41
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi11
  • Ocen na +13
41 ppt ?

Nowa koalicja na lewicy z zaskakującym patronem! (12)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nowa koalicja na lewicy z zaskakującym patronem!

Napisał(a): apollo87 -

Partia "Razem" ogłasza budowanie silnego frontu "na lewo od PO-PiS-u" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W jej skład mają wejść poza "Razem" także "Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych", "Polska Partia Socjalistyczna", "Unia Pracy", "Ruch Sprawiedliwości Społecznej" i "Wolność i Równość".
Adrian Zandberg przedstawił wizję stojącą przed nową koalicją: "Budujemy otwarty, lewicowy blok, wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO, ale też mówimy jasno: już powoli nadchodzi czas decyzji; bo taki jest wybór, przed którym stoimy: można budować albo prospołeczną, propracowniczą lewicę, która stoi po stronie pracowników, która stoi po stronie lokatorów, która walczy o Europę socjalną, albo można zostać wasalem liberałów, wasalem Grzegorza Schetyny". Dodał też, że pozostawienie Polaków z możliwością wyboru tylko PiS lub PO jest dla rodaków obraźliwe.
Jak zapowiedziano, patronem całego projektu ma być dawna posłanka Ruchu Palikota, Anna Grodzka.
Co sądzicie o takiej inicjatywie? Będziecie głosować?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Nowa koalicja na lewicy z zaskakującym patronem!

Napisał(a): ~horacy -

W chwili obecnej w polskiej polityce nie ma praktycznie żadnego wyboru. Jest PO i PiS. Ani jedni ani drudzy do rządzenia się nie nadają. Dobitnie to udowodnili. Pozostałe "siły" polityczne to w większości partyjki kanapowe zrzeszające "wodza" i kilku do kilkudziesięciu zwolenników na których głosy oddają znajomi, przyjaciele i rodziny. Jak zwykle przed każdymi wyborami rosną szeregi każdej partii, zasilane przez cwaniaków i karierowiczów, głównie nieudaczników, którzy w normalnym, realnym życiu sobie nie potrafią poradzić ale aspiracje mają co najmniej na ministra. No i jest jeszcze PSL, jak ktoś, kiedyś ich nazwał "partia przylepiec" Ponieważ jako jedyni przedstawili dwa podobające mi się projekty, emerytur bez podatku i znaczne zwiększenie kwoty wolnej od podatku, jako emeryt będę na nich głosował, trzymając kciuki aby im się udało. Inni kandydaci na "władców" Polski też maja swoje propozycje, programy i projekty ale ile z nich i jakich jest realizowanych to najlepiej sami wiecie.

Re: Nowa koalicja na lewicy z zaskakującym patronem!

Napisał(a): ~Maja -

~bolo Tylko ktoś ograniczony umysłowo pójdzie głosować na tego neandertalczyka Zandberga, w Polsce ani nawet w UE nie ma bardziej oderwanego od rzeczywistości polityka
To może tylko napisać prymityw i prostak ! Dno !

Reklama

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Nowa koalicja na lewicy z zaskakującym patronem!