78
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +1
78 ppt ?

Niskie bezrobocie w Polsce (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Niskie bezrobocie w Polsce

Napisał(a): ~Bober -

~gość
buc1 Statystyki mówią, że za PiS jeszcze więcej ludzi wyjechało z granicę. Ludzie boją się kontroli pisowskich, ściągania Vatu i innych podatków . Bezrobocie spadlo, bo odkąd nastał PiS, to Biura Pracy proponują pracę za najniższą krajową w najdalszych zakątkach kraju. Niektórzy nie przyjmują takiej pracy, ponieważ musieliby jeszcze do nie dopłacić. Osoby, które takiej pracy nie przyjęły tracą status bezrobotnego. Kolega został skierowany do pracy jako 10 - kandydat u pracodawcy, a gdy nie został przyjęty stracił status bezrobotnego. Dopiero wygrał proces w sądzie- jeszcze nie pisowskim. Na tym polega spadek bezrobocia przy ,, dobrej zmianje"". Traktują ludzi jak zwierzęta i opozycję w Sejmie.
Bredzisz, w mojej firmie brakuje ludzi i muszę zatrudniać Ukraińców.
Nie przyjmuje oczywiście ludzi z dwiema lewymi rękoma.
No ale Twoja firma to nie cały kraj. Chociaż mój szef w swoim nieodgadnionym samouwielbieniu twierdzi tak jak Ty.

Napisał(a): ~Roberts -

Praca jest, ale nie wszędzie najlepiej płatna. Kandydaci na pracowników chcieliby pracy na miejscu i zawsze najwyżej platnej. tego nie znajdą nigdzie w krajach demokracji. To w komunie praca była mniej wiecej wszędzie jednakowo płatna (oprócz Warszawy, oczywiście). Ale i wtedy nie było tak różowo. W przemyśle zawsze były lepsze zarobki niż np. w rolnictwie. Jednak państwo zapewniało wikt i opierunek w hotelach robotniczych i internatach. Teraz musisz sam o to zadbrać. I tu jest problem. Wyjechać można, ale czy znajdziesz na tyle dobrze płatną pracę by sie utrzymać? Nawet ci co wyjechali z granicę do pracy, nie wszyscy ją znaleźli. Kapitalizm nie zapewni ci ani pracy ani płacy. To twoja sprawa. A tym bardziej nie tam gdzie mieszkasz.

Napisał(a): ~Marcin -

~gość
buc1 Statystyki mówią, że za PiS jeszcze więcej ludzi wyjechało z granicę. Ludzie boją się kontroli pisowskich, ściągania Vatu i innych podatków . Bezrobocie spadlo, bo odkąd nastał PiS, to Biura Pracy proponują pracę za najniższą krajową w najdalszych zakątkach kraju. Niektórzy nie przyjmują takiej pracy, ponieważ musieliby jeszcze do nie dopłacić. Osoby, które takiej pracy nie przyjęły tracą status bezrobotnego. Kolega został skierowany do pracy jako 10 - kandydat u pracodawcy, a gdy nie został przyjęty stracił status bezrobotnego. Dopiero wygrał proces w sądzie- jeszcze nie pisowskim. Na tym polega spadek bezrobocia przy ,, dobrej zmianje"". Traktują ludzi jak zwierzęta i opozycję w Sejmie.
Bredzisz, w mojej firmie brakuje ludzi i muszę zatrudniać Ukraińców.
Nie przyjmuje oczywiście ludzi z dwiema lewymi rękoma.

proszę o dane firmy wyślę cv

Napisał(a): ~znudzony -

~Agata Witam.
W przypadku Trójmiasta się zgadza. Nie ma tu ludzi do pracy, wszędzie są wolne etaty. Mam znajomych w różnych branżach i wszędzie jest kłopot z chętnymi do pracy. :(
To może być faktem. Skoro już wiemy że chętnych brakuje to podaj info o stawkach i wymaganiach...

Napisał(a): ~mnm -

Sory ale nie mogę słuchać tych bzdur o niskim bezrobocie w Polsce.
Czy widzieliście Czecha czy Węgra za granicą, bo ja nie , może po za kilkoma, na ręce jednej ręki można policzyć wyjątkami i jak by w tych krajach powiedzieć , że jest tam niskie bezrobocie , to ma sens , siedzą u siebie i czochrają swoją kasę.
A z Polski wyjechało mnóstwo Polaków i jakby wrócili do Polski to był by dramat bezrobocie sięgało by pół polski !!!
Mówiąc że niskie bezrobocie pomyślcie ilu polaków wyjechało z Polski za pracą.
To włosy się jeżą nawet na klatce piersiowej nawet u kobiety .

Napisał(a): ~ankieta -

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety osoby bezrobotne lub w niedalekiej przeszłości będące na bezrobociu.

Badanie dotyczy tego jak sytuacja na rynku pracy może wpływać na to co ludzie sądzą o sobie samych oraz otaczającym ich świecie. Badanie jest realizowane przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział w badaniu jest anonimowy i całkowicie dobrowolny. Zebrane dane zostaną wykorzystane wyłącznie przy opracowywaniu publikacji naukowych dotyczących zagadnień związanych z psychologicznymi konsekwencjami sytuacji osoby na rynku pracy.https://delaw(...)6og2Tid
« Wróć do tematów
Do góry strony: Niskie bezrobocie w Polsce