23
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń273
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +15
23 ppt ?

Nowe zasady pracy dziennikarzy. Popieracie ten pomysł? (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Nowe zasady pracy dziennikarzy. Popieracie ten pomysł?

Napisał(a): ~AniTA -

Co sądzicie o planowanych zmianach zasad pracy mediów w Sejmie? Zgodnie z nimi dziennikarze nie będą już pracować w gmachu głównym Sejmu, gdzie odbywają się posiedzenia, ale zostanie stworzone dla nich specjalne Centrum Medialne.
Według mnie dziennikarze powinni stanowczo zaprotestować przeciwko tej zmianie.
Nie rozumiem zasadności tego pomysłu...
INTERIA.PL

Reklama

Re: Nowe zasady pracy dziennikarzy. Popieracie ten pomysł?

Napisał(a): ~Ani -

[cytat][/cytat]
Jurek62 Już dawno POwinni wywalić te hieny z sejmu
Hieny?! Przecież to właśnie dzięki nim wiemy, co się w tym Sejmie wyprawia. Obawiam się, że bez dziennikarzy będą robić co im się żywnie podoba.

Napisał(a): ~gość -

~Ani][cytat][/cytat
Hieny?! Przecież to właśnie dzięki nim wiemy, co się w tym Sejmie wyprawia. Obawiam się, że bez dziennikarzy będą robić co im się żywnie podoba.
Wiesz jak działają parlamenty w zachodnich krajach? Wiesz jak jest zorganizowany Parlament Europejski?

Reklama

~gość
~Ani][cytat][/cytat
Wiesz jak działają parlamenty w zachodnich krajach? Wiesz jak jest zorganizowany Parlament Europejski?
Tak wiem, ZGODNIE Z PRAWEM!!!

Napisał(a): ~876 -

W niemieckim Bundestagu wszyscy dziennikarze mają te same prawa i ograniczenia. Reporterzy nie mają wstępu na salę obrad; korzystają z loży prasowej lub transmisji telewizyjnej albo internetowej w pokoju prasowym. Nie mogą również uczestniczyć w zamkniętych posiedzeniach komisji parlamentarnych. Niedostępne dla dziennikarzy jest piętro, gdzie znajdują się biura przewodniczącego parlamentu. Mogą tam przebywać, jeżeli są umówieni z przewodniczącym, jego zastępcami lub innymi osobami z administracji. Osobne piętro przeznaczone jest dla klubów parlamentarnych. Każdy klub ma swoje stanowisko dla mediów opatrzone logo partii. Tam organizowane są konferencje prasowe. Stałą akredytację parlamentarną ma obecnie ponad 3 tys. dziennikarzy. Jednorazową wejściówkę można otrzymać od ręki w biurze prasowym, po przedłożeniu legitymacji prasowej. Parlamentarne służby porządkowe nie tylko kontrolują legitymacje dziennikarzy, lecz zwracają także uwagę na ich zachowanie.

Reklama

Napisał(a): ~876 -

W brytyjskim parlamencie, Westminsterze, obowiązują różne zasady udzielania przepustek dla dziennikarzy krajowych i zagranicznych.

Oddzielne akredytacje obowiązują dla Izby Gmin i dla Izby Lordów. Osobną przepustkę uzyskują dziennikarze, którzy w parlamencie zajmują się obsługą rządu lub pisaniem politycznych komentarzy.

Potrzebują specjalnej przepustki tzw. lobby pass dającej wstęp na briefingi z przedstawicielami rządu na terenie parlamentu. Jest to jedno z najważniejszych źródeł sterowanych przecieków i zakulisowych informacji.

Jeśli dziennikarz jest umówiony z posłem, to zwykle za pośrednictwem pracownika recepcji kontaktuje się z biurem posła i czeka na jego zejście. Reporter spacerujący bez celu po budynku parlamentu może się spodziewać, że zostanie odprowadzony do recepcji przez ochroniarzy.

Jeszcze nie tak dawno temu telewizja w ogóle nie miała wstępu do parlamentu i nie mogła filmować przebiegu debat. Obecnie jest to możliwe, choć wcale nie proste: przepustka dla ekipy telewizyjnej określa wyraźnie, gdzie można filmować.

Czytaj więcej na: http://www.wi(...)nikarzy

Napisał(a): Gość -

Jest niebywałym pomysłem, żeby poszczególne stacje miały większy dostęp od innych. Zamach na wolność słowa, demokrację.Oby to długo ni potrwało. I generalnie teraz to już w ogóle widać, że TVP to nic innego jak TVPiS

Napisał(a): jax55 -

~gość
jax55 PiS chce utworzyć "elitę" świętych krów.
- nie o elitę chodzi ale o elementarny porządek.

Gdyby chodziło tylko o porządek, marszałek zwołałby przedstawicieli dziennikarzy i próbował coś ustalić w tym temacie. Po kompromitacji Suskiego postanowiono nie pokazywać więcej swoich w złym świetle.

Napisał(a): Laila44 -

Od stycznia mamy "szansę" nie zobaczyć ciężkiej pracy wybrańców narodu --posłów.
Nie zobaczymy jak bawią się komórkami, tabletami, czytają gazety, ktos tam umierał z głodu i musiał sobie podjeść z pudełka, niektórzy ucinają sobie drzemkę.
Ile to atrakcji sejmowych ma nas ominąć.Cóż skoro z moich pieniędzy są utrzymywani szanowni posłowie i senatorowie to chcę wiedzieć co dzieje się na sali sejmowej,może nie wszystko ale ważniejsze z ważnych spraw.
Dzisiaj zaskoczyło mnie coś takiego....idż pani do diabła!
Osoba która jest liderem przewodniej partii i takie słowa na sali sejmowej i to do kobiety,
przypomniały mi się słowa...spieprzaj dziadu...
Żeby było jasno nie popieram tego pomysłu bo jest poroniony!

Laila44 Od stycznia mamy "szansę" nie zobaczyć ciężkiej pracy wybrańców narodu --posłów.
Nie zobaczymy jak bawią się komórkami, tabletami, czytają gazety, ktos tam umierał z głodu i musiał sobie podjeść z pudełka, niektórzy ucinają sobie drzemkę.
Ile to atrakcji sejmowych ma nas ominąć.Cóż skoro z moich pieniędzy są utrzymywani szanowni posłowie i senatorowie to chcę wiedzieć co dzieje się na sali sejmowej,może nie wszystko ale ważniejsze z ważnych spraw.
Osoba która jest liderem przewodniej partii i takie słowa na sali sejmowej i to do kobiety,
Gdzie znalazłaś informację o tym, że kamery znikną z sejmu?

Napisał(a): Gość -

~gość
Laila44 Od stycznia mamy "szansę" nie zobaczyć ciężkiej pracy wybrańców narodu --posłów.
Gdzie znalazłaś informację o tym, że kamery znikną z sejmu?
Oczywiście, że kamery nie znikną. Będą rejestrowały obrady i te materiały po wysegregowaniu i odpowiedniej obróbce będą emitowane w TVP Kura.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nowe zasady pracy dziennikarzy. Popieracie ten pomysł?