20
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń12
  • Odpowiedzi20
  • Ocen na +0
20 ppt ?

Nowy styl życia seniorów (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Nowy styl życia seniorów

Napisał(a): Gość -

Też o tym ostatnio czytałam:http://nt.int(...)1441775
Myślę, że jest to interesujące rozwiązanie dla osób, które mają małe poczucie bezpieczeństwa lub chcą po prostu czuć się pewniej na co dzień.
Poza tym - ważne jest, że coraz wiecej technologii przystosowanych jest specjalnie dla seniorów: czują się przez to z pewnością mniej wykluczeni w stechnologizowanycm XXI wieku!

Strasznie mnie wkurza, kiedy ktoś twierdzi, że po 50-tce albo 60-tce trzeba już tylko siedzieć w domu, nudzić się i biadolić! Moi dziadkowie jeszcze w wieku 80 lat chodzili na długie górskie wycieczki i nikt nie uważał, że im nie wypada. Tak samo wiek nie zwalnia z bycia zadbanym i eleganckim. Zabrałam moją mamę na pokaz wizażu, który odbywał się w salonie Nissan Zaborowski. Od razu poczuła się piękna i 20 lat młodsza, kiedy dobrała sobie właściwy makijaż. Chyba umówi się na randkę... :)

Reklama

Ale faktem jest, że generalnie media lansują trochę niesprawiedliwe kanony piękna czy w ogóle komfortu życia - liczą się głównie młodzi i piękni, zapominamy czasami, że seniorzy też chcą i mogą zajmować się czymś fascynującym. dlatego powstają kluby seniorów, innowacje typu teleopieka, uniwersytety trzeciego wieku, popołudnia z teatrem dla seniora, kluby filmowe...
to wszystko, żeby wszyscy wiedzieli o sile i energii, jaką mają w sobie seniorzy.
(a jednocześnie, zapobiega to poczuciu wykluczenia!)

Reklama

Tak teraz seniorzy prowadzą bardziej aktywny tryb życia spacerki rowerki itp… oczywiście bardziej zamożni wyjeżdżają w gory pospacerować lub nad morze by trochę pospacerować jak również popływać. Cieszę się że coraz więcej ośrodków zaczyna dbać o zdrowie seniora i o ruch w życiu bo to bardzo ważne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Nowy styl życia seniorów