Nowe, trudne szlaki na mapie Europy (115)

Temat dotyczy artykułu: Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

Komentarze (115)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~wrrr -

Na Via Baltica straci TYLKO Polska. Ta droga powinna prowadzić do Gdańska a z Gdańska na Lodz Krakow i slowackie autostrady. Wtedy Gdańsk stalby sie portem dla Slowachi Czech Węgier Bialorusi a tak stanie sie nim Klajpeda. Litwini chytre lapki zacierają a my będziemy droe utrzymywali s.fla nich i bocianiw
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~mam was -

Wiecie dlaczego na wschodzie są szersze tory?Gdy u władzy był Stalin i kolej zaczynała się dynamicznie rozwijać pojawił się pewien problem.Inżynierowie nie wiedzieli na jaką szerokość mają je budować.Nie chcąc być zesłani na Syberię za złą decyzję przyszli po poradę do wodza.Pytają"Kochany Stalinie jakie tory życzysz sobie abyśmy budowali?Węższe czy szersze?" Na to wódz"A na uj szersze?"I dlatego mają taki rozstaw :)
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): ~wrrr -

Polski podatnik musi budować a potem utrzymywać drogę i kolej dla obcych bo ktos w lape dostał. A na trasie Krakow Lodz Gdańsk nadal sredniowiecze. Zamiast budować silny kręgosłup transportowy budujemy dla Polski szkodliwa via baltica...
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): ~Maciek -

Łotysze i Litwini wespół z przyjacielami z Rosji niezbyt chętnie chcą transportować przez Polskę - każdego dnia po kilka razy pełne promy ich ciężarówek plywają do portów w Niemczech (Rostock, Lubeck).... Podobnie z rosyjskim Nord Streamem
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~lol -

moderator, nie śpij bo ci dziecko podrzucą!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~matma -

Nauczycielka na lekcji matematyki pyta Stefcia ile wynosi liczba "pi". Stefek na to: "- Liczba "pi" wynosi trzy z hakiem." Pani lekko zdziwiona: "- Z hakiem? Stefciu, proszę uzasadnij swoją odpowiedź." Stefcio na to: "- Proszę bardzo. Gdy pociąg jedzie po torze, to jedzie na kołach, prawda?" "- Prawda" - odpowiada nauczycielka. "- No właśnie. A koła mają w swoim obwodzie liczbę "pi", prawda?" "- Owszem" - odpowiada zaciekawiona nauczycielka. "Zatem gdy pociąg jedzie po torze i coś regularnie głośno stuka, to co to według pani może być?" ..."- Hmmm, nie wiem..." - odpowiada wymijająco nauczycielka, czekając zaciekawiona na odpowiedź. Stefcio na to: "- Otóż to właśnie ten hak tak nap()dala po torze!"
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~yy -

Wiecie dlaczego w Rosji tory są szersze o 8,5 cm? Gdy zaczynano budowę kolei w Rosji to naczelnik łagru odpowiedzialny za budowę torów zapytał stalina czy budować takie same tory jak na zachodzie czy szersze? Stalin tylko odburknął: "na c.h.j szersze?". No i tym sposobem tory w Rosji są szersze o długość członka stalina:)
Odpowiedzi (9)
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ~karol -

ale jaja cos mi tu nie pasi jest linia kolejowa na ruskich rozstawach szy do huty katowice powiedzcie mi jaki problem zrobic w port przeladunkowy kombinujecie jak konie pod gore a w Dabrowie gorniczej sie smieja jak nasi politycy sa bezmyslni
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~slow-o -

STRASZNE :( Najlepiej niech będzie tak jak było, i nic nie robić - prawda ?
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz