10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
10 ppt ?

Nigella Lawson (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Nigella Lawson

Napisał(a): Gość -

Mnie ona śmieszy :) cały czas powtarza "jestem taka niezdarna" albo "będę powściągliwa więc zjem tylko połowę", a potem zawsze pokazane jest jak w nocy wyżera z lodówki michę puddingu albo jakieś pieczone udka. Albo sposób w jaki je... np. pije zieloną zupę z termosu w taksówce (już wyobrażam sobie jak ląduje na obiciu siedzenia przy gwałtowniejszym hamowaniu kierowcy...) albo je gnocchi leżąc na kanapie i trzymając talerz na kolanie... Szczerze mówiąc, odbiera mi to apetyt. Co nie zmienia faktu, że jej programy są profesjonalnie zrealizowane. Nie mam żadnej jej książki, ale wydaje mi się, że przemawiałyby do mnie lepiej niż TV.

Reklama

Nigella prawdziwa kobieta z "jajem", nie jest pretensjonalna i w nosie ma szczegoly. Gotuje w miare na oko, to na co ma ochote i kiedy ma na to ochote, bez szczegolnego roztkliwiania sie nad kaloriami, a ile zjesz zeby nie utyc to indywidualna sprawa ;)

...Nigella jest extra, lubię jej program i gotowanie...wiele z jej przepisów zastosowałam w swojej kuchni, niektóre zmodyfikowałam ale większość wcieliłam w życie zgodnie z oryginałem...prawdę mówiąc, każdy przepis jest dla mnie tylko pokazaniem kierunku do którego zmierzam i dlatego nie mam problemu z urealnieniem typowo angielskiej kuchni...za to jej pasja i entuzjazm są zaraźliwe, zawsze po jej programie mam zapisane propozycje nowych przysmaków...które jak najszybciej przyrządzam moim najbliższym

Reklama

I nikt nie zauważył że taki temat już był, i to nie raz.
Proponuje wszystkim najpierw chociaż z grubsza przewertować archiwum zanim zdecydują się o coś zapytac lub zaproponować, bo może się okazać że jest to zwykłe zaśmiecanie forum, a temat już był i odpowiedzi na nurtujące pytania również.

Dla mnie program Nigella .... to zwykła komercha :)

Reklama

Mam wszystkie książki Nigelil, ze względu na jej osobę i sposób, w jaki pisze. Jej przepisy stosuję od czasu do czasu, mam już pewne wypróbowane, które dołączyły do mojego repertuaru. Częściej jednak wykorzystuje połączenia smaków typowe dla Nigelli. W ogóle kobieta pisze rewelacyjnie, ma poczucie humoru no i jest niezłą kucharką. Tylko że niestety większość przepisów jest typowo angielska w wykonaniu, choć wykorzystuje różne kuchnie świata. . Nie dba szczególnie o sposób podania, więc w efekcie czasem wychodzi nieziemsko smakująca paciaja :-) Ogólnie polecam jeśli ktoś chce poeksperymentować w kuchni. Mogę podrzucić parę sprawdzonych przepisów, ewentualnie z moimi modyfikacjami :-)

Podczas oglądania jej programów o gotowaniu zawsze mnie rozpraszają jej rozpuszczone włosy. Jak można gotować coś i machać włosami nad jedzeniem. Dawno już jej nie oglądałam, dlatego jeżeli teraz gotuje w włosach spiętych to zwracam szacunek.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nigella Lawson