel ” nie istnieje, czas się z tym pogodzić.!