6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń151
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +0
6 ppt ?

Norwegia (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Norwegia

Napisał(a): mentol1250 -

Witam, bardzo interesuję mnie wyjazd do Norwegii, w celach zarobkowych. Mam bardzo wiele pytań a pr po tego kraju. Za wszelkie wskazówki, przemyślenia i podpowiedzi bardzo dziękuje.
Kilka pytań:
1. Jak t jest na prawdę z tymi zarobkami? (patrząc na oferty pracy dla młodego operatora koparki z 3 letnim doświadczeniem, dobrą znajomością języka praca jest) Wynagrodzenia 21-25 EURO/h wynagrodzenie miesięczne około 15 tys. brutto
2. Jak wygląda kwestia podatków? Ile od tej sumy jest odejmowane (składki itp) ile zostaje do "ręki" jeśli ktoś zna się na tym bardzo będę wdzięczny. Nigdzie nie mogę tego wyczytać.
3. Mam plan raz w mies przyjeżdżać do PL, robić zakupy na cały mies w PL. Kolejne pytanie ile max można przewieść towaru? Jak to jest, poszczególnymi środkami transportu.

I jeszcze jedno pytanie do mieszkających w Norwegii bądź jeśli ktoś widział. Czy w Norwegii są typowo polskie sklepy? Jak tam jest? Ceny itp...

INTERIA.PL

Re: Norwegia

Napisał(a): ~gość -

Ja wlasnie nie ogarnalem na poczatku zupelnie kwestii podatkow i bylbym sie ladnie wkopal, ale na szczescie niezawodni przyjaciele przybyli z odsiecza norweska i zarekomendowali firme Norlink, ktora pomaga wlasnie w zakresie prawa podatkowego czy prawa pracy.
« Wróć do tematów