Odpowiadasz na:
Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

ireneo
Temat dodał(a):
ireneo -
W Polsce ginie dużo ludzi. W podobnie tragicznych katastrofach. Gdyż bywa, że cały bus ofiar. Gdyby w busa zmieściło się dwieście,m tyle wówczas było.. Czy ci co zginęli, jadąc do pracy to gorsi Polacy, od tych, którzy polecieli w ramach kampanii wyborczej do Katynia? Patriotyzm nie wylęga się w ławach poselskich i rządowych. Z zachowania rządu tak to jednak wygląda. I teraz pytanie o ocenę zachowań patriotycznych. To jak z miłością, ile ona kosztuje i od kiedy przestaje być miłością, a staje się najstarszym zawodem świata. A tutaj rachunki krwi i pytanie - ile jeszcze? Tuż po katastrofie rodziny ofiar otrzymały już wsparcie finansowe w wielu formach: po 250 tys. zł zadośćuczynienia otrzymało 27o małżonków, dzieci i rodziców ofiar po 40 tys. zł jednorazowego wsparcia od rządu dostała każda z rodzin ofiar (łącznie 3,8 mln zł) po 2 tys. zł renty miesięcznie przyznał premier 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25. roku życia) po 2–3 tys. zł dożywotniej renty przyznano 11 niepracującym współmałżonkom ofiar po 4 tys. zł renty miesięcznie przyznano czterem żonom, które zostały same z więcej niż dwójką dzieci po 800 zł–2 tys. zł renty miesięcznie przyznano trojgu rodzicom ofiar po 6,4 tys. zł zasiłku pogrzebowego (maksymalna kwota) otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa po 5 tys. zł zapomogi z kasy Sejmu dostały rodziny posłów, którzy zginęli w Smoleńsku. Wiele osób dostało odszkodowania z polis instytucji, w których pracowali ich bliscy. Rodziny posłów, którzy zginęli w Smoleńsku, otrzymały po 100 tys. zł z polisy Sejmu. Najwyższe odszkodowanie dostała za śmierć rodziców Marta Kaczyńska – łącznie 3 mln zł z polisy Kancelarii Prezydenta. W tej sytuacji, kiedy sądy przyznają po 100 tysięcy za podobnie tragiczne zdarzenia śmiało mogę napisać, że są one bardziej patriotyczne. Kilka razy bartodziej. Choćby dlatego, że nawet górna granica / której sądy nie przyznają / jakiej w sprawach się domagają jest też o wiele niższa.. A to dotyczy sporów z ubezpieczycielami, gdy za to opłacało się składkę. Niby bez łaski. Tu bez składek!

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

Napisał(a): Marcin65 -

Załączniki:

Re: Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

Napisał(a): ~Gość -

ireneo
~Gość
ireneo
~Gość Nikogo w zamachu smoleńskim nie straciłam ale gdybym straciła męża i do mnie odnosiłbyś swoje słowa to bym Ci ślepia wydrapała
i forse moją byś wzięła
Nawet bym nie spluneła na twoje miedziaki
Ze swoim rozumkiemnue, bo nie wiesz, że to co dałby rząd takiej kabalii zawierałoby i moje. Musiałabyś nie brać wcale, ale tskim forsanie śmierdzi.
Takie twoje jak i moje.Czyli mojego męża by zabili na służbie państwowej ale państwowego zadośćuczynienia nie dostałabym bo co jakiemuś szczekaczowi się nie podoba że z jego pieniędzy jest płacone?Trzeba było nie wybierać folksdeutscha na premiera to byś nie miał na co płacić bo by zamachu nie było.

Napisał(a): ireneo -

~Gość
ireneo
~Gość Nikogo w zamachu smoleńskim nie straciłam ale gdybym straciła męża i do mnie odnosiłbyś swoje słowa to bym Ci ślepia wydrapała
i forse moją byś wzięła
Nawet bym nie spluneła na twoje miedziaki
Ze swoim rozumkiemnue, bo nie wiesz, że to co dałby rząd takiej kabalii zawierałoby i moje. Musiałabyś nie brać wcale, ale tskim forsanie śmierdzi.

Napisał(a): ireneo -

Wysoki sądzie, mąż zginął w Afganistanie, wnoszę o czterysra tysięcy odszkodowania. - Współczuję ale nie mogę zasądzić więcej jak 150 tysięcy. Kachaba, nie stać państwa na większe wydatki. Zrozum mnie kochanieńka, ja mam tu 150 wniosków smoleńskich i każda na milion., a przecież budżet nie z gumy. Niech pani weie pod uwagę, że może być z ofiary męża dumna.Poległ na polu walki, a oni z czego mają być dumni...